Jednodenní výlety

Taiwan (Tchaj-wan) je nejen zajímavou a atraktivní turistickou destinací. Mezinárodní letiště v Taipei je také častým přestupním uzlem při cestách do Asie a Austrálie a tak se zde též mnoho cestovatelů (bohužel) zdrží jen na pár hodin či jednotek dnů. Mnoho Evropanů sem také často cestuje za pracovními záležitostmi a na cestování a poznávání krás ostrova tak nezbývá příliš času.

Pokud neoplýváte dostatkem času na poznávání ostrova skrz naskrz na některém z našich klasických okruhů, ale chcete si zde i tak co nejvíce užít a vidět co nejvíce během krátkého času, pak jsme tu pro vás my s našimi jednodenními výlety s česky mluvícím průviodcem. Na této stránce naleznete seznam mnoha různých výletů po celém ostrově. Připraveny jsou nejen pro ty z vás, kdo rádi poznávají památky a nová místa, ale i pro aktivní jedince, kteří chtějí na jeden den utéct z jednání s obchodními partnery někam do přírody nebo pro cestovatele, kteří jsou v Taipei jen na stopover a chtějí protáhnou znavená těla z letadla na kole.

Výlety jsou rozřazeny podle hlavních oblastí Taiwanu a dále pak podle zájmových oblastí. Najdete zde vše od návštěv čínských chrámů, přes výlety na kolech  nebo na hory až po zábavu a noční život v hlavním městě. Balíčky jsme připravili s ohledem na vaše omezené časové možnosti a maximalizaci zážitků. Budete-li však mít jakékoliv přání, pak není problém program dne jakkoliv upravit či zorganizovat pro vás něco zcela nového. A nezapomeňte také prozkoumat naši nabídku tematických vícedenních výletů.

Jednodenní výlety je možné absolvovat s česky případně anglicky mluvícím průvodcem. U každého výletu také naleznete informace o nástupním místu, kde se s průvodcem setkáte. Pokud  byste se zrovna nenacházeli poblíž, pak vás samozřejmě můžeme kdekoliv vyzvednout či pomoci s dopravou na místo srazu.

TAIPEI A OKOLÍ

“Supermoderní metropole, prastaré chrámy, výborné jídlo, ale i krásné hory a divoké severní pobřeží”

To nejlepší z Taipei

Jednodenní Taipei

Během jednoho dne vám ukážeme nejen ty nejznámější místa hlavního města Taiwanu, ale i “tajná” zákoutí, kam běžný turista nezabloudí. Poznejte Taipei z pohledu jeho dlouholetého obyvatele. 

Taipei City

Poznávání, památky, město

100 USD/osoba

Ta pravá zábava po setmění

Noční Taipei

V Asii jsou města, kde se nedoporučuje vycházet po setmění…a pak je tu Taipei, jedno z nejbezpečnější hlavních měst na světě a nevyčerpatelná studnice noční zábavy. Zažijte pestrý noční život taiwanské metropole!

Taipei City

Poznávání, noční trhy, jídlo

70 USD/osoba

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

90 USD/osoba

Plná břicha zaručena 

Kulinářské Taipei

Taipei je celosvětově známé díky vyhlášeným restauracím, pestrým nočním trhům a pouličnímu stravování. Chcete se dozvědět o taiwanské kuchyni a ochutnat ty nejlepší pochoutky? Jste na správné adrese.

Taipei City

Poznávání, noční trhy, jídlo

120 USD/osoba

Vrchol, vulkán a horký pramen

Pěší tůra v NP Yangmingshan

Tento atraktivní národní park máme přímo “za domem” a tak jej známe jak svoje boty. Dovolte nám ukázat vám ty nejlepší výhledy a místa tohoto nádherného koutu přírody, který najdete na okraji Taipei. 

NP Yangmingshan

Turistika, hory, příroda

60 USD/osoba

Vodopády a lucerny štěstí

Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi

Neodolatelná kombinace pěší turistiky k čtyřicetimetrovému vodopádu a poznávání vesniček v údolí Pingxi, které je známé díky tradici vypouštění luceren štěstí.  Zažijte nezapomenutelný den v přírodě!

New Taipei City, Pingxi

Turistika, příroda, poznávání

120 USD/osoba

200-metrové útesy nad oceánem

Lezení na skalách v Longdongu

Jednodenní lezení v nejznámější lezecké lokalitě na Taiwanu. Famózní pískovcové útesy, které se vypínají vysoko nad oceánem. Kompletně zajištěný den se zapůjčením vybavení a dopravou z Taipei. A jako bonus možnost koupání 🙂

Severní pobřeží

Lezení, příroda, hory

150 USD/osoba

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

“Nedotčená příroda, pobřeží Tichého oceánu, hluboké soutěsky, vysoké hory, nekonečná rýžová pole, bezkonkurenční cyklistika”

Přírodní klenot Taiwanu

Soutěska Taroko

Soutěska Taroko je zcela bezpochyby tím nejznámějším přírodním lákadlem na ostrově. Během jednoho dne vám zde představíme nejen ta nejlepší místa soutěsky, ale i 800 metrů vysoké mořské útesy Qingshui.

NP Taroko

Poznávání, příroda, hory

130 USD/osoba

Přírodní klenot Taiwanu na skútru

Soutěska Taroko na skútru

Do národního parku Taroko na skútrech! Jednodenní výlet vám představí nejen slavnou soutěsku a útesy Qingshui, ale díky flexibilitě skútrů se dostaneme až do výšky 1.000 metrů na výhled na Taroko z ptačí perspektivy.

NP Taroko

Motorky, příroda, hory

120 USD/osoba

Přírodní klenot Taiwanu na kole

Soutěska Taroko na kole

Pohodový cyklovýlet do nejkrásnější soutěsky ve východní Asii! 50 kilometrů dechberoucí krajinou jen s minimálním převýšením (500 metrů). A když vám to nebude stačit, můžeme dojet na kole nazpět až do Hualienu.

NP Taroko

Kola, příroda, hory

110 USD/osoba

Nejlepší způsob trávení horkého léta

Golden Grotto River Tracing

Bezpochyby ten nejznámější a nejhezčí river tracing, který na Taiwanu můžete zažít. Jen na dohled slavné soutěsky Taroko na vás čeká čtyřhodinový výlet průzračnou řekou s vodopády až k úžasné Zlaté jeskyni.

NP Taroko

Canyoning, příroda, koupání

100 USD/osoba

Vzhůru do pralesa!

Tonghou Trail

Divoký trail, kudy v minulosti putovali kupci na cestě z Taipei do Yilanu na východním pobřeží Taiwanu. Jízda (ale i tlačení a přenášení kol) divokým subtropickým pralesem a skvělý sjezd až k Pacifiku.

Yilan

MTB, příroda, hory

250 USD/osoba

Výlet na katamaránu okolo Želvího ostrova

Podmořská sopka!

Katamaránem okolo Želvího ostrova

Pronájem 44 stop dlouhého katamaránu Lagoon pro plavbu okolo Želvího ostrova, jediné aktivní sopky Taiwanu. S kapitánem objedete celý  ostrov, poplujete po unikátním mléčném moři a na závěr zastavíte v malebné zátoce na šnorchlování a SUP. 

Yilan

Jachting, moře, koupání

1350 USD/loď pro max. 13 osob

Útesy Qingshui z netradičního pohledu

Seakayaking na východním pobřeží

Za východu slunce vyrazíme na seakayaku podél nejvyšších útesů ve východní Asii. Při dobrém počasí poté zastavíme na nádherné opuštěné pláži mezi útesy a užijeme si skvělé koupání v tyrkysově modrých vodách oceánu.

Východní pobřeží

Seakayak, moře, koupání

130 USD/osoba

Nejoblíbenější rafting na Taiwanu

Rafting na řece Xiuguluan

Jízda na raftu podél obratníku Raka. Z Údolí příkopové propadliny sjedeme řeku Xiuguluan až k jejímu ústí do oceánu. Druhou polovinu dne potom strávíme návštěvou několika úžasných koutů východního pobřeží Taiwanu.

Východní pobřeží, East Rift Valley

Rafting, příroda, koupání

130 USD/osoba

Západní a jižní Taiwan

“Historické srdce ostrova, vysoké hory, tropické pralesy, průzračné korálové moře, želvy, potápění”

Nejlepší cyklostezky na světě!

Okolo jezera Slunce a Měsíce na kole

Cyklostezky okolo jezera Slunce a Měsíce byly mnohokrát oceněny jako ty nejlepší na světě. Nyní i vy máte možnost projet si 35 km dlouhý okruh okolo nejznámějšího taiwanského jezera na kole. Pozor! Nově i možnost elektrokol!

Sun Moon Lake

Kola, chrámy, příroda

120 USD/osoba

Moderní město a tradiční klášter

Jeden den v Kaohsiungu

Dvě odlišné tváře druhého největšího města Taiwanu. Supermoderní město s vyhlídkou na jeden z největších námořních přístavů na světě a Foguangshan – největší buddhistický komplex východní Asie.

Kaohsiung

Poznávání, město, chrámy

120 USD/osoba

Podmořské dobrodružství s želvami

Potápění a šnorchlování v NP Kenting

Okolí nejjižnějšího výběžku Taiwanu, mysu Eluanbi, je domovem unikátního podmořského života. Na jeden den vás vezmeme za šnorchlováním a poznáváním NP Kenting a zájemci mohou vyzkoušet i potápění s přístroji.

NP Kenting

Šnorchlování, příroda, moře

140 USD/osoba

Super sjezd z 3000 metrů

Nenggao Historic Trail

Asi nejznámější MTB trail na Taiwanu. Skvělým singletrailem si z dvou tisíc vyšlápneme až do výšky 3.000 metrů, abych pak za odměnu sjeli nazpět s famózními výhledy na hornaté vnitrozemí Taiwanu.

Centrální pohoří

MTB, příroda, hory

400 USD/osoba

Vhodné pro začátečníky

Surfování ve vodách Pacifiku

Chcete se naučit surfovat? Náš instruktor vás zasvětí do tajů surfování a celé dopoledne budete mít možnost sjíždět vlny oceánu v oblasti Jialeshui. V odpoledních hodinách vás potom vezmeme na výlet okolo NP Kenting.

NP Kenting

Surf, moře, koupání

120 USD/osoba

Staňte se mořskými vlky

Katamaránem okolo NP Kenting

Náš česky mluvící kapitán se postará o vaše pohodlí, nasytí a v průběhu plavby můžete sami vyzkoušet jaké to je, dělat kormidelníka. Přibližně v polovině výletu je pak možnost zakotvit u krásné písečné pláže a vydat se  šnorchlovat nebo na průzkum vnitrozemí.

NP Kenting

Jachting, moře, koupání

400 USD/osoba

SEZNAMTE SE: NÁŠ NEJOBLÍBENĚJŠÍ JEDNODENNÍ VÝLET

YOUBIKE TAIPEI

Taipei se pyšní tím nejlepším systémem sdílených kol na světě! To přímo vybízí poznávat jeho krásy a zajímavosti vlastními silami - na zářivě oranžových kolech YouBike a s českým průvodcem!

[/db_pb_slide]

SEZNAMTE SE: TEN NEJLEPŠÍ OKRUH OKOLO TAIWANU

THE BEST OF ILHA FORMOSA

Během 17 dnů objedeme celý ostrov kolem dokola a seznámíme vás s těmi nejkrásnějšími přírodními a kulturními zajímavostmi, které Taiwan nabízí.

[/db_pb_slide]

SEZNAMTE SE: NÁŠ NEJOBLÍBENĚJŠÍ CYKLOVÝLET

OD SEVERU K JIHU NA KOLE

Chcete poznat Taiwan z pohledu cykloturisty? Jste na správné adrese. Během deseti dnů vám ukážeme ty nejkrásnější silničky a cyklostezky v Asii! Pohodlně a s českým průvodcem.

[/db_pb_slide]
[/db_pb_fullwidth_slider]

VŠECHNY NAŠE ZÁJEZDY A VÝLETY

Klasické okruhy

Jednodenní výlety

 • Jednodenní Taipei
 • Noční Taipei
 • YouBike Taipei
 • Kulinářské Taipei
 • Pěší tůra v NP Yangmingshan
 • Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi
 • Soutěska Taroko
 • Soutěskou Taroko na skútru
 • Soutěskou Taroko na kole
 • Golden Grotto River Tracing
 • Lezení na skalách v Longdongu
 • Nenggao Historic Trail MTB
 • Tonghou Trail MTB
 • Okolo jezera Slunce a měsíce na kole
 • Jeden den v Kaohsiungu
 • Potápění a šnorchlování v NP Kenting
 • Seakayaking na východním pobřeží
 • Rafting na řece Xiuguluan
 • Surfování ve vodách Pacifiku
 • Katamaránem okolo NP Kenting
 • Katamaránem okolo Želvího ostrova

Vícedenní výlety

 • Od severu k jihu na kole
 • Xueshan a Qixingshan
 • Východní pobřeží Taiwanu na kole
 • Na skútru z Hualienu do Taitungu a zpět
 • Hory severního Taiwanu se stanem
 • NP Kenting a ostrov Xiao Liuqiu
 • Souostroví Penghu
 • Ostrov Ludao
 • Ostrov Lanyu
 • Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu
 • Nejlepší termály severního Taiwanu
 • S aboriginci do pralesa
Knižní průvodce Nejlepší fotografie z Tchaj-wanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.