Zájezdy na míru

“Každý člověk je originál a od cestování očekává něco jiného.”

Chápeme, že předem připravená cesta nemusí vyhovovat každému, a proto vám nabízíme možnost upravit kterýkoliv z našich již existujících produktů, nebo na základě vašich požadavků sestavit plán cestování tak, aby na 100% odpovídal jak vašim časovým tak i finančním možnostem.

 

S námi máte skvělou možnost nechat si vytvořit naprosto originální dovolenou na Taiwanu s česky mluvícím průvodcem přesně podle vašich představ.

Chci se dozvědět více

Cestování po Taiwanu (Tchaj-wanu) nás neuvěřitelně moc baví a zcela určitě jen tak bavit nepřestane a tak jsme vždy nadšení z každé příležitosti organizace cesty na míru, která nám dá možnost vyřádit se s kreativitou při plánování něčeho nového.

Díky 100% znalosti místního prostředí a mnoha kontaktům od ubytování až po všemožné atrakce a zážitky jsme schopni zařídit skutečně cokoliv si jen budete přát. Sami si určíte, jakým způsobem bude vaše cesta probíhat, kam se chcete podívat, co chcete zažít či kde strávíte noc a naplníte žaludky. 

Itinerář vaší cesty sestavujeme dle našich zkušeností tak, jako bychom plánovali cestu pro nás samotné. Protože většina z vás pravděpodobně nikdy na Taiwanu nebyla a ostrov nejspíše znáte jen z internetu, obrázků a knih, pak nechte volbu navštívených míst na nás. Stačí jen nastínit co vás zajímá a co se vám líbí a my už vše naplánujeme za vás. Dostanete se tak nejen na ty známé památky z pohlednic, ale vezmeme vás i na tajná místa, která v průvodcích Lonely Planet zaručeně nenajdete.

Nezáleží na tom, zda jste sólo cestovatel, rodina či skupina přátel. Stejně tak nezáleží, zda preferujete pohodové či aktivní cestování. Zda hledíte na cenu nebo preferujete luxus. Pro každého máme co nabídnout. Ozvěte se nám a my vám připravíme cestu podle vašeho individuálního gusta.

staňte se architekty vaší vysněné dovolené

Ptáte se jak na to? Pokračujte dále ve čtení. Níže vás seznámíme s vašimi možnostmi. Nebo přeskočte na konec této stránky, kde nalezete jednoduchý formulář, který bude vstupenkou pro vaši jedinečnou cestu na míru po Taiwanu.

LETENKY

Vybereme, doporučíme  a zabookujeme pro vás právě takový let, který bude odpovídat vašemu zadání.

Chcete vyrazit na Taiwan, ale nevíte kde začít? Prvním krokem budou pravděpodobně letenky. Mezi Taiwanem, Evropou i Asií cestujeme často a rádi se tak s vámi podělíme o naše zkušenosti a poradíme s výběrem letecké společnosti nebo optimální trasou vašeho letu.

Budete-li potřebovat, pomůžeme samozřejmě i se samotnou rezervací a nákupem nejvýhodnějších letenek. Je pro vás důležitější doba strávená na cestě nebo spíš cena? Vybereme, doporučíme a zarezervujeme vám přesně takový let, který bude odpovídat vašemu zadání.

DOPRAVA

Podívejte se na srovnání dopravních prostředků a nechte si od nás poradit ten nejlepší způsob dopravy.

Přejete si cestovat soukromým vozem, nebo preferujete veřejnou dopravu? Jste v sedle na motorce nebo máte raději kolo? Cokoli se hýbe, považujeme za nástroj vhodný k cestování a je jen na vás, jakou variantu pohodlí zvolíte.

I přes vyšší cenu nabízí vlastní auto s řidičem nejvíce pohodlí a svobody, ale někdy je přece jen rychlejší se na delší vzdálenosti přesunout rychlovlakem řítícím se rychlostí 300 km/h. Stejně tak je občas zábavnější vydat se na některá místa na skútru nebo na kole. Užijete si více zábavy a zážitky z kontaktu s okolím budou o to silnější než když budete neprodyšně uzavřeni uvnitř auta.

Jen my víme jakým dopravním prostředkem je nejlepší cestovat do konkrétních destinací a při plánování zájezdu na míru po Taiwanu bereme vždy v úvahu priority klienta, časové a finanční možnosti a preference navštívených míst. 

SOUKROMÝ AUTOMOBIL S ŘIDIČEM

Nejflexibilnější způsob dopravy okolo Taiwanu, ale též nejdražší. Soukromou dopravu preferujeme v 80% času. Umožňuje nám minimalizovat čas strávený přesuny a maximalizovat zážitky díky tomu, že se s automobilem rychle dostaneme téměř kamkoliv.

VLAK & THSR RYCHLOVLAK

Vlak využíváme nejčastěji na přesuny z Taipei na východní pobřeží, kdy rozdíl mezi automobilem a vlakem může být až 3 hodiny (ve prospěch vlaku). Další využití najde při některých jednodenních výletech v okolí Taipei (údolí Pingxi) a Hsinchu (Neiwan). Nevýhodou vlaku je zpravidla velká obsazenost a z toho plynoucí nutnost rezervace na pevný čas minimálně 2 týdny dopředu.

Podél západního pobřeží Taiwanu se dá též pohodlně  přepravit rychlovlakem (Shinkansen nebo též THSR), který cestuje rychlostí až 300 km/h. I přes vysokou cenu (3-4x vyšší jak vlak) jej často využíváme na bleskové přesuny ze severu na jih nebo z jihu na mezinárodní letiště v Taoyuanu.

AUTOBUS

Autobusy využíváme jen minimálně. Taiwan má hustou síť meziměstských autobusů, ale do odlehlejších destinací, nemluvě o místech v horách centrálního Taiwanu, se prostě nedá jednoduše a pohodlně dostat.

MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA

Městská hromadná doprava na Taiwanu patří k nejlepším na světě a jízda moderním, čistým a pohodlným metrem (MRT) v Taipei nebo Kaohsiungu patří k zážitkům, které na Taiwanu musíte vyzkoušet. Především v hlavním městě Taiwanu rádi využíváme kombinaci automobilu (nebo taxi) a metra.

SKÚTR

Skútr je v našem soukromém životě nejčastěji využívaný způsob přepravy. Jak na vlastní oči poznáte, skútry a malé motocykly jsou zde téměř na každém kroku.

Pokud máte alespoň trochu zkušeností a vlastníte řidičský průkaz opravňující k jízdě alespoň na 125 ccm motocyklu, rádi vám ukážeme krásy Taiwanu i z pohledu motorkáře. Motovýlety do soutěsky Taroko nebo podél východního pobřeží patří k zážitkům na které jen tak nezapomenete!

KOLO

Pohybujete-li se rádi na kole, pak doporučujeme alespoň den či dva na Taiwanu strávit s tímto dopravním prostředkem. Cyklistiku jsme schopni přidat k jakémukoliv programu. Nejoblíběnější cyklovýlety jsou na městských kolech v Taipei či delší přejezdy podél východního pobřeží Pacifiku. Navštivte stránku s jednodenními a vícedenními výlety pro inspiraci.

TRAJEKT

Na cestu na ostrovy přidružené Taiwanu je třeba využít osobní trajekt (alternativně vnitrostátní let). Na ostrovy Ludao a Lanyu cestujeme z města Taitung na východním pobřeží. Keelung, na severu, obsluhuje trajekty na souostroví Matsu a Kinmem a několik přístavů na západním pobřeží Taiwanu pak provozuje spojení s ostrůvkem Xiao Liuqiu a souostrovím Penghu.

UBYTOVÁNÍ

Jaké jsou možnosti ubytování na Taiwanu? Odpověď naleznete v našem srovnání napravo.

Zajistíme pro vás nocleh odpovídající vašemu očekávání, velikosti skupiny i finančním možnostem.

Naše databáze obsahuje hotely prakticky všech kategorií, ale například i soukromé ubytování v horách u pěstitelů taiwanského čaje oolong. Naši průvodci se také nebojí nocovat ve stanu nebo pod širým nebem (pokud si to klient žádá).

U našich stávajících zájezdů a výletů jdeme zpravidla střední cestou. Kvalitní ubytování za rozumnou cenu. V případě cesty na míru však máte volné ruce ve výběru ubytování, které bude přesně odpovídat vašemu přání a zadání.

Volba ubytování hraje velkou roli ve výsledné ceně za cestu na míru a my jí tak věnujeme velkou pozornost. Ceny hotelů na Taiwanu nejsou zrovna nízké a dá se říci, že se pohybují mezi tím, co byste zaplatili v západní Evropě a v Čechách. 

HOTEL

Nejčastější forma ubytování na Taiwanu. V každém větším městě zde najdete řadu hotelů a to od nejlevnějších až po ty nejluxusnější. Ceny hotelů jsou v porovnání s okolními asijskými destinacemi o mnoho dražší. Průměrná cena rozumného hotelového pokoje pro dva se pohybuje okolo 2.000-2.500 TWD.

V dnešní době není problém si zabookovat hotel na portálu typu “booking.com”, avšak mnoho hotelů je zde staršího data (20+ let) a i přes rekontsrukci je to často vidět a kvalita pak neodpovídá tomu, co platíte. Častým nešvarem jsou zde například pokoje bez oken. Další překážkou pro nezkušené může být lokalita. Bez znalosti místního prostředí je velmi jednoduché zařídit si nevědomky ubytování někde mimo pro turisty vhodnou lokalitu a pak litovat ztraceného času/peněz. Ale nebojte, s námi se vám toto nemůže stát…

HOMESTAY (B&B, MINSU)

Druhý nejoblíbenější druh ubytování na Taiwanu. Homestay, B&B nebo v místním jazyce “minsu”. Když není v okolí rozumný hotel, můžete si být jisti, že zcela určitě někde na rohu narazíte na cedulku s dvěma znaky “民宿” značícími rodinný penzion.

Minsu využíváme často, jelikož v odlehejších oblastech není vždy jednoduché narazit na rozumný hotel. Navíc ubytování v penzionu často kvalitou hotel překračuje. Stejně tak však i ceny za noc. Za kvalitu se platí a to především, v atraktivních destinacích či během víkendů a prázdnin.

BEACH RESORT

Taiwan není tou nejznámější asijskou plážovou destinací, avšak především na jihu ostrova se lze ubytovat i v luxusních plážových resortech. Pokud vás tato možnost zajímá, rádi pro vás v rámci cesty okolo ostrova ubytování v hotelu na slunečné pláži zajistíme.

HOTSPRING RESORT

Chcete si po náročném cestovním dni skvěle odpočinout? Pak tím nejlepším místem bude zcela určitě luxusní hotel se soukromými horkými lázněmi na pokoji! Taiwan má po Japonsku největší množství horkých pramenů na zemi a kultura lázeňství zde má velmi dlouhou tradici. Lázeňské hotely se cenově řadí k těm dražším, avšak ten zážitek stojí za to a pro naše klienty se snažíme vždy doporučit alespoň jednu či dvě noci v tomto druhu ubytování.

HORSKÁ CHATA

Horské chaty sem přidáváme jen pro pořádek. Pokud s námi vyrazíte na vysokohorskou turistiku, je možné, že jedinou možností pro strávení noci bude v jednoduché horské chatě (a nebo ve stanu). Pokud vás to zajímá, podívejte se na naši nabídku vícedenních výletů pro inspiraci.

STRAVA

Taiwan, to je ráj milovníků dobrého jídla a tak i my věnujeme velkou pozornost tomu co a kde ochutnat.

Většina naších zájezdů a výletů má standardně obsažené snídaně v ceně. Přibližně 80 % snídaní je v místě ubytování a zbylých 20 % pak v místních snídaňových restauracích. Součástí naší péče jsou též různé lokální pochutiny, pamlsky a specialitky, které nás na trase čekají.

V rámci tvorby zájezdu na míru pro vás můžeme zajistit nejen naši základní “snídaňovou nabídku”, ale též polopenzi či plnou penzi po celou dobu zájezdu. Záleží jen na vás.

I v případě nezajištěné stravy vás však vždy vezmeme na výborný oběd a večeři dle našeho nejlepšího svědomí a vaší chuti. Nebojte, hlady nebudete.

ZÁŽITKY a aktivity

Cestování s námi po Taiwanu neznamená jen “nudný” maraton od chrámu ke chrámu, ale také spoustu aktivit a zážitků, které zde můžete provozovat.

Už při plánování našich zájezdů a výletů se vždy snažíme namixovat ideální poměr poznávání, přírody a všemožných aktivit. A to stejné vám nabízíme i při organizaci  cesty na míru. Na Taiwanu jste (doufáme, že ne) jen jednou za život a proč si to tedy pořádně neužít a nepochlubit se doma vašim přátelům fotkami z paraglidového letu nad oceánem nebo sjezdem na kole z 3.500 metrů!

Prohlédněte si naše předpřipravené balíčky a také stránky věnované zážitkům a aktivitám a dejte nám vědět co byste během vašeho cestování po ostrově rádi vyzkoušeli a prožili. Možností je nepočítaně a každý si vybere. Milovníci cyklistiky, hor, vody či golfu.

Zde je stručný seznam toho, co vše můžete na Taiwanu zažít:

 • Cyklistika
 • Pěší turistika
 • Vysokohorská turistika
 • Horolezectví
 • Canyoning
 • Šnorchlování
 • Potápění
 • Rafting
 • Seakayak
 • Surfing
 • Jachting
 • Wakeboard, kiteboard
 • Paragliding
 • Motorky
 • Horké prameny
 • Golf
 • …a mnoho dalšího…

PRŮVODCE

Kvalitní průvodce to je to pravé zlato cestovní kanceláře.

O Taiwanu a zdejším prostředí víme mnohé a naši průvodci tak budou oknem do vašeho nového světa exotiky. Neexistuje situace, se kterou bychom si nedokázali poradit a otázka na kterou bychom vám nedokázali odpovědět.

Při plánování cesty na míru máte tři možnosti, co se týče volby průvodce: Potřebujete česky hovořícího průvodce? Nebo plánujete “potrénovat angličtinu” a chcete, aby váš výklad probíhal právě v tomto jazyce? Nebo třeba průvodce vůbec nepotřebujete a vystačíte si jen se zkušeným řidičem, který vás pohodlně převeze mezi destinacemi?

Pro turisty z Čech bývá nejoblíbenější možností průvodcování, kterou nabízíme, ta s česky mluvícím průvodcem. Na Taiwanu sice známe pár místních, kteří se obstojně domluví česky, avšak zpravidla se průvodcování v češtině ujmeme přímo my osobně – Tom nebo Martin. Naše databáze obsahují také místní anglicky mluvící průvodce, kteří mohou ve výsledku vyjít o něco málo levněji (dle jazykové vybavenosti) než my.  Poslední, nejlevnější, možností je pak řidič, jehož úkolem bude převézt vás z místa na místo podle vašeho itineráře a našich instrukcí.

POSLEDNÍ DETAILY

Zbývá doladit poslední drobnosti. Chcete zařídit snídani do postele na každý den? Máte nějaké specifické přání nebo destinace, které jste nenašli na našich stránkách? Přejete si strávit den výhodnými nákupy v Taipei? Nebojte se nám sdělit i ty nejbláznivější nápady! Uděláme vše pro to je zrealizovat…

Jak na to?

Níže na stránce naleznete formulář, pomocí něhož nám můžete dát vědět co vás zajímá a co požadujete. Během 48 hodin vás budeme zpětně kontaktovat. Druhou možností je pak poslat přímo email na martin@tofutaiwan.com

Pro inspiraci též doporučujeme prohlédnout naše předem připravené okruhy, jednodenní či vícedenní výlety a naše profily na sociálních sítích. Pokud jste tak již učinili, máte určitě základní představu o zajímavých místech na Taiwanu, které často a rádi navštěvujeme, ať už soukromě či s klienty.

Pro jednoduchý příklad, klik zde:

Jako příklad uvedeme klasický okruhThe Best Of Ilha Formosa“, který už v základu nabízí vyvážený poměr poznávání, přírody a aktivit. U tohoto zájezdu využíváme kombinace soukromé dopravy společně s delšími přesuny veřejnou dopravou. Vy však chcete 100 % využít možnosti auta s řidičem. Není problém. Rádi také jezdíte na kole a tak se rozhodnete 3 dny (den 10 – 13) na východním pobřeží Pacifiku strávit cyklistikou. Zařídíme pro vás tedy zapůjčení kol ve městě Hualien a budeme Vás doprovázet na 200 km dlouhé jízdě až do Taitungu. Protože máte 3 týdny dovolené a náš okruh je “jen” na 17 dnů, pak se rozhodnete jej prodloužit o jeden z našich vícedenních výletů – balíček dvou noci navíc na Green Island bude zcela určitě skvělým doplněním už tak dost atraktivního okruhu. A to nejlepší nakonec. Protože na Taiwan pojedete na svatební cestu, rozhodnete se být ubytování v tom nejlepším možném ubytování a od nás dostanete dárek na památku navíc!

CO ZA TO?

Jednoduchá modifikace z našich stávajících okruhů a výletů a cesty, které vzniknou kombinací našich produktů jsou zdarma. Stejně tak i změna druhu ubytování, dopravy a přepočet kalkulace jsou zdarma.

Jste připraveni na nejlepší dovolenou, kterou ve východní Asii můžete zažít?

Při přípravě cesty na míru “od základu” si od vás na začátek budeme účtovat 300 Kč za každý plánovaný den zájezdu. 50 % z této částky vám však bude vráceno jestliže se rozhodnete zájezd skutečně absolvovat. Klientů, kteří vyžadují něco naprosto originálního není příliš mnoho a nám se touto cestou částečně zaplatí čas strávený přípravou cesty (a věřte, že toho času není potřeba málo) a také se tímto způsobem chráníme před “vypočítavci”, kteří si od nás nechají připravit plán a pak podle něj cestují sami na vlastní pěst.

Itinerář vaší cesty na míru, který s vámi budeme konzultovat, obsahuje podobné informace jako naleznete u našich zájezdů a výletů na těchto stránkách. Navíc vám však načrtneme další možné varianty a odbočky z hlavní trasy a alternativy pro nepřízeň počasí. Samozřejmostí při tvorbě cesty na míru je pak dostatečná komunikace ať už po telefonu nebo emailem

Formulář cesty na míru

Jaký způsobu dopravy dáváte přednost?

Jaké očekáváte ubytování?

Jaký způsob cestování preferujete?

Které aktivity si přejete zahrnout do vašeho zájezdu?

VŠECHNY NAŠE ZÁJEZDY A VÝLETY

Klasické okruhy

Jednodenní výlety

 • Jednodenní Taipei
 • Noční Taipei
 • YouBike Taipei
 • Kulinářské Taipei
 • Pěší tůra v NP Yangmingshan
 • Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi
 • Soutěska Taroko
 • Soutěskou Taroko na skútru
 • Soutěskou Taroko na kole
 • Golden Grotto River Tracing
 • Lezení na skalách v Longdongu
 • Nenggao Historic Trail MTB
 • Tonghou Trail MTB
 • Okolo jezera Slunce a měsíce na kole
 • Jeden den v Kaohsiungu
 • Potápění a šnorchlování v NP Kenting
 • Seakayaking na východním pobřeží
 • Rafting na řece Xiuguluan
 • Surfování ve vodách Pacifiku
 • Katamaránem okolo NP Kenting
 • Katamaránem okolo Želvího ostrova

Vícedenní výlety

 • Od severu k jihu na kole
 • Xueshan a Qixingshan
 • Východní pobřeží Taiwanu na kole
 • Na skútru z Hualienu do Taitungu a zpět
 • Hory severního Taiwanu se stanem
 • NP Kenting a ostrov Xiao Liuqiu
 • Souostroví Penghu
 • Ostrov Ludao
 • Ostrov Lanyu
 • Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu
 • Nejlepší termály severního Taiwanu
 • S aboriginci do pralesa
Knižní průvodce Nejlepší fotografie z Tchaj-wanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.