SYUESHAN A QIXINGSHAN

Úvod do (vysoko)horské turistiky na Taiwanu

Typ výletu

Horská a vysokohorská turistika

Délka

4 dny, výstup možný od března do prosince

Cena

850 USD za osobu

zájezd syueshan a qixingshan vysokohorská turistika taiwan

Tento čtyřdenní program je takovým úvodem do (vysokohorské) turistiky na Taiwanu. Na začátek vás seznámíme se specifiky turistiky a hor na Taiwanu, jako například naprosto odlišné klimatické podmínky, značení cest, fauna, flora, a na příkladu hory Qixingshan ukážeme, že krásná příroda a skvělé podmínky pro turistiku jsou zde na ostrově skutečně všude. I v několikamilionovém hlavním městě.  

Ve druhé části lehce ochutnáte tzv. river tracing a zlatým hřebem bude zcela jistě výstup na druhou nejvyšší horu Taiwanu, 3886 metrů vysokou Syueshan. Proč ne rovnou tu nejvyšší? Jednoduše, protože je nám Sněžka (Syueshan znamená v překladu “Sněžná hora”) tak nějak bližší. Celý výstup, příroda, výhledy. Vše je zde mnohem hezčí a  mnohem klidnější oproti davům turistů z celé Asie, na které narazíte (jen) na nejvyšší hoře Yushan. Věřte nám a nebudete litovat.

Jestliže máte rádi hory a divokou přírodu, pak tento výlet nesmíte minout. Ale pozor, příroda a hory Taiwanu jsou velmi návykové a nemůžeme vám garantovat, že se nezamilujete…

PROGRAM

1. DEN – QIXINGSHAN

Aklimatizační výstup na nejvyšší horu národního parku Yangmingshan, 1120 metrů vysoký Qixingshan. Po setkání v centru Taipei vyjedeme autobusem k návštěvnickému centru národního parku, odkud budeme přibližně 2 hodiny stoupat nádherným pralesem na zatravněný západní vrchol s dechberoucími výhledy na Taipei. Odtud je to již jen kousek chůze po travnatém hřebeni na hlavní vrchol. Další destinací bude tajuplná skalní pyramida, jezírko Qixingtan a další tajná místa mimo turistické trasy. Konec výletu bude u kouřících fumarol Xiaoyoukeng, důkazu, že je národní park sopečného původu. Po návratu do Taipei si odpočineme v horkých pramenech Xinbeitou a připravíme na další dny.

2. DEN – JIAOXI, YUEMEIKENG, WULING FARM

Brzký ranní odjezd směrem na východ, do města Jiaoxi. Zde se vydáme na krátký pěší výlet (s prvky canyoningu) pralesem k nádhernému vodopádu Yuemeikeng. Po obědě budeme pokračovat dále do hor až do oblasti farmy Wuling, která se nachází na hranici národního parku Sheipa. Po ověření všech permitů nás pak čeká jednoduchý výstup k první chatě, Cika, kde strávíme noc.

3. DEN – VÝSTUP K 369  CABIN

Den ve znamení stoupání. Čeká nás přibližně šestihodinový výstup atraktivní vysokohorskou krajinou přes východní vrchol Syueshan (3201 m) až k chatě 369, kde přenocujeme.

4. DEN – SYUESHAN

Brzké vstávání a přibližně 2,5 hodiny dlouhý výstup až na 3886 metrů vysoký vrchol Syueshan, kam dorazíme za východu slunce. Z vrcholu druhé nejvyšší hory Taiwanu se nám naskytnou nádherné výhledy na všechny světové strany až k oceánu. Sestup zpět k chatě a po krátkém odpočinku návrat zpět k farmě Wuling. Při troše šťěstí pak cestou spatříme endemického taiwanského Černého medvěda nebo Muntžaka malého. Přesun zpět do Taipei, kam dorazíme v pozdních večerních hodinách.

NAVŠTÍVENÁ MÍSTA

Národní park Yangmingshan, Qixingshan, Jiaoxi, vodopád Yuemeikeng, Wuling Farm, národní park Sheipa, Syueshan

DÉLKA A TERMÍN

4 dny a 3 noci, z toho 2 v horách. Výlet je možný absolvovat v období přibližně od března do prosince (v zimě je možné také, avšak za náročnějších podmínek a se zimním vybavením).

VELIKOST SKUPINY

1-8 osob.

NÁSTUPNÍ A CÍLOVÉ MÍSTO

Taipei. Za malý příplatek možné vyzvednutí na letišti Taipei Taoyuan Airport. Po domluvě a úpravě programu je možné začít i v Jiaoxi nebo Yilanu.

DOPRAVA

V národním parku Yangmingshan místní veřejnou dopravou, jinak vlastním autem s řidičem. 

UBYTOVÁNÍ

První noc ubytování v Taipei není v ceně, ale rádi jej pro vás zařídíme podle vašich požadavků. Na horách budete ubytovaní 2 noci v jednoduchých horských chatách. Spí se ve vlastním spacáku. Potřebné vybavení jsme schopni pro vás zařídit.

STRAVOVÁNÍ

V ceně není žádná strava. Výstup na Syueshan je “natěžko”, takže si každý nese svoje vlastní jídlo, které nakoupíme před cestou. 

CENA ZAHRNUJE

  • Veškerou společnou dopravu
  • National Park Permit a Mountain Permit

  • Vstupy uvedené v programu

  • Česky mluvící průvodce

CENA NEZAHRNUJE

  • Ubytování v Taipei
  • Zapůjčení potřebného vybavení

NÁROČNOST

Výstup na Syueshan je klasický vysokohorský trek, který však zvládne každý průměrně zdatný turista. Náročností je možné jej přirovnat k trekům v Tatrách, pouze s o něco vyšší nadmořskou výškou. Veškeré vybavení si nesete sebou na zádech. Výbavu na trek, jako je spací pytel a matrace, je možné zapůjčit za poplatek v Taipei. Společné vybavení, jako je vařič, lékárnička apod. – bude mít u sebe váš průvodce.

 

POZOR! Z důvodu zajištění permitů je třeba se na tento výlet přihlásit alespoň měsíc dopředu!

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT

The Best Of Ilha Formosa

Severní okruh

Noční Taipei

You Bike Taipei

FOTOGALERIE

NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

Tofu Taiwan Tours

  •  No. 56 Minsheng 1st Rd, 800 Kaohsiung, Taiwan

  •  Mail: info@tofutaiwan.com

  •  Telefon - kancelář Kaohsiung: +886975654354

  •  Telefon - kancelář Taipei: +886988554044

Jsme na sociálních sítích:

(c) 2016 - Tofu Taiwan Tours Všechna práva vyhrazena, All Rights Reserved!