voda

Voda a aktivity s ní spojené, patří k Taiwanu stejně neodmyslitelně, jako vysoké hory, cyklistika nebo dobré jídlo.

Naši klienti se nás poměrně často ptají: “proč jste se přestěhovali na Taiwan?” Na tuto otázku není nejjednodušší odpověď. Těch důvodů je mnoho. Jedním z nich je ale fakt, že můžeme žít na ostrově. Tak blízko krásného oceánu, úžasného pobřeží a pestrobarevného podvodního světa.

 

A o naše zážitky a aktivity spojené s vodou se s vámi rádi podělíme…

Chci se dozvědět víceZobrazit vodní aktivity

Věděli jste, že korálový ostrůvek Xiao Liuqiu je domovem největší populace mořských želv ve východní Asii?

Východy slunce z Tichého oceánu jsou vždy úžasná podívaná! A víte jak si tento nezapomenutelný zážitek ještě více užít? Co třeba ze stále více populárního paddleboardu (SUP) pod vašima nohama a výhledem na zlatými paprsky ozářené útesy Qingshui?

Přesuňme se o pár hodin do budoucnosti. V odpoledních hodinách jsou totiž vždy ideální podmínky k ponorům nebo šnorchlování v tropickém moři. Nemáte na potápění licenci? Díky našim zkušeným instruktorům to není žádný problém. A po dobré večeři plné čerstvých plodů moře (jak jinak) můžete zakončit den v jednom z mnoha horkých pramenů, kterými je Taiwan (Tchaj-wan) obdařen.

Je jen jeden způsob jak se přesvědčit o kvalitách (pod)mořského života na Taiwanu. Přijeďte a poznejte na vlastní oči, že naše moře dosahují kvalit známější asijských kolegů! 

VODNÍ HRÁTKY A RADOVÁNKY na taiwanu!

Oblíbeným místem vodních radovánek najdete na jihu Taiwanu. Národní park Kenting je velkým lákadlem jak pro místní, tak i pro cizince. Naleznete zde jedny z nejkrásnějších pláží ostrova, pestrobarevné korálové útesy plné barevných ryb a mořských želv i pulzující noční život. Největší milovníci vody by pak neměli vynechat návštěvu alespoň jednoho z přilehlých ostrovů, kde je voda ještě modřejší a korály korálovější.

Potápět i šnorchlovat se na Taiwanu dá celoročně. Nejlepším obdobím však bývá jaro a podzim. V zimním období může být lehce zhoršená viditelnost a v létě může moře rozbouřit tajfun. 

Máte-li zájem na Taiwanu získat nebo dále rozšířit úroveň vaší certifikace, je možné získat trénink ve všech známých systémech (SSI, PADI, NAUI, CMAS, ADS…). Instrukáž i trénink probíhá v angličtině, případně pomůžeme s překladem.

Rádi byste vyzkoušeli některý z “akčnějších” vodních sportů, ale nemáte vlastní zkušenosti a stále tak zvažujete, jestli “do toho jít”? Určitě! Zařídíme pro vás profesionální instruktáž, vybavení a vše potřebné okolo.

Počasí pro aktivity jako surf či kite jsou vhodné po celý rok a tyto sporty je tak možné realizovat kdykoli budete chtít. Vlny jsou na východě prakticky pořád, stejně tak i stálý vítr.

Katamarán na Taiwanu

Toužíte-li po dobrodružství na palubě plachetnice, máte skvělou příležitost. Naše půldenní nebo denní plavby kolem pobřeží národního parku Kenting nebo souostroví Penghu jsou vhodné jak pro zkušené mořské vlky, tak i pro ty plachtěním nepolíbené.

Jsme jediní Češi, kteří mají s tímto krásným sportem na Taiwanu zkušenosti a v minulosti jsme například organizovali plavby z Taiwanu do Japonska.

Vodní aktivity lze libovolně kombinovat podle vašich zkušeností, zájmů a podle počasí. Každý si zde najde co ho zajímá. A pakliže budete mít nějaké specifické přání týkající se vodních radovánek, rádi vám s ním pomůžeme a ještě raději se k vám přidáme 🙂

Každá oblast na Taiwanu vyhovuje jinému druhu sportu. Dejte nám vědět, co byste chtěli rádi zkusit a my ji nakombinujeme s průběhem vaší cesty okolo Taiwanu.

vzhůru do vln pacifiku!

O pár řádků níže naleznete naši nabídku výletů a aktivit s českým průvodcem, které mají spojitost s vodou a mořem.

Mimo naše vlastní produkty plánujeme do budoucna nabízet i aktivity našich partnerů, takže je/bude z čeho vybírat.

Před tím, než spolu vyrazíme na cesty, můžete mrknout na velkou fotogalerii.

POTÁPĚNÍ A ŠNORCHLOVÁNÍ

Potápění a Taiwan není příliš známá kombinace, ale kdo se zde pod vodu podívá, ten nebude litovat. Díky tropickému podnebí má voda stálou teplotu mezi 20-30 °C a tak Taiwan nabízí ideální podmínky pro podvodní aktivity. Nechte se okouzlit krásami podmořského světa!

Podmořské dobrodružství s želvami

Potápění a šnorchlování v NP Kenting

Okolí nejjižnějšího výběžku Taiwanu, mysu Eluanbi, je domovem unikátního podmořského života. Na jeden den vás vezmeme za šnorchlováním a poznáváním NP Kenting a zájemci mohou vyzkoušet i potápění s přístroji.

NP Kenting

Šnorchlování, příroda, moře

Jednodenní, možné celoročně

140 USD/osoba

Bezkonkurenční šnorchlování!

Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu

Korálový ostrůvek Xiao Liuqiu je domovem největší populace mořských želv ve východní Asii. Během dvoudenního pobytu na ostrově budete mít dostatek času seznámit se nejen s těmito majestátními tvory a  podmořským životem, ale i životem nad vodou, na pevnině.

Jižní Taiwan

Šnorchlování, moře, ostrovy

2 dny, možné celoročně

350 USD/osoba

RAFTING, SEAKAYAK, SUP

Výlety na kajaku po vlnách Pacifiku, SUP po jezeře Slunce a Měsíce nebo jízda divokou řekou v nafukovacím člunu mohou na první pohled vypadat jako aktivity určené pouze pro odvážné, ale nemáte se čeho bát. Máme skvělé instruktory a Taiwan nabízí opravdu atraktivní řeky pro rafting i nádherné pobřeží pro seakayak.

Útesy Qingshui z netradičního pohledu

Seakayaking na východním pobřeží

Za východu slunce vyrazíme na seakayaku podél nejvyšších útesů ve východní Asii. Při dobrém počasí poté zastavíme na nádherné opuštěné pláži mezi útesy a užijeme si skvělé koupání v tyrkysově modrých vodách oceánu.

Východní pobřeží

Seakayak, moře, koupání

Jednodenní, možné celoročně

130 USD/osoba

Nejoblíbenější rafting na Taiwanu

Rafting na řece Xiuguluan

Jízda na raftu podél obratníku Raka. Z Údolí příkopové propadliny sjedeme řeku Xiuguluan až k jejímu ústí do oceánu. Druhou polovinu dne potom strávíme návštěvou několika úžasných koutů východního pobřeží Taiwanu.

Východní pobřeží, East Rift Valley

Rafting, příroda, koupání

Jednodenní, možné celoročně

130 USD/osoba

SURFING, WAKEBOARD, KITEBOARD

Surfing, windsurfing, kitesurfing nebo wakeboarding – Taiwan má vše. Ba co více, jsou zde i vhodné podmínky pro všechny tyto a mnohé další aktivity. Pokud máte zájem zažít východ slunce ve vlnách Pacifiku se surfem pod vašima nohama, směle do toho.

Vhodné pro začátečníky

Surfování ve vodách Pacifiku

Chcete se naučit surfovat? Náš instruktor vás zasvětí do tajů surfování a celé dopoledne budete mít možnost sjíždět vlny oceánu v oblasti Jialeshui. V odpoledních hodinách vás potom vezmeme na výlet okolo NP Kenting.

NP Kenting

Surf, moře, koupání

Jednodenní, možné celoročně

120 USD/osoba

JACHTING

Máte-li chuť a čas vyzkoušet něco netradičního, plachtění je tu pro vás. Plavit se lze jak podél pobřeží, z přístavu do přístavu, tak na některý z ostrovů přilehlých k Taiwanu. Plavbu je většinou možné zkombinovat se šnorchlováním nebo jinými vodními radovánkami.

Staňte se mořskými vlky

Katamaránem okolo NP Kenting

Náš česky mluvící kapitán se postará o vaše pohodlí, nasytí a v průběhu plavby můžete sami vyzkoušet jaké to je, dělat kormidelníka. Přibližně v polovině výletu je pak možnost zakotvit u krásné písečné pláže a vydat se  šnorchlovat nebo na průzkum vnitrozemí.

NP Kenting

Jachting, moře, koupání

Jednodenní, možné celoročně

400 USD/osoba

Výlet na katamaránu okolo Želvího ostrova

Podmořská sopka!

Katamaránem okolo Želvího ostrova

Pronájem 44 stop dlouhého katamaránu Lagoon pro plavbu okolo Želvího ostrova, jediné aktivní sopky Taiwanu. S kapitánem objedete celý  ostrov, poplujete po unikátním mléčném moři a na závěr zastavíte v malebné zátoce na šnorchlování a SUP. 

Yilan

Jachting, moře, koupání

Jednodenní, květen-září

1350 USD/loď pro max. 13 osob

VŠECHNY NAŠE ZÁJEZDY A VÝLETY

Klasické okruhy

Jednodenní výlety

 • Jednodenní Taipei
 • Noční Taipei
 • YouBike Taipei
 • Kulinářské Taipei
 • Pěší tůra v NP Yangmingshan
 • Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi
 • Soutěska Taroko
 • Soutěskou Taroko na skútru
 • Soutěskou Taroko na kole
 • Golden Grotto River Tracing
 • Lezení na skalách v Longdongu
 • Nenggao Historic Trail MTB
 • Tonghou Trail MTB
 • Okolo jezera Slunce a měsíce na kole
 • Jeden den v Kaohsiungu
 • Potápění a šnorchlování v NP Kenting
 • Seakayaking na východním pobřeží
 • Rafting na řece Xiuguluan
 • Surfování ve vodách Pacifiku
 • Katamaránem okolo NP Kenting
 • Katamaránem okolo Želvího ostrova

Vícedenní výlety

 • Od severu k jihu na kole
 • Xueshan a Qixingshan
 • Východní pobřeží Taiwanu na kole
 • Na skútru z Hualienu do Taitungu a zpět
 • Hory severního Taiwanu se stanem
 • NP Kenting a ostrov Xiao Liuqiu
 • Souostroví Penghu
 • Ostrov Ludao
 • Ostrov Lanyu
 • Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu
 • Nejlepší termály severního Taiwanu
 • S aboriginci do pralesa
Knižní průvodce Nejlepší fotografie z Tchaj-wanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.