Hory

Taiwan je, podle nás, tou nejlepší asijskou destinací

pro vysokohorskou a pěší turistiku!

Věděli jste, že je Taiwan nejhornatější ostrov na světě (*)? Více než 280 horských vrcholů zde svojí výškou přesahuje 3.000 metrů. Nejvyšší vrchol, Yushan pak atakuje téměř čtyři kilometry – 3.952 m! A skvělé chodníčky a horské stezky s výhledy najdete i v nižších polohách, téměř po celém Taiwanu. Naprosto ideální podmínky pro všechny milovníky hor a pěší turistiky, co myslíte?

Chci se dozvědět víceZobrazit výlety do hor

Na Taiwanu se nachází i nejsnadněji dostupná třítisícovka v Asii. Horu Hehuanshan (3.416 m) zvládnete zdolat během necelé hodiny!

Vysokohorská turistika na Taiwanu (Tchaj-wanu) zažívá v posledních letech renesanci. Může za to nejen částečné uvolnění pravidel při vydávání povinných permitů a zlepšení turistické infrastruktury ve formě horských chat a údržby stezek. Hlavním důvodem je především volání divočiny a hledání klidu a pohody uprostřed nádherné přírody Taiwanu. 

Nejčastější aktivitou spojenou s horami je však na Taiwanu pěší turistika. Pokud vás tedy nelákají výstupy ve vysokých horách nebo nemáte dostatek času, ale chcete se dostat do přírody, pak doporučujeme vyzkoušet pěší turistiku v okolí Taipei či dalších měst. Na jednodenní výlety do přírody zde každý víkend vyráží velké procento populace, ale nebojte, míst kam vyrazit do přírody je zde opravdu dostatek a tak nehrozí davy jako na Pustevny 😉  

Mezi další aktivity spojené s taiwanskými horami a kopci patří sportovní lezení a především canyoning, který v teplejších měsících vřele doporučujeme.

Díky našim desetiletým  zkušenostem s taiwanskými horami můžeme pro naše klienty zajistit vše, od jednodenních výletů subtropickým pralesem s českým průvodcem až po několikadenní expedice se stany ve velehorách. 

VÝSTUP DO 3500 METRŮ ZA 45 MINUT?

Horská a vysokohorská turistika má na Taiwanu dobře vybudovanou tradici. Stovky stezek všech obtížností zde uspokojí každého. Klimatická pásma jsou zde od tropického až po vysokohorské a teplotní rozdíly mezi nížinou a vrcholem mohou dosahovat i více než 20°C. Stačí si proto jen vybrat oblast, která vás zajímá. Nížinné stezky v subtropech i vysoké hory máme dobře zmapované a můžeme tak být vašimi horskými průvodci.

Jaro (březen-květen) i podzim (září-listopad) jsou nejlepším obdobím pro horskou turistiku na Taiwanu. V tomto období je počasí relativně stabilní a teploty jsou pro Evropana opravdu příjemné. Dešťová a tajfunová sezóna mezi červnem a zářím může poněkud zkomplikovat cestu do hor, na druhou stranu je v létě nejčistší obloha a i v 3.000+ výškách příjemné teploty. Cesty do hor jsou tedy možné i přes léto.

Pěší túry ve vysokých horách lze libovolně přizpůsobit individuálním časovým potřebám a úrovni klientů. Většinu dostupných trekových vrcholů lze zdolat během jednoho až tří dnů. Nejčastěji s možností přenocování ve vysokohorských chatách. V případě nutnosti stanování jsme schopni zajistit potřebné vybavení a nemusíte jej vláčet z Čech. I přes občasné nepohodlí nabízí vícedenní treky jedinečné zážitky v překrásné přírodě!

Na většinu vrcholů nad 3.000 metrů je potřeba platný permit. Nebudeme vám lhát – horské permity na Taiwanu jsou opruz na n-tou! Nutnost vyřízení až měsíc dopředu, loterie o permity na populární vrcholu a celkový systém, který je zde nastavený není zrovna travelers’ friendly.  Naštěstí už máme za sebou poměrně velké množství akcí ve vysokých horách a tak vyřízení permitů pro naše klienty zpravidla nebývá velký problém. 

Na Taiwanu máme 5 národních parků vhodných k pěší a vysokohorské turistice. O vysokých horách jsme zde však již napsali dostatek. Přesuňme se tedy níže. Asi nejoblíbenějším hřištěm pro pěší turistiku v polohách do 2.000 metrů je Taipei a jeho okolí. Mimo skvělý národní park Yangmingshan, který najdete na okraji města, je to co by kamenem dohodil na východní pobřeží s množstvím skvělých pobřežních stezek nebo do údolí na jih a východ od města, která jsou pro nás  zdrojem mnoha  dobrodružství.

Poměřně čerstvým přírůstkem do rodiny outdoorových sportů je na Taiwanu canyoning a river tracing. Především v létě, kdy jsou teploty vzduchu někdy až člověku nepříjemné, je chůze podél divokých horských toků v kombinaci s lehkým lezením, plaváním a skoky z vodopádů skvělým zážitkem. Nové řeky pro tuto aktivitu se na ostrově objevují jak na běžícím pásu a s nimi i nabídka kvalitních instruktorů. Za nás můžeme určitě doporučit Golden Grotto v Hualienu a pár dalších říček v okolí hlavního města.

Pokud se chystáte na Taiwan čistě za lezením, pak můžete být lehce zklamaní. I když je na Taiwanu velké množství skal a hor, tak skálolezení a tradiční horolezectví zde není tak populární jak byste asi očekávali. Hlavním důvodem bude zcela určitě druh hornin, který se na ostrově nachází. V kombinaci s častými tajfuny a zemětřeseními to vede k velké erozi a drolivosti skal a nebezpečí pádu lezců. I tak se zde ale dá najít dobré polezení. Třeba v Longdongu na 200 m útesech nad mořem.

Hurá na hory!

O pár řádků níže naleznete naši nabídku výletů do hor a kopců Taiwanu s místním česky mluvícím průvodcem.

Pakliže chcete pěší a horskou turistiku zakomponovat do vaší cesty okolo ostrova, dejte nám vědět. Rádi s vámi zkonzultujeme možnosti, poradíme s výběrem a zařídíme vše, co bude potřeba.

Před tím, než spolu vyrazíme na cesty, můžete i mrknout na naši velkou fotogalerii z kopců a kopečků Taiwanu.

PĚŠÍ TURISTIKA

Jednodenní výlety. Zpravidla v nižších polohách a s dobrou dostupností z civilizace. Najdete zde pohodové chodníčky podél pobřeží oceánu i náročné stezky vedoucí hustým porostem subtropického pralesa.

Vrchol, vulkán a horký pramen

Pěší tůra v NP Yangmingshan

Tento atraktivní národní park máme přímo “za domem” a tak jej známe jak svoje boty. Dovolte nám ukázat vám ty nejlepší výhledy a místa tohoto nádherného koutu přírody, který najdete na okraji Taipei.

NP Yangmingshan

Turistika, hory, příroda

Jednodenní, možné celoročně

60 USD/osoba

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA

Lákají vás vysoké nadmořské výšky a strmé štíty velehor? Jste na správném místě! Zde najdete několikadenní treky ve vysokých horách s přespáváním na chatách či ve stanu.

Dvě nejvyšší hory dvou nár. parků

Xueshan a Qixingshan

Taiwanská “Sněžka” (Xueshan) je se svojí výškou 3.886 metrů druhou nejvyšší horou ostrova a za nás určitě jeden z nejhezčích trekových vrcholů v Asii. Kromě ní si též v rámci aklimatizace “vyběhneme” na nejvyšší vrchol národního parku Yangmingshan, horu Qixingshan.

NP Sheipa, NP Yangmingshan

Turistika, hory, příroda

4 dny, březen-prosinec

400 USD/osoba

Kompletně zajištěné dobrodružství

Hory severního Taiwanu se stanem

Na jih od hlavního města Taiwanu vyrůstá nádherné pohoří plné hlubokých údolí, divokých řek, subtropických pralesů a horkých pramenů. A přesně do těchto míst vás vezmeme za dobrodružstvím pod stanem. Pokud máte rádi divočinu, jste na správném místě!

Severní Taiwan

Hory, příroda, camping

4 dny, možné celoročně

550 USD/osoba

CANYONING

“Když je v létě na výlety příliš horko, tak se vydáváme na průzkum horských potoků, řek a hlubokých soutěsek. V kombinaci s plaváním a skákáním do vodopádů budete mít určitě o zábavu postaráno.

Nejlepší způsob trávení horkého léta

Golden Grotto River Tracing

Bezpochyby ten nejznámější a nejhezčí river tracing, který na Taiwanu můžete zažít. Jen na dohled slavné soutěsky Taroko na vás čeká čtyřhodinový výlet průzračnou řekou s vodopády až k úžasné Zlaté jeskyni.

NP Taroko

Canyoning, příroda, koupání

Jednodenní, možné celoročně

100 USD/osoba

HOROLEZECTVÍ

Sportovní lezení a horolezectví nepatří na Taiwanu k příliš populárním aktivitám. I tak zde ale máme několik destinací, které stojí za to. Už jste někdy lezli na 200 m vysokých útesech přímo nad bouřícím oceánem?

200-metrové útesy nad oceánem

Lezení na skalách v Longdongu

Jednodenní lezení v nejznámější lezecké lokalitě na Taiwanu. Famózní pískovcové útesy, které se vypínají vysoko nad oceánem. Kompletně zajištěný den se zapůjčením vybavení a dopravou z Taipei. A jako bonus možnost koupání 🙂

Severní pobřeží

Lezení, příroda, hory

Jednodenní, možné celoročně

150 USD/osoba

VŠECHNY NAŠE ZÁJEZDY A VÝLETY

Klasické okruhy

Jednodenní výlety

 • Jednodenní Taipei
 • Noční Taipei
 • YouBike Taipei
 • Kulinářské Taipei
 • Pěší tůra v NP Yangmingshan
 • Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi
 • Soutěska Taroko
 • Soutěskou Taroko na skútru
 • Soutěskou Taroko na kole
 • Golden Grotto River Tracing
 • Lezení na skalách v Longdongu
 • Nenggao Historic Trail MTB
 • Tonghou Trail MTB
 • Okolo jezera Slunce a měsíce na kole
 • Jeden den v Kaohsiungu
 • Potápění a šnorchlování v NP Kenting
 • Seakayaking na východním pobřeží
 • Rafting na řece Xiuguluan
 • Surfování ve vodách Pacifiku
 • Katamaránem okolo NP Kenting
 • Katamaránem okolo Želvího ostrova

Vícedenní výlety

 • Od severu k jihu na kole
 • Xueshan a Qixingshan
 • Východní pobřeží Taiwanu na kole
 • Na skútru z Hualienu do Taitungu a zpět
 • Hory severního Taiwanu se stanem
 • NP Kenting a ostrov Xiao Liuqiu
 • Souostroví Penghu
 • Ostrov Ludao
 • Ostrov Lanyu
 • Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu
 • Nejlepší termály severního Taiwanu
 • S aboriginci do pralesa
Knižní průvodce Nejlepší fotografie z Tchaj-wanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.