THE BEST OF ILHA FORMOSA

Poznávání přírodních i kulturních krás Taiwanu

Typ okruhu

Poznávání, památky, příroda, koupání

Délka

17 dnů, možné celoročně

Cena

2100 USD za osobu

zájezd the best of ilha formosa taiwan

“Ilha Formosa – Překrásný ostrov”

Přesně tato slova vyslovili portugalští námořníci, když jako vůbec první Evropané spatřili Taiwan. 

Se svými svěžími pralesy, pulzujícími městy, vysokými horami, divokým pobřežím, chutnou kuchyní a hlavně neuvěřitelně přátelskými obyvateli se však z Taiwanu stává jedno z nejrozmanitějších míst v Asii.

Během tohoto zájezdu navštívíte starobylé a neustále živé chrámy schované mezi mrakodrapy rušných měst. Projdete se po prastarých stezkách vedoucích podél pobřezí Tichého oceánu. Poznáte místa, kde se pěstuje nejkvalitnější čaj na Taiwanu. Ucítíte vůni několik tisíc let starého cypřišového lesa a shlédnete na ostrov z vrcholků vystupujících z peřiny mraků. Překročíte jedny z nejvyšších hor Asie na východ od Himalájí a prozkoumáte jednu z nejhlubších soutěsek na světě. 3 dny budete poznávat divokou krásu liduprázdného východního pobřeží a na závěr si odpočinete v teplých vodách Jihočínského moře.

PROGRAM

1. DEN – TAIPEI

Přílet na Taiwan v odpoledních hodinách. Vyzvednutí na letišti a přesun do hotelu v Taipei. Po krátkém odpočinku následuje večeře v restauraci DinTaiFung oceněné michelinskou hvězdou. Po jídle večerní prohlídka moderní oblasti Xinyi a výhled na krásně nasvícené  noční město a mrakodrap Taipei 101 z blízké Sloní hory.

2. DEN – TAIPEI

Poznávání moderní i tradiční tváře pulzujícího velkoměsta. Navštívíme klasický Konfuciův chrám i neustále rušný chrám Longshan oblíbený taoisty. Procházka centrem města okolo CKS Memorial Hall a sídla presidenta. Vyhlídka na město z donedávna nejvyšší budovy světa – Taipei 101. Navečer se přesuneme do geotermální oblasti Xinbeitou a odpočineme v horkých pramenech, po kterých následuje návštěva proslulých nočních trhů s ochutnávkami místních kulinářských specialit.

3. DEN – JIUFEN, JINGUASHI, KEELUNG

Jednodenní výlet na severní pobřeží Taiwanu. Prohlídka městeček Jiufen a Jinguashi postavených v horách s výhledem na širé moře. Z úzkých uliček Jiufenu plných čajoven a typických čínských luceren na vás dýchne historie. V Jinguashi navštívíme muzeum zlatokopectví s největší zlatou cihlou na světě, ruiny starého japonského chrámu a mnoho dalších zajímavostí. Večer přesun do přístavního města Keelung a návštěva slavného trhu Maokou.

4. DEN – PINGXI, SANDIAOLING

Hornaté okolí Taipei. Lokálním vlakem se přesuneme do oblasti Pingxi. Čeká vás vyhlídková jízda krásnou přírodou až na konečnou, odkud krátce vystoupáme  na útesy Shaozi Shan nad vesnicí Pingxi. Po prohlídce okolí a obědě se vydáme na dobrodružnou cestu pralesem ke kaskádám vodopádů Sandaiaoling a opuštěným železným dolům u “kočičí” vesnice Houtong.

5. DEN – CHIAYI, FENCHIHU, ALISHAN

Přesun na jih do města Chiayi a dále do hor centrálního Taiwanu. Cestou navštívíme malebnou vesnici Fenchihu, která leží podél slavné Alishanské železnice. Zde poznáme místní přátelské obyvatele, prozkoumáme jeden z nejatraktivnějších bambusových lesů na ostrově a nezapomeneme ani ochutnat místní vyhlášený “lunchbox”. Jízda dále pokračuje přes malebné čajové plantáže až do oblasti Alishan, kde strávíme noc.

6. DEN – ALISHAN, NP YUSHAN

Alishan je horská stanice vybudovaná Japonci v minulém století. Brzy ráno vyjedeme úzkokolejným vláčkem na vrchol hory Chushan pozorovat východ slunce nad nejvyššími horami Taiwanu. Cestou zpět pak už pěšky projdeme tisíciletým cypřišovým pralesem, magnóliové zahrady a malebné buddhistické kláštery v okolí. Odpoledne projedeme národním parkem Yushan, krátce vystoupáme na vyhlídku pod nejvyšší horou ostrova a na závěr sjedeme dechberoucí vysokohorskou silnicí k jezeru Slunce a Měsíce.

7. DEN – JEZERO SLUNCE A MĚSÍCE

Jednodenní cyklistický výlet okolo jezera Slunce a Měsíce – největšího taiwanského jezera, které je obklopené překrásnou přírodou, ohromujícími chrámy a vysokými horami. Třicetikilometrovou jízdu budeme prokládat krátkými procházkami v okolí, dobrým jídlem i jízdou lanovkou. A kdo si přivstane, ten může zažít i nádherný výhled slunce z blízké hory Maolanshan.

8. DEN – CENTRÁLNÍ POHOŘÍ, HEHUANSHAN

Dnešní den nás čeká jízda nejvýše položenou silnicí na ostrově na východní pobřeží ostrova. Cestou budeme zastavovat na mnoha parádních vyhlídkách a v půli dne vystoupáme a užijeme si piknik vrcholku 3422 metrů vysoké hory Hehuanshan. Odpoledne následuje sjezd adrenalinovou silnicí plnou zatáček z výšky 3275 m až na úroveň Tichého oceánu, do města Hualien.

9. DEN – NP TAROKO

Celodenní poznávání soutěsky Taroko. Se svými strmými mramorovými stěnami je Taroko bezpochyby jedna z největších turistických atrakcí Taiwanu a také “jeden ze sedmi přírodních divů Asie”. Celý den budete žasnout nad kolmými útesy vysokými až 2000 metrů, tunely ve skalách, mnoha vodopády a nádhernou přírodou všude okolo vás!

10. DEN – QINGSHUI, NP TAROKO

Dopoledne se podíváme na jednu z nejkrásnějších pláží Taiwanu, Qixingtan a dále po místních silničkách obklopených rýžovými políčky a tichými vesničkami přejedeme až pod mohutné útesy Qingshui. Odpoledne následuje jednoduchý výšlap k posvátnému pramenu a pagodě Changchun, které se nachází na okraji národního parku Taroko. Hualien je také známý pro skvělé jídlo a noční trh, kam se vydáme po západu slunce.

11.-12. DEN – VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ PACIFIKU

Poznávání východního pobřeží Taiwanu. Oproti hustě osídlené západní straně ostrova nabízí východ nekonečné pláže, podivuhodné skalní útvary, divoký oceán, malebné rybářské vesničky a také úrodné údolí mezi pobřežními horami. Během dvou dnů projedeme 170 km vzdálenost mezi městy Hualien a Taitung a ukážeme vám nejen známá místa, jako útesy Shitiping, ostrůvek Sanxiantai či jeskyně Baxian, ale i mnoho tajných míst!

13. DEN – TAINAN

Tainan, nejtradičnější město Taiwanu. Navštívíme zde nejen jedny z nejúchvatnějších a nejstarších chrámů, které na ostrově můžete spatřit, ale i památky po holandských kolonizátorech, kteří zde vládli pouhých 38 let, ale za tu dobu zde stihli postavit dvě pevnosti i výstavní kupecké domy.

14. DEN – KAOHSIUNG

Celodenní poznávání Kaohsiungu, druhého největšího města na ostrově a jednoho z největších přístavů na světě. V Kaohsiungu navštívíme moderní centrum velkoměsta, kde z vrcholku druhého nejvyššího mrakodrapu na Taiwanu pohlédneme na celé město a přístav. Odpoledne se pak přesuneme trajektem na nedaleký ostrov Cijin známý svojí pláží, restauracemi s mořskými plody a pohodovou atmosférou.

15.-16. DEN – NP KENTING

Dva dny na taiwanské riviéře a národním parku Kenting. Kromě koupání v průzračném korálovém moři, vás také čeká poznávání přírodních krás nejstaršího národního parku na Taiwanu. Bělostné pláže, tropický prales, korálové jeskyně, útesy padající strmě do Pacifiku a samozřejmě navštívíme i nejjižnější bod ostrova, mys Eluanbi. Kenting je ráj, odkud se vám nebude chtít zpět!

17. DEN – NP KENTING, TAOYUAN

Poslední hodiny na Taiwanu strávíme v Kentingu, odkud se po obědě vydáme zpět do Kaohsiungu a dále rychlostí 300 km/hod. přejedeme rychlovlakem na mezinárodní letiště v Taipei na váš (zpravidla večerní) let do Česka.

NAVŠTÍVENÁ MÍSTA

Taipei, Jiufen, Jinguashi, Pingxi, Sandiaoling, Chiayi, Fenchihu, Alishan, Yushan NP, Jezero Slunce a Měsíce, Hehuanshan, Taroko NP, Hualien, útesy Qingshui, východí pobřeží Pacifiku, East Rift Valley, Tainan, Kaohsiung, Kenting NP, …a mnoho tajných míst…

DÉLKA A TERMÍN

17 dnů, 16 nocí. Trasu je možné absolvovat celoročně. Ideální doba je však na jaře a na podzim. 

VELIKOST SKUPINY

Okruh je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je jej však možné zorganizovat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 4 platících osob. Při menším počtu navrhneme odpovídající řešení.

NÁSTUPNÍ MÍSTA

Taipei Taoyuan International Airport (Taipei) případně po domluvě kdekoliv jinde. Letenku do cílové destinace Vám rádi pomůžeme zajistit.

DOPRAVA

Doprava řešena místní dopravou (vlak, rychlovlak THSR) v kombinaci s přesuny vlastním autem s řidičem.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v místních hotelích a B&B střední kategorie. Standardem je vlastní koupelna a záchod.

STRAVOVÁNÍ

V ceně balíčku máte zajištěny snídaně.

CENA ZAHRNUJE

 • Doprava vč. jízdy rychlovlakem THSR
 • 16x noc v hotelu/B&B

 • Snídaně

 • Vstupy na památky uvedené v programu

 • Permity do národních parků

 • Česky mluvící průvodce

CENA NEZAHRNUJE

 • Letenka na Taiwan
 • Jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT

The Best Of Ilha Formosa

Severní okruh

Noční Taipei

You Bike Taipei

FOTOGALERIE

NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

Tofu Taiwan Tours

 •  No. 56 Minsheng 1st Rd, 800 Kaohsiung, Taiwan

 •  Mail: info@tofutaiwan.com

 •  Telefon - kancelář Kaohsiung: +886975654354

 •  Telefon - kancelář Taipei: +886988554044

Jsme na sociálních sítích:

(c) 2016 - Tofu Taiwan Tours Všechna práva vyhrazena, All Rights Reserved!