Oblasti a zajímavá místa na Taiwanu

Vytvořili jsme pro vás encyklopedii lokalit, které byste na Taiwanu neměli minout. Před vaší dovolenou se tak můžete inspirovat fotografiemi a informacemi o těch nejhezčích místech Taiwanu.

S námi máte skvělou možnost navštívit kterékoliv z těchto míst a nechat si vytvořit naprosto originální dovolenou na Taiwanu přesně podle vašich představ. Každý náš výlet může být modifikován dle vaší chuti a nebo vám vytvoříme naprosto originální zájezd na míru. Nezapomeňte si rovněž projít naše pečlivě připravené klasické okruhy a jednodenní či vícedenní výlety.

Kam se vydat?

Taiwan (Tchaj-wan) jsme pro přehlednost rozdělili do šesti hlavních oblastí. Nekopírujeme přesné administrativní rozdělení ostrova, díváme se na něj z pohledu turisty, cestovatele. Kromě jednotlivých krajů (counties) tak v sekundárním soupisu 39 lokalit najdete i ty “největší turistická lákadla”, které stojí za samostatnou kapitolu.

Na otázku: “Kam se na Taiwanu vydat?” je však velmi těžká odpověď. V případě že máte rádi moderní města nebo staré chrámy a památky, pak si vyberte hlavní město Taipei (Tchaj-pej). Na severním Taiwanu, v jednodenní dojezdové vzdálenosti od Taipei, se také nachází atraktivní pohoří, jak dělané pro pěší turistiku, nebo 100 kilometrů divokého pobřeží. Dle nás je severní třetina ostrova tou nejvíce rozmanitou částí Taiwanu!

Vydáte-li se dál, podél východního pobřeží, pak můžete očekávat převážně divokou přírodu v kombinaci s tichými rybářskými vesničkami. Východ Taiwanu se dá jednoduše shrnout dvěma slovy: “Oceán a hory”. Naproti tomu západ ostrova je poměrně hustě osídlený a plný rušných měst. Naleznete zde však ty nejstarší chrámy a velké množství historických, ale i přírodních památek, jako je jezero Slunce a Měsíce či světoznámou Alishanskou železnici.

Pro ty z vás, co máte rádi koupání v moři a vodní sporty, bude dozajista atraktivní jih Taiwanu se svými bělostnými plážemi a tropickou přírodou. Naopak milovníci samoty a hor zamíří do divokého vnitrozemí, jehož 70 % rozlohy je neobydlených a kde ty nejvyšší vrcholky dosahují výšky téměř 4.000 metrů.

Samostatnou kapitolou jsem rovněž ostrovy náležící Taiwanu. Najdete zde úplně jinou přírodu i kulturu než na “pevnině” a věřte nám, jakmile jednou ochutnáte, už nebude chtít nazpět…

Pozn. databázi zajímavých míst Taiwanu plánujeme postupně doplňovat. V tuto chvíli (červen 2020) se musíte spokojit pouze se základním rozdělením na této stránce. Odkazy dále do hlubin Taiwanu jsou zatím nefunkční…

TAIPEI A OKOLÍ

Severní Taiwan

Oblast Greater Taipei (zahrnující Taipei City, New Taipei City a Keelung) je pravděpodobně tím nejrozmanitějším koutem Taiwanu a pokud máte jen omezené množství času, nemusíte cestovat dál. Na severu Taiwanu můžete během pár dnů navštívit a poznat vše, co je typické pro tuto zemi: moderní metropole, prastaré chrámy a památky, noční trhy s kulinářskými specialitami, krásnou přírodu v čele s divokými horami, pohlednicově krásné mořské pobřeží a samozřejmě za všech okolností přátelské Taiwance.

Severní Taiwan je tak ideální destinací nejen pro klasické turisty, ale i pro krátké stopovery nebo pro zahraniční návštěvníky veletrhů a služebních cest, kteří kromě povinností chtějí poznat i Taiwan samotný.

Doprava v severní části ostrova je velmi efektivně zvládnutá a Taipei samotné má to nejlepší metro (MRT) na světě. Pokud však máte čas a fyzičku, nejlepší je vyrazit na průzkum okolí na kole. Greater Taipei disponuje několika sty kilometrů kvalitních cyklostezek. Je tu též spousta silniček a cest podél pobřeží, přes venkovská městečka i skrz hornaté vnitrozemí.

Popis míst, které stojí za návštěvu by zabral mnoho, mnoho stránek a tak, pokud si nejste jisti kam v okolí Taipei vyrazit, kontaktujte nás, rádi pomůžeme a naplánujeme vám cestu přesně podle vašeho přání, času a financí.

TAIPEI CITY

Hlavní město Taiwanu. Pohodlně zde můžete strávit týden a i tak to nebude stačit. Své si zde najdou milovníci starých památek a chrámů, moderní architektury, dobrého jídla, nakupování a dokonce i pěší turistiky. Taipei je též křižovatkou severního Taiwanu a je skvělou základnou pro  jednodenní výlety do okolí.

NEW TAIPEI CITY

Označení pro velkou oblast obklopující hlavní město Taiwanu. Nečekejte však žádné nudné město. Z velké části je New Taipei plné sytě zelených kopců (Xizhi), hlubokých říčních údolí (Wulai), památek po kolonizátorech (Danshui) nebo mnoha atraktivních míst podél pobřeží na sever od Taipei  (Baishawan).

NP YANGMINGSHAN

Hned za branami hlavního města leží atraktivní oblast zalesněných hor a zvlněných travnatých kopečků s výhledy na blízké moře. Národní park Yangmingshan vznikl vulkanickou aktivitou, což vysvětluje vysokou koncentraci horkých pramenů nebo také dýmajících fumarol Xiaoyoukeng. Skvělé místo pro pěší turistiku!

SEVERNÍ POBŘEŽÍ

100 kilometrů atraktivního pobřeží mezi Taipei a Yilanem. Vydat se zde můžete na nejsevernější i nejvýchodnější bod Taiwanu. Projít si stezky vysoko nad oceánem k majáku Bitou nebo si zašnorchlovat pod strmými pískovcovými útesy Longdong. Nejlepší způsob jak poznat tento magický kout Taiwanu je na skútru.

KEELUNG

V očích některých návštěvníků je Keelung z velké části sešlé přístavní město, ve kterém věčně prší. Místo, kde se odjakživa potkávali námořníci z celého světa má všek svůj půvab a díky své strategické poloze je všude kolem řada starých pevností a tajemných zákoutí. Nesmíme též zapomenout slavný noční trh Miaokou.

JIUFEN A JINGUASHI

Vesničky Jiufen a Jinguashi z minulosti pamatují mnohé – zlatou horečku, okupaci Japonci i invazi turistů. Každá jedna éra vtiskla tomuto kraji část dnešního charakteru. Najdete zde staré japonské budovy, podívat se můžete do zlatého dolu nebo si odpočinout v čajovně s výhledem na úzké uličky plné tradičních luceren.

PINGXI

Oblíbené hřiště outdoorových nadšenců na dohled od Taipei 101. Po strmých kopcích obklopujících údolí Pingxi vedou ty nejnáročněší výlety na severu Taiwanu. I pro klasické výletníky je však Pingxi ideální destinací: malé hornické osady, vodopády a lucerny štěstí. To vše v okolí 8 stanic místní historické železnice.

PINGLIN

Údolí Pinglin je oblíbeným cílem jednodenních výletníků z Taipei. Poděkovat za to může smaragdově zbarveným kopcům, pohlednicově malebným čajovým plantážím, klikatým horským silničkám a osvěžujícím řekám plným ryb. V městečku je také zajímavé muzeum čaje a místní pouliční lampy mají tvar sběračů čaje.

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Ne nadarmo se říká Taiwanu “Ilha Formosa”, tedy “Krásný ostrov”. Byla to totiž právě východní část ostrova, která ostrovu přinesla toto označení. Krajinu východního Taiwanu nejlépe vystihují vysoké mořské útesy padající strmě do Tichého oceánu. Do vnitrozemí se zařezávají hluboké mramorové soutěsky. A na zbývajícím kousku ploché pevniny pak žije hrstka domorodých obyvatel v městečcích a osadách obklopených nekonečnými rýžovými poli.

Dopravní spojení s východem ostrova zajišťují převážně pohodlné vlaky. Meziměstské autobusy nejsou příliš frekventované (s výjimkou trasy Taipei-Yilan) a míjí mnoho turisticky zajímavých míst. Z toho důvodu je tím nejlepším a doporučeným dopravním prostředkem na východním pobřeží vlastní skútr nebo automobil.

Jak jste asi z předchozích řádků poznali, na východě Taiwanu si užijí především milovníci krásné přírody. Tato oblast je též jak dělaná pro vyznavače outdoorových sportů. Cyklistika, horská turistika a vodní sporty jsou jen zlomek toho, co zde můžete zažít. Prastarých památek a chrámů, které by zde stály za zmínku však není mnoho. 

YILAN

V kraji Yilan můžete během jednoho dne stihnout chůzi po stezkách ve stínu tisíciletých cypřišů na hoře Taipingshan i koupání v oceánu na naší oblíbené pláži Nanao. Skvělé sashimi můžete ochutnat v rybářském přístavu Nanfangao nebo se nacpat k prasknutí na nočním trhu Luodong. Yilan má skutečně co nabídnout.

SOUTĚSKA TAROKO

Jen 20 km severně od Hualienu leží národní park Taroko se stejnojmennou soutěskou. Tento krajinný klenot se strmými mramorovými stěnami je největší chloubou Taiwanu. Soutěskou protéká zelenomodrá řeka Liwu s ještě barevnějšími balvany na dně. Poblíž jejího ústí do oceánu pak najdete majestátní útesy Qingshui.

HUALIEN

Turistické centrum východního Taiwanu. Město Hualien lze jednoduše popsat dvěma slovy – “hory” a “oceán”. Je ideální základnou pro průzkumné cesty do národního parku Taroko, podél východního pobřeží a do Údolí příkopové propadliny. V okolí najdete též mnoho zajímavostí včetně největšího nočního trhu na Taiwanu.

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ PACIFIKU

Naše nejoblíbenější část Taiwanu. Východní pobřeží je nejlepší volbou pro milovníky nedotčené přírody a též cyklistiky. 170 kilometrů mezi městy Hualien a Taitung se nezdá být moc, ale tolik krásných zákoutí na tak malé ploše jen tak nenajdete. Na východním pobřeží se nepospíchá, zdejší život se pomalu  vychutnává!

EAST RIFT VALLEY

Konkurence pro východní pobřeží! Je lepší silnice č. 11 vedoucí podél oceánu nebo č. 9 skrz široké údolí lemované Centrálním pohořím a hřebenem pobřežních hor, ptáte se? Máte-li čas, pak určitě navštivte obě lokality. V “Údolí příkopové propadliny” se rozkládají ta nejhezčí rýžová pole na Taiwanu a mnoho dalšího!

TAITUNG

Taitung je ideální bází pro cestovatele mířící dále na jih Taiwanu nebo na okolní ostrovy. Oproti mnoha jiným městům Taiwanu zde najdete široké ulice s  minimálním provozem. Okolí Taitungu je též domovem mnoha skupin původních obyvatel a v blízkém Luye se každý rok koná známý festival horkovzdušných balonů.

ZÁPADNÍ TAIWAN

Západní pobřeží Taiwanu je nejlidnatější část země, ve které žije převážná většina z 23 miliónové populace ostrova. Západ Taiwanu je protkán hustou sítí dálnic a silnic spojujících mohutné aglomerace i menší města. Z úrodných nížin se začínají zvedat subtropickým pralesem porostlé vrchoviny tu a tam narušené osadami etnika Hakka. Celé území je propojeno rychlovlakem, který je schopen dosáhnout rychlosti až 300 km za hodinu a dopraví vás pohodlně z jednoho konce ostrova na druhý za méně jak dvě hodiny. Díky tomu je zde cestování velmi rychlé a pohodlné.

Taiwan byl postupně osídlován od západu a tak jsou  jsou zde k nalezení ty nejstarší chrámy a největší památky Taiwanu. Městečka Lukang, Beigang nebo Beipu jsou tou nejlepší ukázkou taiwanské minulosti. Trochu nostalgie zažijete podél starobylé alishanské železnice z japonské éry a když už vás cestování mezi rušnými městy unaví, vydejte se k největšímu přírodnímu jezeru Taiwanu. Jezero Slunce a Měsíce je obehnané vysokými horami, které okolo vodní plochy vytvořily přírodní amfiteátr a tak patří k nejklidnějším místům na ostrově.

Na západě Taiwanu si opravdu každý najde to své. Milovníci historie i přírody. Nenechte se zmást tím, co vydíte na mapě a čtete v novinách. Přelidněné aglomerace a smradlavé továrny jsou pouze oponou ukrývající ty největší klenoty Taiwanu.

TAOYUAN

Taoyuan je místem, které pozná každý návštěvník Taiwanu. Nachází se zde mezinárodní letiště Taoyuan International Airport, které s hlavním městem ostrova spojuje metro. Turistům může tento okres nabídnout například ty nejzachovalejší památky z období japonské okupace – městečko Daxi nebo chrám Taoyuan Jinja. 

HSINCHU

Nejstarší město na severu Taiwanu. Jeho centrum se rozkládá kolem vodního kanálu a je plné malých krámků a pouličních restaurací. Historické budovy jsou prakticky všude a podél pobřeží je postavena atraktivní cyklostezka s nejlepšími západy slunce na Taiwanu. Máte-li čas, vydejte se i dál, do hor Hsinchu.

MIAOLI

Okres Miaoli má velké zastoupení lidí etnika Hakka a jeho zvlněnou farmářskou krajinu nejlépe charakterizují květy stromu Tung. Zářivě bílá kvítka každé jaro “pocukrují” okolní svahy hor a vytvoří zde nádhernou podívanou. Byť je Miaoli méně navštěvované, zdejší scenérie a památky vám mají co nabídnout.

TAICHUNG

Město Taichung je dopravní uzel západního Taiwanu a dobrou základnou pro poznávání okolních oblastí. Moderní a rychle se rozvíjející centrum města kontrastuje s okolní krajinou plnou starých chrámů. Naším oblíbeným místem okresu je však horská osada Lishan s nádhernými ovocnými farmami v lůně vysokých hor.

NANTOU

Nantou je jediný taiwanský okres, který nemá přístup k moři. Najdete zde však nejvyšší horu Taiwanu a stejnojmenný národní park, Yushan. Oblast je též známá pěstováním čaje. Naším tajným tipem jsou zdejší “Chocolate Hills” nezvané Jiujiufeng. Ty mohou směle soupeřit se svým známějším sourozencem na Filipínách

SUN MOON LAKE

Oblast jezera Slunce a měsíce je oázou klidu s jedněmi z nejhezčích přírodních pohledů na Taiwanu. Můžete zde absolvovat oblíbené výlety lodí, pěší turistiku nebo objet obvod jezera na kole. Zdejší cyklostezky jsou celosvětově proslulé! Poblíž též leží klidné vesnice Checheng a Jiji, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

CHANGHUA

Changhua je domovem největší sochy Buddhy na Taiwanu a též nejstaršího a nejhezčího Konfuciova chrámu. V okolí můžete navštívit tradiční město Lukang nebo se projet po hřebeni hory Baguashan s plantážemi ananasů a čaje. Nezapomeňte zde ochutnat oblíbený taiwanský dortík “Feng Li Su” vyrobený.z ananasu.

YUNLIN

Yunlin je pravděpodobně turisty nejméně navštěvovaný kraj Taiwanu. Nížinné oblastí jsou zde poseté políčky rýže a sojových bobů a místní města vypadají, jako by se zde zastavil čas. Pokud máte čas, navštivte Xiluo se starým mostem a továrnou na sojovou omáčku. Z hor doporučujeme okolí Caoling s vodopády a soutěskami.

CHIAYI

Nejznámější atrakcí kraje Chiayi je samozřejmě Alishanská úzkokolejná železnice. Pokud ovšem máte čas, vydejte se i mimo hlavní silnice, prozkoumat hornaté a divoké vnitrozemí tohoto koutu Taiwanu. My sem často míříme na výlety k těm nejhezčím a nejvyšším vodopádům na ostrově a také za skvělým čajem oolong.

JIŽNÍ TAIWAN

Když přijedete na jih Taiwanu, je to jako byste se rázem ocitli v jiné zemi. Všechno je tak nějak více “asijské”. Lidé jsou zde více v pohodě, než ve vystresovaném Taipei, pravidla na silnici jsou pro některé místní spíše doporučením a krajina se více a více blíží ideálům tropického ráje. Není divu, že si polovina našeho týmu (Tomáš a Stella) zvolili úplný jih ostrova jako svůj domov. 

Jižní Taiwan je také zemí silné lidové kultury a tradic. V okolí Tainanu, bývalého hlavního města ostrova můžete spatřit nádherné chrámy a památky z minulých dob na každém kroku. Často se zde konají nezapomenutelné náboženské festivaly: pálení lodí na počest nezdolných předků nebo bitevní vřava s dělbuchy a rachejtlemi pro zajištění nadpřirozené ochrany do budoucna jsou jen špičkou ledovce z toho, co zde můžete prožít. 

A když už vás všechny ty památky a tradice omrzí, zvedněte kotvy a vyražte do národního parku Kenting za bezkonkurenčním koupáním a přírodou nebo si vyšlápněte k vrcholkům hor obývaných původními obyvateli ostrova. 

TAINAN

Tainan je původní hlavní město Taiwanu a též nejstarší město v této zemi. Navštívit zde můžete ty nejkrásnější a nejstarší taoistické chrámy na ostrově nebo památky z období holandské kolonizace. Zbytek kraje je neméně zajímavý. Za zmínku určitě stojí blízký NP Taijiang nebo solná pole na západním pobřeží.   

KAOHSIUNG

Na první pohled nemusí druhé největší město Taiwanu vypadat jako atraktivní zastávka, ale nenechte se mýlit. Pod slupkou šedivého industriálního labyrintu můžete objevit mnoho zajímavých míst. Mimo město samotné stojí za pozornost největší buddhistické centrum Taiwanu, Foguangshan, nebo městečko Meinong.

PINGTUNG

Pingtung je zemědělské srdce Taiwanu, ale my, namísto návštěvy nížinných farmářských oblastí, doporučujeme vydat se do hor. Sandimen, Wutai a Namaxia jsou unikátní díky kultuře původních obyvatel ostrova a nádherné přírodě. Mezi další zajímavost Pingtungu patří též oblasti zerodované krajiny “badlands”.

NP KENTING

Národní park Kenting naleznete v okrese Pingtung, ale díky své unikátnosti si právem zaslouží samostatnou kapitolu. Pro Taiwance je Kenting hlavně plážovou riviérou a místem relaxace a zábavy. Vydejte se do jeho východní části a objevíte nádhernou krajinu a mnoho zajímavých míst. Vodní sporty zde taktéž nemají chybu!

XIAO LIUQIU

“Mořské želvy”: první slovo, které přijde na mysl po vyslovení jména malého ostrůvku, známého též pod názvem Lambai. Z Kaohsiungu se sem dostanete během necelé hodiny plavby a tak je tento malý kus pevniny obklopený pestrobarevnými korály skvělým místem pro víkendové dobrodružství, šnorchlování a potápění.

CENTRÁLNÍ POHOŘÍ

Hornaté vnitrozemí Taiwanu

Při cestě na Taiwan si hlavně nezapomeňte zabalit do batohu pevné boty, protože dvě třetiny ostrova tvoří hornatý terén a hory jsou zde až neskutečně nádherné! Více než 250 z nich se zdvihá do výšky nad 3.000 metrů a na mnoho z nich vedou dobře udržované trasy pro pěší a vysokohorskou turistiku. Je zde opravdová příroda (tedy žádné obchody ani restaurace a musíte se z velké části spoléhat sami na sebe) a na odlehlejších trailech možná nepotkáte živou duši i několik dní.

Doprava do hornatého vnitrozemí Taiwanu není jednoduchá. Kromě pár autobusových spojů, zpravidla s frekvencí jednoho či dvou odjezdů za den, zde musíte spoléhat výhradně na vlastní dopravu nebo automobil s řidičem. Obojí jsme pro vás schopni zajistit.

Každý turista touží po tom vystoupit na Yushan, nejvyšší horu východní Asie. Největší překážkou ve zdolání této hory tak je loterie o permit. Ale ta druhá nejvyšší, Sněžná hora (Xueshan), přitom nabízí ještě malebnější trasu a můžete odtud dále pokračovat podél Holy Ridge, což je pětidenní trek po nebezpečném skalnatém horském hřebenu, který nikdy neklesá pod 3.000 metrů.

LALASHAN

Toto pohoří, dosahující výšky nad 2.000 metrů, leží hned za hranicemi hlavního města Taiwanu! Vedle atraktivních túr zde také můžete přemýšlet nad smyslem života v některém z mnoha přírodních horkých pramenů nebo absolvovat malou Odysseu do nejodlehlejší osady Taiwanu, Smangus, s populací 178 obyvatel.

NP SHEIPA

Hvězdou národního parku Sheipa je druhá nejvyšší hora Taiwanu, 3.886 metrů vysoká Xueshan. Za nás asi nejkrásnější vrchol ostrova! Mezi další atraktivní treky, které zde můžete absolvovat, patří pětidenní přechod 3.000 m+ hřebene “Holy Ridge” nebo  třídenní výstup k monumentální skalnaté pyramidě Dabajian.

NP TAROKO

Soutěsku Taroko jsme vám již představili. Víte ale, že stejnojmenný národní park má rozlohu 920 km² a jeho nejvyšší vrchol dosahuje výšky 3.742 metrů? Můžete se zde vydat na tůru na, v komunitě místních horalů, pověstné hory, jako Nanhudashan, Qilaishan nebo Bilushan. Pozor ale! Permit a předchozí zkušenosti nutné!

HEHUANSHAN

Jednoduchý návod jak rychle a pohodlně pokořit výškový rekord: Vyražte do pohoří Hehuanshan! Až do 3.275 metrů můžete po nejvýše položené silnici na ostrově vyjet autem. Dále je to jen necelou hodinu chůze až na hlavní vrchol hory Hehuan. Pro ambicióznější turisty jsou zde i další tůry na zbývající čtyři vrcholy pohoří.

ALISHAN

Nejznámější atrakcí pohoří Alishan je zcela určitě světoznámá horská stanice s tisíciletými cypřiši a historickou úzkokolejkou. Vydejte se mimo hlavní turistickou oblast a pravděpodobně nenarazíte na živou duši. V klidu si pak můžete užít půvabné hory porostlé bambusem nebo plantáže nejlepšího čaje na světě.

NP YUSHAN

Hlavní hvězdou národního parku Yushan je bezpochyby nejvyšší vrchol Taiwanu, Jadeitová hora (3.952 m, Yushan). Pokud si však netroufáte tak vysoko, v jejím okolí najdete mnoho jednodušších, byť velmi atraktivních stezek se skvělými výhledy. A nebo se vydejte na východní okraj NP na famózní stezku Walami.

OSTROVY TAIWANU

Taiwanské ostrovy jsou samostatnou destinací, kterou majorita cestovatelů často neprávem ignoruje. Když už se však vydáte na cestu mimo hlavní turistické tahy, pak můžete objevit spoustu nádherných věcí, od opuštěných panenských pláží po rozeklané sopečné skály podobné těm na tisíce kilometrů vzdáleném Islandu.

Dopravní spojení s ostrovy Taiwanu je na poměrně dobré úrovni. Každý z hlavních ostrovů je spojen s pevninou trajektem (hlavní přístavy najdete ve městech Keelung, Taitung a Chiayi) a z některým měst je možné využít vnitrostátního let. Jediným problémem tak jsou často nepředvídatelné a nevhodné povětrnostní podmínky a též nutnost časné rezervace.

Každý z ostrovů oplývá mimořádným lákadlem, jaké nikde jinde nenajdete: Ludao (Green Island) se pyšní vzácnými horkými prameny vyvěrajícími z moře. Na ostrově Lanyu (Orchid Island) panuje tak trochu tajemná atmosféra díky svým tradičním obyvatelům. Souostroví Kinmen a Matsu se může chlubit dědictvím z období Studené války, kdy se staly výspami před čínskými agresory. A souostroví Penghu je známé nádhernými chrámy a tradičními domy v čínském stylu obehnanými hradbami z mořských korálů.

GREEN ISLAND

Ostrov Ludao se pyšní jedním ze tří slanovodních termálních pramenů na této planetě. A věřte nám, na odpočinek v horké vodě na břehu divokého oceánu s milionem hvězd nad vámi jen tak nezapomenete. Kolem ostrova vede jediná, 13 km dlouhá, silnička plná úžasných lávových útesů, nádherných pláží a dalších míst.

ORCHID ISLAND

Lanyu je vulkanický ostrov pokrytý kobercem neprostupného deštného pralesa. Tento kus země uprostřed Pacifiku je velmi odlišný od Taiwanu, nejen co se týče jeho geografické polohy, ale také kultury domorodých obyvatel kmene Tao. Jestliže chcete zažít něco naprosto odlišného od “čínské části” Taiwanu, vydejte se sem!

PENGHU

Souostroví Penghu je místo, kde byste pravděpodobně nečekali ty nejhezčí pláže Taiwanu. Cesta sem není nejjednodušší, ale vynaložené úsilí za to stojí. Mimo špičkového koupání zde naleznete i unikátní bazaltové útesy, tiché vesnice s domy postavenými z mořských korálů nebo ty nejčerstvější plody moře široko daleko.

VŠECHNY NAŠE ZÁJEZDY A VÝLETY

Klasické okruhy

Jednodenní výlety

 • Jednodenní Taipei
 • Noční Taipei
 • YouBike Taipei
 • Kulinářské Taipei
 • Pěší tůra v NP Yangmingshan
 • Vodopád Sandiaoling a údolí Pingxi
 • Soutěska Taroko
 • Soutěskou Taroko na skútru
 • Soutěskou Taroko na kole
 • Golden Grotto River Tracing
 • Lezení na skalách v Longdongu
 • Nenggao Historic Trail MTB
 • Tonghou Trail MTB
 • Okolo jezera Slunce a měsíce na kole
 • Jeden den v Kaohsiungu
 • Potápění a šnorchlování v NP Kenting
 • Seakayaking na východním pobřeží
 • Rafting na řece Xiuguluan
 • Surfování ve vodách Pacifiku
 • Katamaránem okolo NP Kenting
 • Katamaránem okolo Želvího ostrova

Vícedenní výlety

 • Od severu k jihu na kole
 • Xueshan a Qixingshan
 • Východní pobřeží Taiwanu na kole
 • Na skútru z Hualienu do Taitungu a zpět
 • Hory severního Taiwanu se stanem
 • NP Kenting a ostrov Xiao Liuqiu
 • Souostroví Penghu
 • Ostrov Ludao
 • Ostrov Lanyu
 • Dva dny na ostrově Xiao Liuqiu
 • Nejlepší termály severního Taiwanu
 • S aboriginci do pralesa
Knižní průvodce Nejlepší fotografie z Tchaj-wanu a kde je najít

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkového průvodce po krásách a zajímavostech severního Taiwanu a hlavního města Taipei. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.