Noční Taipei

Ta pravá zábava po setmění
Poznávání, noční trhy, jídlo

Noční život, jídlo, trhy, ženy a zpěv

Typ zájezdu: Jednodenní výlet
Zájmy: Poznávání, noční trhy, jídlo

Jsou města, kde se nedoporučuje vycházet po setmění…a pak je tu Taipei, jedno z nejbezpečnější hlavních měst na světě a nevyčerpatelná studnice noční zábavy.

Kvůli vysoké pracovní vytíženosti Taiwanců a velkému horku přes den (alespoň v porovnání s klimatizovanou kanceláří) hlavní město zpravidla ožívá okolo západu slunce. Ne, že byste se tu přes den nudili, ale místní život se zde točí z velké části okolo jídla a kde jinde si užít ty nejlepší taiwanské dobroty než na některém z vyhlášených nočních trhů!

Připojte se k nám a zavedeme vás na ty nejlepší noční trhy ve městě, ochutnáte ty nejlepší pamlsky, na které se dá v Asii narazit, vezmeme vás na vyhlídku s úžasným panoramatem nočního velkoměsta a ukážeme vám krásně nasvícené památky. Začínáme navečer a končíme nejdříve o půlnoci! 

Program výletu

Ximending

Setkáme se u hlavního vlakového nádraží (Taipei Main Station) v 16:00, odkud vyrazíme proslulou ulicí Hankou plnou obchodů s fotoaparáty směrem k nově opravené severní bráně Beimen, která byla v minulosti jedním ze 4 vstupů do starého Taipei.

Jen o kousek dál se pak nachází oblast Ximending, známá nablýskanými obchody, širokými nákupními třídami a světelnými reklamami všude okolo. Ne nadarmo se tato čtvrť nazývá taipeiské Tokyo.

Daan

Přesun metrem k nádherně nasvícené Chiang Kai-Shek Memorial Hall, odkud se dále vydáme směrem k další oblíbené oblasti plné života, Yongkang Street. Tato změť ulic v okolí největšího parku v Taipei je známá především díky několika obchodům s Mango Shaved Ice – ledového desertu s mangem – které samozřejmě ochutnáme.

Posilněni na další cestu se následně přesuneme do oblasti Xinyi.

Xinyi

Taipei 101, to je to oč tu běží! Po prohlídce okolí této dominanty hlavního města Taiwanu nakoupíme na nočním trhu Tonghua zásoby na horský mini-výstup, který bude následovat.

Čeká na nás přibližně dvacetiminutový výšlap na 183 m vysokou Sloní horu (Elephant Mountain), odkud je jeden z nejlepších výhledů na noční město v čele s Taipei 101.

Songshan

Poslední zastávkou je oblast Songshan, proslulá obří tržnicí s oblečením Wufenpu a hlavně nočním trhem Raohe, nejstarším v Taipei a dle nás také jedním z nejatraktivnějších nočních trhů široko daleko.

Po naplnění žaludků a průzkumu okolí trhu se někdy v noci rozloučíme a pojedeme domů…anebo ne…?

Informace k výletu

1. Délka a termín

Jednodenní (resp. jednovečerní) výlet. Je možné jej absolvovat po celý rok, za jakéhokoliv počasí.

2. Velikost skupiny

Výlet je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je jej však možné zorganizovat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 2 platících osob (při single prohlídce je příplatek 50%). 

3. Nástupní místa

Taipei Main Station (hlavní vlakové nádraží) nebo Taipei 101. Za příplatek je možné zařídit vyzvednutí na letišti Taipei Taoyuan International Airport.

4. Doprava

MRT (metro), taxi, YouBike a pěšky. Dle místa a situace tak, abyste zažili a odzkoušeli co nejvíce dopravních prostředků.

5. Stravování

V ceně je osvěžující bubble tea a mango shaved ice.

6. Cena zhrnuje

Doprava po městě, bubble tea a mango shaved ice, česky hovořící průvodce, jehož domovem je právě Taipei.

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

Mohlo by vás zaujmout

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

Jednodenní, možné celoročně

90 USD/osoba

To nejlepší z Taipei

Jednodenní Taipei

Během jednoho dne vám ukážeme nejen ty nejznámější místa hlavního města Taiwanu, ale i “tajná” zákoutí, kam běžný turista nezabloudí. Poznejte Taipei z pohledu jeho dlouholetého obyvatele. 

Taipei City

Poznávání, památky, město

Jednodenní, možné celoročně

100 USD/osoba

Vrchol, vulkán a horký pramen

Pěší tůra v NP Yangmingshan

Tento atraktivní národní park máme přímo “za domem” a tak jej známe jak svoje boty. Dovolte nám ukázat vám ty nejlepší výhledy a místa tohoto nádherného koutu přírody, který najdete na okraji Taipei. 

NP Yangmingshan

Turistika, hory, příroda

Jednodenní, možné celoročně

60 USD/osoba

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkový ebook. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.