Máte již vše “projeté”, všude již jste byli a všechno viděli? Hledáte změnu, nebo něco nového? Taiwan je neobjevenou perlou mezi klenoty východní Asie, která čeká právě na vás! Moderní města zde střídá divoká a nepropustná tropická džungle, vysoké hory a nádherné moře a je až s podivem, kolik krás se vejde na ostrov s rozlohou poloviční velikosti České republiky.

Taiwan je také kukátkem do starodávné čínské kultury, která se před mnoha staletími začala míchat s domorodou kulturou horských kmenů lovců lebek. Nemalou stopu zde po sobě též zanechali evropští obchodníci a z nedávných let je zde patrný i značný vliv kultury Japonska. Po stopách dávných objevitelů a prastarých kultur se rádi vydáme i s vámi, během našich zájezdů a výletů.

Taiwan je naším domovem. Milujeme jej a známe jej jako nikdo jiný a díky tomu jsme zde schopni zorganizovat cestování i pro ty nejnáročnější klienty!  Nechte se inspirovat některou trasou z našich klasických okruhů, které vás a vaše paměťové karty naplní zážitky až do plné kapacity. Jednodenní a vícedenní výlety jsou pak vhodné pro ty cestovatele, kteří se chtějí o Taiwanu dozvědět více, ale nemají tolik času či pro ty z vás, kdo máte rádi aktivní turistiku. A pokud vás zajímá něco speciálního, pak je právě pro vás kategorie zájezdů na míru, kde náš tým nejlépe cvičených expertů sestaví plán vysněné cesty po ostrově přesně podle vašich představ a požadavků.

Česko má s Taiwanem velmi dobré letecké spojení. Vídeň (VIE) je s hlavním městem Taiwanu spojená přímým letem a z Prahy (PRG) se lze do Taipei (TPE) pohodlně a rychle dostat s leteckou společností Emirates s přestupem v Dubai (DXB). Létat se dá i do druhého největšího města na ostrově, Kaohsiungu (KHH), kdy se zpravidla přestupuje v Hong Kongu (HKG). Sami si na letenky netroufáte? Pak to nechte na nás. Let na Taiwan vám seženeme podle vašich představ.

Na Taiwanu se cestuje vpravo a platí zde (alespoň podle předpisů) stejná pravidla jako v Evropě. Skutečná situace na silnicích je rozhodně lepší, než v okolních zemích, ale i tak je třeba následovat zákony džungle. Naši ostřílení a neohrožení řidiči si bravurně poradí s jakoukoli nenadálou situací, v rámci vašeho bezpečí i spokojenosti. Rádi také využíváme možností, které nabízí místní veřejná doprava. Kvalita autobusů i vlaků je zde na vyšší úrovni jak v Česku.

Ubytování na Taiwanu kvalitou (v dobrém) i cenou (ve zlém) připomíná Japonsko. Světoznámé značky hotelů a mezinárodních řetězců doplňují místní, neméně kvalitní hotely. Kdo preferuje komornější ubytování, jistě uvítá exkluzivní servis mnoha BnB – Bed and Breakfast. Noc na pláži v hamoku či stanování v divočině vysoko v horách má ale také své kouzlo. Všeobecně zde platí pravidlo: “dostáváš co zaplatíš” a ubytování vždy vybíráme s ohledem na přání a finance klientů.

Jídlo je pro Taiwance životní styl. Obecně zde můžete ochutnat vše od tradiční “čínské” kuchyně, přes výborné sushi až po ty nejlepší burgery v Asii. Kdo však očekává opékané krysy nebo jinou havěť, jak ve vedlejší Číně, může být zklamán. Vyhlášené jsou i místní noční trhy a ulice s jídlem, které bývají plné dobrot a mlsounů, kteří tyto lahůdky s mlaskáním likvidují. Pokud nejíte maso, vegetariánská kuchyně a různorodost bezmasých pokrmů zde pro vás bude milým překvapením. 

Taiwanci jsou mimořádně vlídní, pohostinní a mírumilovní lidé a v posledních letech bývá Taiwan hodnocen jako jedna z nejbezpečnějších zemí světa. Mladší generace zde rozumí obstojně anglicky, ale se staršími obyvateli ostrova se nedomluvíte jinak než čínsky nebo taiwansky. Mimo nás, česky mluvících,  na ostrově spolupracujeme také s místními anglicky mluvícími průvodci, kteří se zde dohovoří i většinou místních dialektů. U většiny výletů si tak můžete vybrat zda preferujete “angličtinu” či “češtinu” a pro vaše pohodlí jsme Vám 24/7 k dispozici v češtině.

Taiwan leží na obratníku Raka, vmáčknutý mezi Japonskem, Čínou a Filipínami. Severní a střední části ostrova jsou subtropické, jižní pak tropické. Poměrně často zde prší a průměrné srážky jsou zde 2600 mm za rok (Lysá Hora má pouze 1600 mm). Období dešťů přichází s nástupem léta a tajfunová sezóna na vás čeká mezi červencem a zářím. Počasí a podnebí na ostrově je poměrně specifické, ale při troše plánování je zde možné celoroční cestování. Rádi poradíme s výběrem nejvhodnějšího období pro vaši návštěvu.

Taiwan je srdcem světa elektroniky a výpočetní techniky. Pro ty z vás, kdo máte rádi moderní technologie bude návštěva jistě velkým zážitkem a případně i výbornou příležitostí k výhodnému nákupu. Kdo rád nakupuje oblečení nebo doplňky, najde tu spíše značkové a dražší produkty. Falešné značky tu místní zákazník nevyhledává (za tím musíte do Číny) a raději si připlatí za kvalitu. Domů si můžete odvézt i mnoho krásných kvalitních suvenýrů a mlsounům určitě doporučujeme tradiční ananasové koláčky.

KLASICKÉ OKRUHY

Cestovani - tradicni okruhy

Na stránce “klasické okruhy” naleznete několik pečlivě připravených zájezdů okolo celého Taiwanu. Vyberte si podle vašich zájmů, časových či finančních možností. Na zájezd se můžete přihlásit kdykoliv a cesta je možná již od 2 osob. Každý rok také organizujeme několik zájezdů s pevně daným odjezdem, kdy přesně danou trasu, ale také náklady sdílíte s dalšími cestovateli.

JEDNODENNÍ VÝLETY

Cestovani - jednodenni vylety

Jste na Taiwanu jen na krátký stopover nebo si jen chcete “odskočit” někam do přírody či na památky během pracovní cesty? Prohlédněte si naši nabídku jednodenních výletů. Vyrážíme z mnoha měst po celém ostrově, 365 dní v roce. Máme nachystané výlety pro milovníky přírody i kultury. Během jednoho dne s námi můžete prožít tolik, co byste sami nezvládli ani za týden!

TEMATICKÉ VÍCEDENNÍ VÝLETY

Cestovani - vicedenni dobrodruzstvi

V této kategorii naleznete několikadenní okruhy a výlety s podobným tématem. Lákají vás památky? Vydejte se na průzkum historických měst na západním pobřeží Taiwanu. Jste aktivní turista, který rád jezdí na kole,  leze po horách či surfuje? Podívejte se na stránky věnované zážitkům a přihlašte se na některý z “akčních” výletů, které organizujeme.

ZÁJEZDY NA MÍRU

Cestovani na miru

Nevybrali jste si z naší nabídky na webu? Na přání vám zajistíme vlastní cestu s citem pro detail a s maximálním ohledem na vaše priority a zájmy. My budeme designery vašeho cestování. Vy nám jen napište, kam se chcete podívat a co si přejete zažít a všechno ostatní už nechte na nás. Na Taiwanu je skutečně z čeho vybírat.

Tofu Taiwan Tours

  •  No. 56 Minsheng 1st Rd, 800 Kaohsiung, Taiwan

  •  Mail: info@tofutaiwan.com

  •  Telefon - kancelář Kaohsiung: +886975654354

  •  Telefon - kancelář Taipei: +886988554044

Jsme na sociálních sítích:

(c) 2016 - Tofu Taiwan Tours Všechna práva vyhrazena, All Rights Reserved!