OD SEVERU K JIHU NA KOLE

S větrem v zádech podél Tichého oceánu

Typ výletu

Cykloturistika

Délka

10 dnů, možné celoročně

Cena

1700 USD za osobu

zájezd od severu k jihu na kole Taiwan

Taiwan, hornatý ostrov v Tichém oceánu o velikosti poloviny České republiky. Pochází odtud 90% produkce jízdních kol a cyklistika je zde nejrozšířenějším sportem. To přímo láká k projetí, nemyslíte? Pojeďte ho s námi poznat na kole a po cestě se nechejte okouzlit přírodními i kulturními krásami a samozřejmě také specialitami místní kuchyně.

Během tohoto desetidenního výletu na pohodlných cestovních kolech projedete celou východní část ostrova – od rušného velkoměsta Taipei, přes chladivý NP Yangmingshan, zelené pobřežní hory na severu, hlubokou soutěskou Taroko a podél romantického východního pobřeží, až po tropický jih.

Pojeďte s námi poznávat krásy Taiwanu v sedle kola společně s mnoha dalšími taiwanskými cyklisty, kteří každý rok vyráží s větrem v zádech na tuto nezapomenutelnou trasu podél Pacifiku.

PROGRAM

1. DEN – TAIPEI, NP YANGMINGSHAN, KEELUNG

Po nejmodernějších a nejpohodlnějších cyklostezkách v Asii lehce projedeme moderní Taipei a vystoupáme na vrcholky blízkého národního parku Yangmingshan. Z výšky 620 metrů se následně spustíme několikakilometrovým sjezdem na severní pobřeží Taiwanu. Odpoledne shlédneme pískovcové útesy Yehliu a den zakončíme na nočním trhu v rušném přístavní městě Keelung.

2. DEN – RUIFANG, SHIFEN, PINGXI, PINGLIN

Z Keelungu se přesuneme do města Ruifang, odkud začneme stoupat směrem do pobřežních hor pod vrchol hory Wufenshan. Ve vesnici Shifen se zastavíme u vodopádu nazývaného “taiwanská Niagara” a pohodlně projedeme malebným údolím Pingxi. Překročením druhého velkého kopce tohoto dne se přes čajové plantáže dostaneme až do tichého horského městečka Pinglin, kde strávíme noc.

3. DEN – JIAOXI, WUFENGCHI, YILAN, SUAO

Pinglin je malebná oblast uprostřed hor známá pěstováním čaje a skvělými cyklostezkami. Dopoledne se projedeme okolo čajových plantáží, po kterých bude následovat výjezd do 500 metrů vysokého sedla nad městem Jiaoxi a za odměnu pak 13 km dlouhý sjezd k vodopádům Wufengchi. Druhá polovina dne bude ve znamení pohodových kilometrů podél pobřeží Yilanu až do lázeňského města Suao.

4. DEN – QINGSHUI, NP TAROKO

Ranním vlakem se přesuneme do blízkosti útesů Qingshui, padajících z výšky 1000 m kolmo do Tichého oceánu. Krátce ochutnáme nádhernou, avšak nebezpečnou silnici Suhua a odpoledne nás bude čekat průjezd mramorovou soutěskou Taroko a návštěva buddhistického kláštera ve vesnici Tienhsiang. Po večeři odpočneme znavená těla v 45 °C horkých přírodních pramenech Wenshan.

5. DEN – NP TAROKO, QIXINGTAN, HUALIEN

Celodenní poznávání soutěsky Taroko – největší turistické atrakce Taiwanu a „jednoho ze sedmi přírodních divů Asie“. Kolmé útesy vysoké až 2000 m, tunely ve skalách, divoká řeka tekoucí soutěskou a mnoho vodopádů. Soutěskou budeme putovat jak na kole, tak i pěšky. Odpoledne přejedeme po tichých silničkách k dlouhé pláži Qixingtan a do města Hualien.

6.-8. DEN – VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ PACIFIKU

3 dny putování podél východního pobřeží Pacifiku mezi městy Hualien a Taitung. Oproti hustě osídlené západní straně Taiwanu nabízí východ nekonečné pláže, podivuhodné skalní útvary, divoký oceán a malebné rybářské vesničky. Během druhého dne také překročíme pobřežní hory a nahlédneme do úrodného údolí příkopové propadliny s nádhernými rýžovými políčky, ovocnými farmami a výhledy na hřeben nejvyšších taiwanských hor. Východní Taiwan je dle nás nejkrásnější lokalita pro cykloturistiku v Asii!

9. DEN – TAIMALI, ALANGYI, SHIHAI

Den začneme pozorováním východu slunce na několik kilometrů dlouhé pláži Taimali. Pokračovat budeme dále na jih podél málo známého pobřeží Alangyi a přes divoké hory a stepi do vesnice Shihai. Noc strávíme v nejodlehlejším koutě Taiwanu.

10. DEN – CHIUPENG, MYS ELUANBI, NP KENTING

Poslední den našeho cykloputování navštívíme písečné duny Chiupeng a bizarní útesy Jialeshui. Podél divokého pobřezí národního parku Kenting doputujeme až na nejjižnější bod Taiwanu, mys Eluanbi, kde se mísí vody Pacifiku s Jihočínským mořem. Odtud je to jen co by kamenem dohodil do cíle našeho putování, městečka Kenting. Zasloužený odpočinek na taiwanské riviéře na vás už čeká!

NAVŠTÍVENÁ MÍSTA

Taipei, národní park Yangmingshan, Yehliu, Keelung, Ruifang, Shifen, Pingxi, Pinglin, Jiaoxi, Yilan, Suao, silnice Suhua, národní park Taroko, Hualien, východní pobřeží Pacifiku, obratník Raka, Shitiping, východní údolí příkopové propadliny, Ruisui, Sanxiantai, Taitung, Taimali, pobřeží Alangyi, Shihai, Chiupeng, mys Eluanbi, národní park Kenting, …a mnoho dalších míst…

DÉLKA A TERMÍN

10 dnů a 9 nocí. Cykloputování je možné absolvovat po celý rok. Nejlépe však v podzimním (polovina září – polovina prosince) a jarním období (břežen – duben), kdy je nejpříjemnější a nejstabilnější počasí.

VELIKOST SKUPINY

Okruh je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je jej však možné zorganizovat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 4 platících osob. Při menším počtu navrhneme odpovídající řešení.

NÁSTUPNÍ A CÍLOVÉ MÍSTO

Začátek v Taipei. Konec programu je na jihu Taiwanu v národním parku Kenting.

DOPRAVA

Vlastními silami na zapůjčeném cestovním kole Giant FCR, Great Journey apod. (včetně kompletního vybavení,  jako osvětlení, zámek a nářadí). Převoz zavazadel, unavených cyklistů a řešení nouzových situací je řešen doprovodným vozidlem, které s vámi po celou dobu putuje. Přibližně 60 km mezi Suao a NP Taroko se také přesuneme vlakem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v místních hotelích a B&B střední kategorie. Standardem je vlastní koupelna a záchod.

STRAVOVÁNÍ

V ceně máte zajištěny snídaně.

CENA ZAHRNUJE

 • Zapůjčení kvalitního cestovního kola
 • Doprovodné vozidlo po celé trase

 • 9x noc v hotelu/B&B

 • Snídaně

 • Vstupy na památky uvedené v programu

 • Česky mluvící průvodce

CENA NEZAHRNUJE

 • Jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta

NÁROČNOST

Pohodové putování, které zvládne každý průměrně zdatný cyklista. Celková ujetá vzdálenost je přibližně 700 km. Nejnáročnější etapa je druhý a devátý den, kdy na vás čekají větší stoupání resp. delší denní etapa. Díky přítomnosti doprovodného vozidla se však nemusíte ničeho obávat. 

 

POZOR! Tento cyklovýlet nabízíme i ve formě klasického zájezdu se začátkem i koncem v Taipei. Během sedmi dnů navíc se vykoupete v národním parku Kenting a poznáte památky a hory centrálního Taiwanu. Již bez kol. Pro více informací navštivte stránku zájezdu Taiwan cyklistický a poznávací.

MOŽNOSTI PRODLOUŽENÍ

The Best Of Ilha Formosa

Severní okruh

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT

The Best Of Ilha Formosa

Od severu k jihu na kole

FOTOGALERIE

NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

Tofu Taiwan Tours

 •  No. 56 Minsheng 1st Rd, 800 Kaohsiung, Taiwan

 •  Mail: info@tofutaiwan.com

 •  Telefon - kancelář Kaohsiung: +886975654354

 •  Telefon - kancelář Taipei: +886988554044

Jsme na sociálních sítích:

(c) 2016 - Tofu Taiwan Tours Všechna práva vyhrazena, All Rights Reserved!