YOU BIKE TAIPEI

Netradiční cykloprohlídka hlavního města Taiwanu

Typ výletu

Cyklistika, památky

Délka

Jednodenní výlet. 365 dní v roce

Cena

75-65 USD za osobu

zájezd you bike taipei

Poznejte Taipei netradičním způsobem!

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes”, jak se tato kola nezývají, se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Během tohoto velmi populárního jednodenního výletu na “Jůbajcích” s průvodcem projedete nejen ty nejznámější památky a atrakce Taipei, ale také vás vezmeme do mnoha tichých uliček, sytě zelených parků nebo naopak rušných třžišť. Poznáte tak hlavní město Taiwanu nejen z pohledu turisty, ale i místních obyvatel a také cyklistů. Pohybovat se budeme převážně po cyklostezkách a mimo rušný provoz. A protože v Taipei žijeme a město známe jak své boty, tak vás vezmeme i do našich oblíbených restaurací. Ochutnáte tak tu nejlepší nudlovou polévku v Asii, ale také další známé taiwanské pokrmy.

Tento výlet je vhodný pro kohokoliv, kdo alespoň jednou v životě seděl na kole. Vše, od zapůjčení kol, až po váš plný žaludek, je v našich rukou a vy si tak můžete plně užívat netradiční den v Taipei.

PROGRAM

XINYI

Den začneme v oblasti Xinyi, vyhlídkou na město z donedávna nejvyšší budovy na světě, 509 m vysoké Taipei 101. Následuje jízda na kole k Sun Yat-Sen Memorial Hall a dále centrem města až na náměstí Svobody.

STARÉ TAIPEI

Po prohlídce Chiang Kai-Shek Memorial Hall a přilehlých budov přejedeme okolo budovy kanceláře presidenta do parku 2-28 Memorial Park. Odtud budeme dále pokračovat nejstarší oblastí města Wanhua k nejkrásnějšímu chrámu v Taipei, Longshan Temple. Po prohlídce okolí se posilníme tradičními nudlemi a přes nejstylovější část města, oblasti Ximending, se přesuneme na starou ulici Dihua plnou čínské medicíny.

ZHONGSHAN

Pokračujeme pohodovou jízdou kolem řeky po cyklostezce ke třem starým chrámům – Konfuciově svatyni, taoistickému chrámu BaoAn, který je známý svojí překrásnou výzdobou, a málo japonskému chrámu Rinzai Zen. Skrz příjemné parky se projedeme až k zajímavému památníku mučedníků (Martyrs’ Shrine) a k kdysi nejhonosnějšímu hotelu ve městě, Taipei Grand Hotel, který připomíná obří čínský chrám.

SHILIN

V pozdně odpoledních hodinách zakončíme cyklojízdu v živé čtvrti Shilin, která je známá svým nočním trhem. Po mnoha kilometrech v nohách není nic lepšího než zakončit den masážemi a ochutnávkou exotických dobrot na jednom z největších a nejznámějších trhů v Taipei!

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT

The Best Of Ilha Formosa

Severní okruh

Noční Taipei

You Bike Taipei

FOTOGALERIE

NAVŠTÍVENÁ MÍSTA

Xinyi, Taipei 101, Sun Yat-Sen Memorial Hall, Chiang Kai-Shek (CKS) Memorial Hall, 2-28 Memorial Park, presidentská kancelář, Longshan Temple, Ximending, oblast Dihua, Konfuciův chrám a chrám Bao-An, Grand Hotel, Svatyně mučedníků, noční trh Shilin

DÉLKA A TERMÍN

Jednodenní výlet. Je možné jej absolvovat po celý rok, avšak není příliš vhodný za deštivého počasí. Za špatného počasí zařídíme podobný program s delšími přesuny metrem namísto bicyklu.

VELIKOST SKUPINY

1-9 osob. Program je možné absolvovat již od 1 účastníka.

NÁSTUPNÍ MÍSTA

Taipei Train Station nebo Taipei 101. Za malý příplatek možné vyzvednutí na letišti Taipei Taoyuan Airport nebo kdekoliv jinde v Taipei.

DOPRAVA

Převážně na vypůjčeném městském kole. Na větší vzdálenosti a při opravdu špatném počasí přesuny MRT (metrem).

STRAVOVÁNÍ

Oběd ve vyhlášené pouliční restauraci servírující vynikající hovězí nudle a ochutnávka smradlavého tofu, taiwanské speciality, na nočním trhu Shilin.

CENA ZAHRNUJE

  • Zapůjčení městského kola YouBike
  • Přesuny metrem Taipei MRT

  • Oběd a ochutnávka Stinky Tofu

  • Česky/anglicky mluvící průvodce

  • Pozn. Doprava na místo srazu a vstupy na památky/atrakce (Taipei 101, cca. 650 TWD) nejsou zahrnuty v ceně zájezdu.

POZNÁMKA

Cena za výlet je 75 USD za osobu s česky mluvícím průvodcem. Anglicky mluvící průvodce je o 10 USD levnější, tedy 65 USD za osobu. Požadavek na průvodce prosím specifikujte při objednávce výletu.

NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

Tofu Taiwan Tours

  •  No. 56 Minsheng 1st Rd, 800 Kaohsiung, Taiwan

  •  Mail: info@tofutaiwan.com

  •  Telefon - kancelář Kaohsiung: +886975654354

  •  Telefon - kancelář Taipei: +886988554044

Jsme na sociálních sítích:

(c) 2016 - Tofu Taiwan Tours Všechna práva vyhrazena, All Rights Reserved!