Voda patří k Taiwanu stejně neodmyslitelně, jako vysoké hory. Ostrov je omílán ze všech stran Východočínským, Jihočínským a Filipínským mořem, které se kousek dál stává Pacifikem. Vody kolem ostrova jsou plné života a vždy je na co se pod vodou těšit. Na pevnině pak můžete obdivovat některá z jezer, obří koryta řek i divoké horské říčky.

Podél východního pobřeží je možné zahlédnou migrující velryby a delfíny. Na severu a jihu je zase skvělé potápění a kdo má chuť na trochu dobrodružství, nemusí ani k moři. Horské říčky a potoky nabízí jedinečnou možnost canyoningu v neporušené přírodě, který můžete vyzkoušet pod drobnohledem místních zkušených vodovůdců. Pokud stále hledáte dobrodružství, ale raději si posedíte, můžete vyzkoušet rafting na divoké řece. Z gumového nafukovacího člunu budete mít krásný výhled na strmé svahy kopců, kterými se místní divoké řeky nemilosrdně prokusují.

Dáváte-li přednost zábavě ve vlnách, Pacifik (a Filipínské moře) většinou nezklamou. Na jihu Taiwanu je několik surfovacích pláží nedaleko sebe, další pak cestou na sever, podél východního pobřeží, až k Taipei. Žraloci tu nebývají problém a teplota vody je relativně konstantní. Nic tedy nebrání celoročnímu surfování. V hlavních centrech vodních aktivit je možné zapůjčit potřebné vybavení, což výrazně zjednodušuje logistiku.

Východy slunce na východním pobřeží jsou vždy úžasná podívaná. Přimyslete k tomu ještě prkno pod nohama a máte zážitek, na který jen tak nezapomenete. Jak lépe pak zakončit den, než v jednom z mnoha horkých pramenů, které se nachází po celém Taiwanu. Více o možnostech odpočinku po vysoce aktivním dnu naleznete v kategorii věnované relaxaci.

Oblíbeným místem vodních radovánek bývá jižní oblast Taiwanu. Národní park Kenting a celé přilehlé okolí je velkým lákadlem jak pro místní, tak i pro cizince. Naleznete zde jedny z nejkrásnějších pláží ostrova, pestrobarevné korálové útesy plné barevných ryb a mořských želv i pulzující noční život. Největší milovníci vody by pak neměli vynechat návštěvu alespoň jednoho z přilehlých ostrovů Taiwanu, kde je voda ještě modřejší a korály korálovější.

Nejlepší období na sporty spojené s větrem bývá přelom roku, listopad – únor, kdy se kolem Taiwanu žene silný monzun. Od února do května pak bývá západní pobřeží bez vln a surfovat se jezdí na jih nebo na východ ostrova. Teplota vody se celoročně pohybuje mezi 20 – 30 °C a koupání, potápění i jiné vodní radovánky je tak možné užívat celoročně. V zimě Vás spíš prochladí vítr než voda a v létě zase sluníčko praží až tak, že se do vody budete nejspíše oblékat.

Vodní aktivity lze libovolně kombinovat podle Vašich zkušeností, zájmů a podle počasí. Pokud nefouká, ale jsou vlny, jde se surfovat místo windsurfingu. Pokud nejsou vlny a nefouká, jde se wakeboardovat na vlek. Pokud se chcete potápět, ale široko-daleko není jediná potápěčská základna, jde se šnorchlovat. Každý si zde najde co ho zajímá. A pakliže budete mít nějaké specifické přání týkající se vodních radovánek, rádi Vám pomůžeme a ještě raději se k Vám přidáme.

VYBERTE OBLAST VAŠEHO ZÁJMU

POTÁPĚNÍ A ŠNORCHLOVÁNÍ

Voda - snorchlovani

Potápění a Taiwan není příliš známá kombinace, ale kdo se zde pod vodu podívá, ten nebude litovat. Díky tropickému podnebí má voda stálou teplotu mezi 20-30 °C a tak Taiwan nabízí ideální podmínky pro podvodní aktivity. Nechte se okouzlit krásami podmořského světa.

SURF, WAKE, KITE

Voda - surf

Surfing, windsurfing, kitesurfing nebo wakeboarding – Taiwan má vše. Ba co více, jsou zde i vhodné podmínky pro všechny tyto a mnohé další aktivity. Pokud máte zájem zažít východ slunce ve vlnách Pacifiku se surfem pod vašimi nohami, směle do toho.

JACHTING

Voda - jachting

Máte-li čas a chuť vyzkoušet něco netradičního, plachtění je tu pro Vás. Plavit se lze jak podél pobřeží, z přístavu do přístavu, tak na některý z ostrovů přilehlých k Taiwanu. Plavbu je většinou možné zkombinovat se šnorchlováním nebo jinými vodními radovánkami.

RAFTING A SEAKAYAK

Voda - kajak

Výlet ve vlastním kajaku na otevřeném moři nebo jízda divokou řekou v nafukovacím člunu mohou na první pohled vypadat jako aktivity určené pouze pro odvážné, ale není se čeho bát. Taiwan nabízí atraktivní řeky pro rafting i nádherné pobřeží pro seakayak.

INSPIRUJTE SE NAŠIMI BALÍČKY ZÁŽITKŮ

The Best Of Ilha Formosa

TAIWAN

Koupání Památky Poznávání Příroda

Klasický poznávací zájezd s památkami, návštěvou hor a koupáním. Během 17 dnů poznáte to nejlepší z Taiwanu.

Více informací

Severní okruh

CENTRÁLNÍ POHOŘÍ TAIPEI A OKOLÍ

Příroda

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc ut efficitur ante. Donec dapibus dictum scelerisque. Maecenas semper erat et justo porta auctor nec lobortis elit.

BOOK

BOOK THIS TRAVEL

Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message

Noční Taipei

Taipei City

Jídlo Zábava

Pestrý noční život Taiwanské metropole.

Více informací

Spojili jsme tyto dvě báječné aktivity v jednu kategorii. Podvodní svět kolem Taiwanu je pestrou plejádou barev a života. S potápěním a šnorchlováním  bývají zpravidla spojené destinace jako Indonésie či Filipíny, ale podle nás je Taiwan mnohem lepší! Možná zde není tolik podmořských lokalit jako v okolních zemích (Taiwan má přece jen nějakých 30 ostrovů oproti 17.000 v Indonésii), ale díky minimu turistů jsou zde korály stále ještě ve výborném stavu! Připočtěte si k tomu přírodní podmínky, kde se střetávají studené a teplé proudy, podmořské sopky a horké prameny a získáte tak naprosto skvělé podmořské lokality, kde není problém narazit na ryby z tropických oblastí i ze severněji ležících vod! Kromě stovek druhů ryb a rybek zde máme také časté želvy, velryby či žraloky kladivouny! 

Nejoblíbenějším koutem Taiwanu pro vodní radovánky je národní park Kenting, který je jedním ze šesti národních parků na ostrově. Kenting je však jedinou přísně chráněnou oblastí, která obsahuje i vodní oblasti. Díky teplému mořskému proudu Kurošio je teplota vody celoročně mezi 22 a 29 °C a  je krásně průzračně čistá. Podvodní oblasti v této části ostrova se též přezdívá “korálový palác”, jehož hojná populace korálových ryb všech barev nadchne každého vodomila. Za zmínku  určitě stojí malý korálový ostrov Liuqiu při jiho-západním pobřeží Taiwanu, kde lze snadno spatřit mořské želvy. Na východním pobřeží pak nelze vynechat příležitost procestovat Zelený ostrov, kde na vás čeká jeden z nejstarších žijících korálů na světě zvaný “Velká Houba” a pro zkušené i potápění se žraloky!

Je jen jeden způsob jak se přesvědčit o kvalitách podmořského života na Taiwanu. Přijeďte a poznejte na vlastní oči, že naše moře dosahují kvalit známější asijských kolegů! Pro potápěče i nadšence šnorchlování zajišťujeme vše, od půjčovnu vybavení, přes kurzy, až po dopravu a ubytování. 

Nejdostupnější lokality z Taipei jsou severní oblasti okolo Keelungu a západní ostrovy Penghu, na které se dá doplout lodí nebo doletět letadlem. Na jihozápadním pobřeží z Kaohsiungu je nejdostupnější korálový ostrov Liuqiu a národní park Kenting. Na východním pobřeží z Taitungu se pak jednoduše dostanete na Zelený ostrov (Ludao) či Ostrov orchideí (Lanyu).

Potápět i šnorchlovat se na Taiwanu dá celoročně. Nejlepším obdobím však bývá jaro a podzim. V zimním období může být lehce zhoršená viditelnost způsobená neklidným mořem a oblačností. V létě zase může moře rozbouřit tajfun, což může zkomplikovat podvodní hrátky i na několik dnů. Mimo to je však horké léto jako dělané k podvodním aktivitám.

Máte-li zájem na Taiwanu získat nebo dále rozšířit úroveň Vaší certifikace, je možné získat trénink ve všech známých systémech (SSI, PADI, NAUI, CMAS, ADS…). Instrukáž i trénink probíhá v angličtině, případně Vám můžeme pomoci s překladem. Pokud chcete vyzkoušet něco opravdu zajímavého, doporučujeme zvážit potápění nebo kurz s SCR a CCR Rebreathers.

Voda patří na Taiwanu k obávaným živlům a místní obyvatelé z ní mají někdy až panickou hrůzu. Standardem zde bývá všeobecný zákaz koupání, nebo alespoň cedulky varující před vstupem do nebezpečných a zrádných vod. Na skutečná nebezpečí však upozorňují jen málokdy a je zde proto velmi důležité znát místní podmínky a být opatrný. Taiwan není Chorvatsko.

Surfování a SUP patří na Taiwanu k oblíbené a vyhledávané aktivitě sportovně laděných mořských vlků. Lokality jsou celkem jednoduše dostupné a pokud člověk není závislý na veřejné dopravě, není absolutně co řešit.  Z Taipei se můžete vydat na severní “bílou pláž”, nebo pak kousek dál směrem na východ, na pláž ve Fulongu. Necelou hodinu cesty směrem na východ v oblasti Yilan leží další zajímavé pláže, na kterých se dá surfovat prakticky celý rok. A dále směrem na jih, podél východního pobřeží až do Kentingu, jsou místa, kde to do vln přímo zve! Do vody se dá dostat i na západním pobřeží v jižním Kaohsiungu, druhém největším městě Taiwanu, ale oproti vlnám Pacifiku na východním pobřeží jsou to nebe a dudy.

Taiwan je také rájem větrných vodních sportů. V severní a severo-západní části ostrova je k dispozici více než 150 dobrých dnů, kdy vítr fouká buď ze severu nebo z jihu podél pobřeží. Podmínky pro oba sporty, jak windsurfing tak kitesurfing, jsou celkem stabilní celoročně, avšak jistota větru je spíše skrz zimu. Na jiho-západním pobřeží se dá jezdit v oblasti Tainanu a Kaohsiungu. Dál na jih už to fouká až příliš, nebo špatným směrem a větrné sporty tam tak nejsou příliš populární. Pro obě aktivity je možné půjčit vybavení případně se objednat i na kurzy, kde Vás vše naučíme. Značnou výhodou Taiwanu je fakt, že zde vodní sporty (zejména ty náročnější) nepatří k těm nejvyhledávanějším. Výhoda spočívá v tom, že jsou pláže i vodní plochy volné a máte tak víc prostoru sami pro sebe.

Wakeboarding i vodní lyžování jsou na Taiwanu další populární aktivitou ve vodě. Většina místních si však s kapalným skupenstvím příliš netyká, a tak je místní “wake” komunita relativně malá, ale o to přátelštější. Prakticky každé větší město má k dispozici minimálně jednu tažnou loď. Pokud preferujete vleky, máte možností jen pár. 2.0 vleky v Taipei nebo Kentingu vás jistě uspokojí, nicméně pouze v Kaohsiungu můžete zažít kruhovou jízdu. Pětivěžový, 531 metrů dlouhý, Rixen vlek zde uspokojí každého. Pro začátečníky je hned vedle k dispozici GoRide 2.0 a pro drsňáky nebo lovce adrenalinu jsme schopní zajistit i mobilní wakeboardingový naviják.

Rádi byste vyzkoušeli některou z vodních radovánek, ale nemáte vlastní zkušenosti a stále tak zvažujete, jestli “do toho jít” nebo ne? Určitě to cenu má! Vybavení se dá snadno zapůjčit a zkušení mistři ve svém oboru Vás vše naučí. Nemusíte se obávat ani jazykové bariéry. Vše potřebné Vám  vysvětlíme a efektivně přetlumočíme.

Počasí pro aktivity jako surf či kite jsou vhodné po celý rok a tyto sporty je tak možné realizovat kdykoli budete chtít. Vlny jsou na východě prakticky pořád a záleží jen na vaší náročnosti. Co se týče větru, tak na Taiwanu fouká celoročně, jen někdy více, někdy méně. Obecně jsou zde však stabilnější podmínky na podzim a v zimě.

Každá oblast na Taiwanu vyhovuje jinému druhu sportu. Ideálně vyberete, co byste chtěli rádi zkusit a my zjistíme, jak by se daná aktivita dala nakombinovat s průběhem Vaší cesty. Pokud by bylo nutné upravit průběh cesty nebo případná změna trasy, budeme s Vámi vše předem konzultovat.

Lokality pro vodní sporty jsou nejsnadněji dostupné po vlastní ose. Autem nebo na skútru. Veřejnou dopravou je přesun taký řešitelný, ale často poněkud časově a organizačně náročný. My jsme pro Vás schopni zařídit akčního průvodce a řidiče s vlastním autem, do kterého se pohodlně vejdete i s vaším vybavením.

Jachting na Taiwanu nabývá v posledních letech na popularitě a postupně tak vytváří kompletně nové možnosti v prostředí, kterému dlouhá léta dominoval především rybářský průmysl. Mnoho známých jachtařských společností vyrábějících lodě se zaměřuje pouze na vývoz, ale i tento trend se pomalu zlepšuje. Taiwanská vláda v Kaohsiungu v roce 2014 pořádala první mezinárodní výstavu lodí, kterou o dva roky s úspěchem zopakovali. Nově vznikající jachtařské kluby a školy plachtění po celém ostrově pak dávají tušit pozitivní trend do budoucna.

Toužíte-li po dobrodružství na palubě plachetnice nebo jiného plavidla, máte skvělou příležitost. Půldenní nebo denní plavby kolem pobřeží národního parku Kenting nebo západního souostroví Penghu jistě naplní Vaše očekávání a je vhodné jak pro zkušené mořské vlky, tak i pro ty plachtěním nepolíbené. Vícedenní cesty tu zatím nejsou standardem, ale pokud máte právě o něco takového zájem, pomůžeme Vám zařídit cestu právě podle Vašich požadavků. Jsme jediní Češi, kteří mají s tímto krásným sportem na Taiwanu zkušenosti a v minulosti jsme organizovali například plavbu z japonské Okinawy na Taiwan. 

Jestliže plánujete zastávku na Taiwanu na vlastní plachetnici, prvních pár dnů bude možná obtížnějších, ale nebudete litovat. Připlouváte-li ze severu, bude Váš kontaktní přístav Keelung. Z východu, ze směru od Japonska nebo od Okinawy pak nejspíš zamíříte do Yilanu. Jižněji máte možnost doplnit palivo a zásoby v Taitungu, i když přístav je od města poněkud vzdálený. Na jihu, ze směru od Filipín, lze nabrat sílu v Houbihu, nedaleko Kentingu. Jiho-západ jistí maríny v Donggangu (oblast Dapeng Bay), Kaohsiungu nebo severněji Shindagang a ještě kousek dál pak Tainan (Anping). Počítejte s tím, že menší přístavy nedisponují plouvoucím dokem, vyvazování tak bývá většinou u vysokých zdí vlnolamů nebo mezi rybářskými čluny. Pro více informací o plavbách s vlastní lodí nám napište email. Rádi pomůžeme a poradíme.

Nejsnadněji dostupným výletem na plachetnici je plavba na katamaránu v jižním Kentingu. Kapitán s posádkou se postarají o Vaše pohodlí, nasytí Vás a v průběhu plavby můžete sami vyzkoušet jaké to je, dělat kormidelníka. Přibližně v polovině výletu je také možnost zakotvit u krásné písečné pláže a vydat se  šnorchlovat nebo na průzkum vnitrozemí.

Od plavby s námi můžete očekávat aktivní odpočinek spojený s koupáním nebo šnorchlováním. Na palubě bývá většinou k dispozici i občerstvení a vy se tak nemusíte skutečně o nic starat. A ten, kdo by se rád dozvěděl více o teorii plachtění v praxi, si samozřejmě může na vlastní kůži vše vyzkoušet pod drobnohledem zkušených instruktorů.

Plachtění je drahý koníček. To platí všude, i na Taiwanu. Ceny se pohybují kdekoli mezi 2000 a 20.000 TWD za den nebo cestu, v závislosti na mnoha proměnných. Loď lze pronajmout celou, nebo jen určitý počet osob ve větší skupině, vše zpravidla s kapitánem a posádkou. Chcete vědět více? Neváhejte se na nás obrátit. Pomůžeme Vám doladit detaily plavby.

Pokud toužíte po mezinárodním řidičském průkazu na plachetnice, máte smůlu. Nic takového nejspíš ani neexistuje. Na Taiwanu však místo toho máte možnost získat ve světě často používanou licenci American Sailing Association. Kurzy trvají od jednoho do čtyř dnů a během této doby Vás tým instruktorů zasvětí do dějů a tajů plachtění. Pozor, je to silně návykové!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. 

Tofu Taiwan Tours

  •  No. 56 Minsheng 1st Rd, 800 Kaohsiung, Taiwan

  •  Mail: info@tofutaiwan.com

  •  Telefon - kancelář Kaohsiung: +886975654354

  •  Telefon - kancelář Taipei: +886988554044

Jsme na sociálních sítích:

(c) 2016 - Tofu Taiwan Tours Všechna práva vyhrazena, All Rights Reserved!