CYKLISTIKA

Taiwan má všechny předpoklady pro to stát se tou nejlepší cyklistickou destinací v Asii!

Ptáte se proč? Základem je určitě nádherná příroda. Na malé ploše ostrova najdete vysoké hory, tropické pralesy, rýžová pole, dechberoucí pobřeží oceánu, hluboké soutěsky, ale i klidné rybářské vesničky či moderní města. Přidejte k tomu skvělou infrastrukturu vybudovanou (cyklisty) pro cyklisty a máte recept na nezapomenutelnou aktivně strávenou dovolenou.

 

Mimochodem, toto vše zde můžete poznat a zažít jen během jednoho jediného dne…

Chci se dozvědět víceZobrazit cyklovýlety

Je opravdu těžké vyjádřit slovy to, co dělá Taiwan (Tchaj-wan) tak jedinečným a proč zde cyklistika nemá prostě chybu. 

Taiwanská vláda se v posledních letech snaží mohutně propagovat cykloturistiku na ostrově a díky tomu zde neustále vznikají nové cyklostezky a infrastruktura pro cyklisty. Mimo cyklostezek má Taiwan také neuvěřitelně rozvinutou síť kvalitních silnic, které vás zavedou kamkoliv si budete přát. Možná budete překvapeni, ale i přes častá zemětřesení a tajfuny je stav silnic o mnoho lepší jak u nás. Oproti Evropě jsou Taiwanci také velmi ohleduplní řidiči a tak, když už budete muset na silnici, to největší nebezpečí které na vás číhá je, že se ztratíte. Ale od toho jsme tu zase my, abychom vás bez stresu a v pohodě provedli po krásách ostrova…

Díky husté silniční síti, skvělým cyklostezkám, které se zde otevírají jak na běžícím pásu a hlavně díky atraktivitě ostrova budete z jízdy na kole zaručeně nadšeni ať už se vydáte kamkoliv!

Okolo Taiwanu na kole?

Cyklistiku můžete na Taiwanu provozovat celoročně. Podobně jako u jiných aktivit je nejlepší období podzimu a jara, kdy jsou nejstálejší podmínky, nejpříjemnější teploty a nejméně deště. V létě je na ostrově dost horko, ale pokud vám to nevadí a vyhneme se tajfunům, které na Taiwan občas zabloudí, pak může být výlet podél pobřeží Pacifiku skvělý nápad. Přes zimu nám na severu dost prší, takže aktivity přesouváme spíše do jižní poloviny ostrova.

Silniční cyklistika a cykloturistika jsou na Taiwanu velmi populární a tak je zde cestování v sedle velmi pohodlné a pohodové. Stovky kilometrů skvělých silnic a cyklostezek s nádhernými scenériemi všude okolo vás. Výborné zázemí, kde na každém rohu narazíte na výborné jídlo, záchody, odpočinkové stanice či opravny kol. Příjemně teplé počasí po celý rok. Exotická země a kultura s milými obyvateli.  To je recept na skvělou cyklo dovolenou.

Z Česka na Taiwan si sebou nemusíte brát vlastní kolo. Ušetříte nervy i peníze. Pro naše klienty můžeme zařídit zapůjčení kvalitních fitness nebo trekingových kol značky Giant a Merida. Díky tomu tak pro vás můžeme nakombinovat cyklistiku společne s dalšími aktivitami nebo cestováním po ostrově bez kola. Jakmile totiž dokončíte vaše cyklocestování, už se o zapůjčené kolo nemusíte dále starat. Novinkou posledních let jsou elektrokola, jejichž zapůjčení pro vás můžeme taktéž zařídit. 

Pro převoz vašich zavazadel, unavených cyklistů nebo nouzové situace využíváme doprovodná vozidla. Podle velikosti a požadavků skupiny používáme vozidla naše nebo od firmy Giant s řidičem/mechanikem.

Další možností je pak dobrodružné putování s průvodcem po ostrově “natěžko” s nosiči na kole. Vše záleží na vašich požadavcích a přáních. Vyjdeme vstříc každému…

“Zmiňujete zde hlavně o silniční cyklistiku/cykloturistiku, ale já preferuji horská kola.” Na rovinu, Taiwan není tím nejlepším místem pro MTB. (v Česku je to lepší :-)) Vysoké a strmé hory porostlé hustým pralesem, úzké a zarostlé stezky = ne zrovna ideální podmínky. Martin zde strávil 7 let hledáním MTB lokalit a pár trailů našel. Proto pro vás můžeme zařídit i horskou cyklistiku. Pro začátek/inspiraci doporučujeme navštívit náš blog, kde je několik článků o MTB  nebo Martinovi pošlete mail.

vzhůru do sedel?

O pár řádků níže naleznete naši nabídku výletů a zájezdů, které mají jedno společné: “kolo, bicykl, bajk, …” 

Mimo naše vlastní produkty plánujeme do budoucna nabízet i aktivity našich partnerů, takže je/bude z čeho vybírat.

Před tím, než spolu vyrazíme na cesty, můžete mrknout na velkou fotogalerii.

POHODOVÉ VÝLETY NA KOLECH

“Chcete si zpestřit dovolenou na Taiwanu o jízdu na kole? Zde najdete opravdu odpočinkové cyklovýlety spojené s poznáváním památek.”

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

Jednodenní, možné celoročně

90 USD/osoba

Přírodní klenot Taiwanu na kole

Soutěska Taroko na kole

Pohodový cyklovýlet do nejkrásnější soutěsky ve východní Asii! 50 kilometrů dechberoucí krajinou jen s minimálním převýšením (500 metrů). A když vám to nebude stačit, můžeme dojet na kole nazpět až do Hualienu.

NP Taroko

Kola, příroda, hory

Jednodenní, možné celoročně

110 USD/osoba

Nejlepší cyklostezky na světě!

Okolo jezera Slunce a Měsíce na kole

Cyklostezky okolo jezera Slunce a Měsíce byly mnohokrát oceněny jako ty nejlepší na světě. Nyní i vy máte možnost projet si 35 km dlouhý okruh okolo nejznámějšího taiwanského jezera na kole. Pozor! Nově i možnost elektrokol!

Sun Moon Lake

Kola, chrámy, příroda

Jednodenní, možné celoročně

120 USD/osoba

CYKLOTURISTIKA

“Klasická cykloturistika – nabízíme několikadenní přejezdy ostrova napohodu i náročné výjezdy od oceánu až do výšek nad 3000 metrů.

Pohodové cykloputování podél oceánu

Od severu k jihu na kole

Desetidenní putování na kolech z Taipei až na úplný jih Taiwanu, mys Eluanbi. Máme pro vás kompletně zajištěnou cesta – zapůjčení bicyklů, průvodce, doprovodné vozidlo, ubytování, snídaně a vstupy. Denní vzdálenosti po silnicích a cyklostezkách jsou v rozmezí 50-90 km. 

Východní pobřeží

Kola, poznávání, příroda

10 dnů, možné celoročně

1700 USD/osoba

Oceán & kola ❤️

Východní pobřeží Taiwanu na kole

Zaručeně jedna z nejlepších cyklotras v Asii! Z Hualienu 170 kilometrů na jih podél dechberoucího pobřeží Tichého oceánu a nazpět pak malebným Údolím příkopové propadliny s nekonečnými rýžovými terasami, ovocnými farmami a krásnou přírodou. 

Východní pobřeží

Kola, příroda, moře

5 dnů, možné celoročně

700 USD/osoba

HORSKÁ CYKLISTIKA

MTB traily jsou na Taiwanu poměrně náročné. A to jak na fyzičku, tak i na čas a plánování. Kdo si však troufne na přejezd  monumentálního Nenggao singletracku, ten bude určitě z MTB na ostrově unešen!

Super sjezd z 3000 metrů

Nenggao Historic Trail

Asi nejznámější MTB trail na Taiwanu. Skvělým singletrailem si z dvou tisíc vyšlápneme až do výšky 3.000 metrů, abych pak za odměnu sjeli nazpět s famózními výhledy na hornaté vnitrozemí Taiwanu.

Centrální pohoří

MTB, příroda, hory

Jednodenní, říjen-listopad

400 USD/osoba

Vzhůru do pralesa!

Tonghou Trail

Divoký trail, kudy v minulosti putovali kupci na cestě z Taipei do Yilanu na východním pobřeží Taiwanu. Jízda (ale i tlačení a přenášení kol) divokým subtropickým pralesem a skvělý sjezd až k Pacifiku.

Yilan

MTB, příroda, hory

Jednodenní, jaro, podzim

250 USD/osoba

VŠECHNY NAŠE ZÁJEZDY A VÝLETY

Klasické okruhy

Jednodenní výlety

 • Jednodenní Taipei
 • Noční Taipei
 • YouBike Taipei
 • Kulinářské Taipei
 • Pěší tůra v NP Yangmingshan
 • Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi
 • Soutěska Taroko
 • Soutěskou Taroko na skútru
 • Soutěskou Taroko na kole
 • Golden Grotto River Tracing
 • Lezení na skalách v Longdongu
 • Nenggao Historic Trail MTB
 • Tonghou Trail MTB
 • Okolo jezera Slunce a měsíce na kole
 • Jeden den v Kaohsiungu
 • Potápění a šnorchlování v NP Kenting
 • Seakayaking na východním pobřeží
 • Rafting na řece Xiuguluan
 • Surfování ve vodách Pacifiku
 • Katamaránem okolo NP Kenting
 • Katamaránem okolo Želvího ostrova

Vícedenní výlety

 • Od severu k jihu na kole
 • Xueshan a Qixingshan
 • Východní pobřeží Taiwanu na kole
 • Na skútru z Hualienu do Taitungu a zpět
 • Hory severního Taiwanu se stanem
 • NP Kenting a ostrov Xiao Liuqiu
 • Souostroví Penghu
 • Ostrov Ludao
 • Ostrov Lanyu
 • Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu
 • Nejlepší termály severního Taiwanu
 • S aboriginci do pralesa
Knižní průvodce Nejlepší fotografie z Tchaj-wanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.