Často kladené otázky

Proč se jmenujete Tofu Taiwan Tours?

Zkrácená verze: všechny dobré domény už byly obsazené a “T…T…T…” nezní tak úplně špatně 🙂

Delší verze: Po několika dnech hledání vhodného jména, a především volné domény jsme tedy konečně začali zvažovat použití jména “Tofu Taiwan Tours”. Jenomže to chtělo vymyslet ještě nějaký příběh okolo. Proč tedy “tofu”, ptáte se? Jedním z charakteristických a velmi oblíbených taiwanských pokrmů je “stinky tofu”, tady smradlavé tofu. I přes to, že tato krmě zrovna nepatří k Martinovým ani Tomášovým oblíbencům, našim klientům se ji vždy snažíme doporučit k ochutnání. Nevyzkoušet smradlavé tofu na Taiwanu, to je jako navštívit Česko a nedat si vepřo knedlo zelo.

Jenomže my jsme nechtěli být pouze za “ty  smraďochy co na Taiwanu organizují výlety”, a tak to chtělo něco víc. Naštěstí jsme si při našem dohadování o jméně všimli, že výhonky sojových bobů, ze kterých se tofu vyrábí, vypadají tak nějak podobně jako tvar ostrova Taiwan, který je naším domovem. I zrodil se nápad na logo. Stylizovat tvar fazolového výhonku do zjednodušeného obrysu Taiwanu. A naše logo bylo na světě a s ním i náš příběh.

Zdá se vám být padlý na hlavu? Nevadí. Důležitější, než nějaké smradlavé tofu a omáčka okolo toho je naše práce. A za kvalitou našich služeb si stojíme.

Jste legální cestovní kancelář nebo si na to jenom hrajete?

Nehrajeme si na to. Naše služby na Taiwanu jsou naprosto legální díky úzké spolupráci s jednou z největších cestovních kanceláří na Taiwanu, Aurora Tours; Tung Wei Travel Service Co. Ltd. (東煒旅行社股份有限公司;reg. číslo 24958333), pod jejíž licencí můžeme s klidem v duši organizovat a provázet naše klienty po krásách Taiwanu. Znamená to že, vám můžeme vystavit řádný daňový doklad nebo že jste během cestování s námi pojištěni. 

Mimochodem majitel Aurora Tours, náš kamarád Domingo, má velmi vřelý vztah k Česku. Je to místo, kde jsme se poprvé před patnácti lety potkali (konkrétně na Punkevních jeskyních, Martinově lásce, kde strávil 13 let na brigádě) a také destinace, kam míří nejvíce klientů cestovní kanceláře Aurora Tours. 

Nutno též zmínit, že Domingo zná Česko lépe, než Martin a Tomáš dohromady. Stydíme se…:-)

Byl jsem už v Thajsku a teď chci na Taiwan, ale zdá se mi, že jste moc drazí pánové.

Tak tuto větu slýcháváme poměrně často. Bohužel (nebo spíše bohudík) Taiwan není Thajsko a tak jsou zde ceny vyšší jak v České republice. Obzvláště v posledních letech, kdy kurz české koruny a taiwanského dolaru není namýchaný v ideálním poměru, je život a vícedenní cesty okolo Taiwanu poměrně drahá záležitost. Ubytování (v rozumné kombinaci komfort/cena, kdy na našich zájezdech pro klienty počítáme s částkou 2.500 TWD za pokoj) se často blíží cenám v západní Evropě, doprava soukromým automobilem s (legálním) řidičem též nepatří k nejlevnějším a takto můžeme dále pokračovat… Jediné, co je na ostrově opravdu levné je jídlo a vstupné na atrakce.

A tak když si spočítáte, kolik by vás stála taková soukromá dvoutýdenní cesta okolo Taiwanu a kolik cestování s námi, kdy nám necháte něco málo vydělat na živobytí, ale za oplátku dostanete kompletní organizaci cesty a kvalitní služby lokálních česky mluvících průvodců, zjistíte, že ten rozdíl není tak úplně velký…Ale ano, Taiwan je (bohužel) poměrně drahá destinace na cestování a věřte nám, občas si říkáme, zda by nebylo jednodušší podnikat třeba na Bali 🙂

Kolik mám počítat denní útratu (“kapesné”) na Taiwanu, pokud se rozhodnu s vámi cestovat?

Při organizaci našich zájezdů a výletů se vždy snažíme obsáhnout maximum  služeb v ceně našich balíčků. Díky tomu se vy, naši klienti, nemusíte během cestování příliš starat o peníze a můžete si maximálně užít vaši dovolenou.

Jediné dvě položky rozpočtu, na které si musíte připravit peníze bokem je stravování (mimo snídaně, které od nás máte vždy v ceně) a suvenýry. Na stravu můžete počítat s částkou okolo 500 TWD za osobu a den. V případě, že byste rádi častěji do dražších restaurací nebo více pili alkohol, přidejte k tomu pár dolarů navíc. Pokud jste naopak nenáročnější povahy, pak i s kapesným 600 TWD za den vystačíte na pár malých dárečků z Taiwanu.

Všiml jsem si, že na vašich stránkách píšete "Taiwan" i "Tchaj-wan". Proč?

Námi nejčastěji používané označení pro zemi a ostrov, kde bydlíme a kterou vám chceme představit je “Taiwan”. Toto je jediné správné a mezinárodní označení země jménem “Republic Of China, Taiwan”, které vychází z oficiální transkripce čínských znaků do latinky (pinyin).

České označení Taiwanu je však “Tchaj-wan” (hlavní město je pak “Tchaj-pej”). Z důvodu optimalizace pro vyhledávače jsme se proto na každou stránku rozhodli propašovat alespoň jeden “Tchaj-wan” 🙂

Co si budeme nalhávat, život by byl jednodušší, když by se ten náš Taiwan jmenoval jednoduše “Taiwan” a ne “Tchaj-wan”, “台灣”, “대만”, “ไต้หวัน”, “Тайвань” nebo “تايوان”…

Díval jsem se na mobilu na počasí na Taiwanu a vypadá to, že tam u vás pořád prší.

Další z klasických dotazů našich klientů. Ano, na ostrově je déšť poměrně častý a nějaká forma přeháněk se zde může vyskytnout kdykoliv, i během horkého a slunečného letního dne. Možná z toho důvodu většina aplikací na předpověď počasí, ať už co máte defaultně v mobilu, nebo u nás oblíbení “Noři – yr.no” ukazují, že na Taiwanu neustále prší. I když je realita na ostrově přece jen trochu odlišná.

Při plánování cesty na Taiwan se tedy nejprve přesvědčte, že sem cestujete ve vhodném období vzhledem k vašim plánům. Pomoci vám k tomu může naše stránka s praktickými informacemi pro cestování na Taiwan. A na předpověď počasí pak doporučujeme používat jedině stránku Taiwanského meteorologického ústavu, kterou najdete na adrese https://www.cwb.gov.tw/eng/.

Co když naše plány cesty (pře)kazí nepříznivé počasí?

V případě opravdu nepříznivého počasí je, po  konzultaci s námi, možné přizpůsobit plány cesty aktuální situaci v případě, že to okolnosti (již zajištěné rezervace a podmínky storna, časové možnosti atp.) povolují. 

Tyto situace naštěstí nemusíme řešit příliš často, pouze v případě větších tajfunů přecházejících v letním období přes Taiwan. Díky tomu, že se rozhodnete cestovat s malou, takřka rodinnou, agenturou, můžete být v klidu, že je možné vše a že vám vždy vyjdeme maximálně vstříc.

Jak se mohu přihlásit na váš zájezd nebo výlet?

Na každé stránce k výletu máme jednoduchý formulář, který stačí vyplnit a odeslat. Obratem vás budeme kontaktovat a dořešíme detaily.

Můžete nám též poslat přímo email. Jednoduše nám napište kam a kdy se chcete podívat a my vám splníme jakékoliv přání. Nejsme velká cestovka s desítkami zaměstnanců. Ať už v komunikaci s klienty nebo organizaci cesty si zakládáme na osobním a přátelském přístupu.

Na vašem webu máte ceny platné pro X osob, ale moje skupinka je menší. Co s tím?

Jak jsme již zmínili výše, zakládáme si na osobním přístupu k našim klientům a snažíme se vždy vyjít každému vstříc.

Pokud je vás méně, než doporučený počet osob na výlet nebo zájezd, nezoufejte. Napište nám a my vám upravíme cenu dle aktuálního počtu účastníků nebo navrhneme vhodné alternativy. Jsme tu pro vás.

Budete po mě chtít platbu předem?

Po potvrzení zájmu o vícedenní výlet nebo zájezd a konfirmaci příletu (=letenky) ze strany klienta zpravidla požadujeme 20% zálohu z koncové ceny poskytovaných služeb. Tato částka pokryje veškeré rezervační a organizační poplatky. U jednodenních výletů v Taipei a okolí není platba předem potřeba.

V případě, že nevyžadujete daňový doklad, je možné doplatit zbývající částku osobně po příletu na Taiwan.

Jaké způsoby platby akceptujete?

V současné době přijímáme platby přes PayPal nebo převodem na český (CZK/USD/EUR), případně taiwanský (TWD) účet. Doplatek na místě pak v měně taiwanský dolar (TWD).

Zvažuji individuální/self-guided cestu na Taiwan, ale bojím se jazykové bariéry. Jak je na tom Taiwan a Taiwanci s angličtinou?

Taiwan a angličtina nejsou zrovna nejlepší kamarádi. I mladší Taiwanci jsou na tom s angličtinou, v porovnáním například s Českem, poměrně bídně. Ve velkých městech s angličtinou určitě přežijete (například cedule v metru jsou v anglickém jazyce, některá menu v restauracích taktéž, ale o blízký kontakt s místními budete lehce ochuzeni), ale mimo velká města jsou alespoň základy čínštiny opravdu nutné.

Pokud se tedy chcete vydat na cestu okolo Taiwanu “na vlastní pěst”, zvažte, zda se vám nevyplatí námi nabízená forma self-guided cestování, kdy pro vás předem zajistíme rezervace, lístky nebo zapůjčení automobilu a vytvoříme self-guided manuál trasy cesty, který vám bude pomocníkem a rádcem a kdy pro vás v potřebných situacích budeme na příjmu, jako “přítel na telefonu”. Pro více informací navštivte naši stránku věnující se individuální turistice na Taiwanu.

Chci si na Taiwan vzít dron. Jak je to u vás s létáním?

Pravidla pro létání s dronem na Taiwanu jsou podobná těm, co znáte z jiných zemí: lítejte maximálně 120 metrů vysoko, mimo letiště a obydlené oblasti a budete v pohodě.

V národním parku Yangmingshan je létání zakázané. Stejně tak v NP Taroko, kde je pro létání třeba speciální permit (pro naše klienty rádi zařídíme).

Na této stránce naleznete aktuální mapu míst, kde je létání s dronem na Taiwanu legální: https://drone.caa.gov.tw/

Pozor: tyto informace jsou platné k červnu 2020. Mluvilo se o tom, že k 31.3.2020 bude třeba k létání s dronem potřeba registrace, ale je tu léto a naštěstí je stále ticho po pěšině…

Ani zde jste nenašli odpověď na vaši otázku? Napište nám, rádi pomůžeme i s těmi nejzapeklitějšími dotazy.

SEZNAMTE SE: NÁŠ NEJOBLÍBENĚJŠÍ JEDNODENNÍ VÝLET

YOUBIKE TAIPEI

Taipei se pyšní tím nejlepším systémem sdílených kol na světě! To přímo vybízí poznávat jeho krásy a zajímavosti vlastními silami - na zářivě oranžových kolech YouBike a s českým průvodcem!

[/db_pb_slide]

SEZNAMTE SE: TEN NEJLEPŠÍ OKRUH OKOLO TAIWANU

THE BEST OF ILHA FORMOSA

Během 17 dnů objedeme celý ostrov kolem dokola a seznámíme vás s těmi nejkrásnějšími přírodními a kulturními zajímavostmi, které Taiwan nabízí.

[/db_pb_slide]

SEZNAMTE SE: NÁŠ NEJOBLÍBENĚJŠÍ CYKLOVÝLET

OD SEVERU K JIHU NA KOLE

Chcete poznat Taiwan z pohledu cykloturisty? Jste na správné adrese. Během deseti dnů vám ukážeme ty nejkrásnější silničky a cyklostezky v Asii! Pohodlně a s českým průvodcem.

[/db_pb_slide]
[/db_pb_fullwidth_slider]

VŠECHNY NAŠE ZÁJEZDY A VÝLETY

Klasické okruhy

Jednodenní výlety

 • Jednodenní Taipei
 • Noční Taipei
 • YouBike Taipei
 • Kulinářské Taipei
 • Pěší tůra v NP Yangmingshan
 • Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi
 • Soutěska Taroko
 • Soutěskou Taroko na skútru
 • Soutěskou Taroko na kole
 • Golden Grotto River Tracing
 • Lezení na skalách v Longdongu
 • Nenggao Historic Trail MTB
 • Tonghou Trail MTB
 • Okolo jezera Slunce a měsíce na kole
 • Jeden den v Kaohsiungu
 • Potápění a šnorchlování v NP Kenting
 • Seakayaking na východním pobřeží
 • Rafting na řece Xiuguluan
 • Surfování ve vodách Pacifiku
 • Katamaránem okolo NP Kenting
 • Katamaránem okolo Želvího ostrova

Vícedenní výlety

 • Od severu k jihu na kole
 • Xueshan a Qixingshan
 • Východní pobřeží Taiwanu na kole
 • Na skútru z Hualienu do Taitungu a zpět
 • Hory severního Taiwanu se stanem
 • NP Kenting a ostrov Xiao Liuqiu
 • Souostroví Penghu
 • Ostrov Ludao
 • Ostrov Lanyu
 • Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu
 • Nejlepší termály severního Taiwanu
 • S aboriginci do pralesa