YouBike Taipei

Netradiční cykloprohlídka hlavního města Taiwanu s českým průvodcem
Kola, poznávání, památky

Poznejte Taipei netradičním způsobem!

Typ zájezdu: Jednodenní výlet
Zájmy: Kola, poznávání, památky

Hlavní město Taipei (Tchaj-pej) má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými “YouBikes”, jak se tato kola nezývají, se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Během tohoto velmi populárního jednodenního výletu na “Jůbajcích” s průvodcem projedete nejen ty nejznámější památky a atrakce Taipei, ale také vás vezmeme do mnoha tichých uliček, sytě zelených parků nebo naopak rušných třžišť. Poznáte tak hlavní město Taiwanu nejen z pohledu turisty, ale i místních obyvatel a také cyklistů. To vše s pohodlím vašeho rodného českého jazyka. Z 99 % se budeme pohybovat po cyklostezkách a mimo rušný provoz. A protože v Taipei žijeme a město známe jak své boty, tak vás vezmeme i do našich oblíbených restaurací. Ochutnáte tak tu nejlepší nudlovou polévku v Asii, ale také další známé taiwanské pokrmy.

Tento výlet je vhodný pro kohokoliv, kdo alespoň jednou v životě seděl na kole. Vše, od zapůjčení kol, až po váš plný žaludek, je v našich rukou a vy si tak můžete plně užívat netradiční den v Taipei.

Program výletu

Xinyi

Den začneme v oblasti Xinyi. Není lepší způsob jak začít tento výlet, než pohledem na město z donedávna nejvyšší budovy na světě, 509 m vysoké Taipei 101. Následuje jízda na kole k monumentální budově Sun Yat-Sen Memorial Hall a dále po pohodlných cyklostezkách centrem města až na náměstí Svobody (Liberty Square).

Staré Taipei

Po návštěvě Chiang Kai-Shek Memorial Hall a přilehlých budov přejedeme okolo budovy kanceláře presidenta do parku 2-28 Memorial Park. Odtud budeme dále pokračovat nejstarší oblastí města Wanhua k tomu nejkrásnějšímu chrámu v Taipei, Longshan Temple.

Prohlídneme si též okolí hlavního nádraží plné pouličních jídelen a na cestu se posilníme tradičními nudlemi. Přes nejstylovější část města, oblast Ximending, se dále přesuneme na starou ulici Dihua plnou historických obchodů s čínskou medicínou.

Zhongshan

Pokračujeme pohodovou jízdou po cyklostezce podél řeky Danshui až ke třem starým chrámům – Konfuciově svatyni, taoistickému chrámu BaoAn, který je známý svojí překrásnou výzdobou, a málo japonskému chrámu Rinzai Zen.

Skrz příjemné parky Yuanshan dojedeme až k zajímavému památníku mučedníků (Martyrs’ Shrine) a kdysi nejhonosnějšímu hotelu ve městě, Taipei Grand Hotel, který připomíná obří čínský chrám.

Shilin

Po západu slunce zakončíme cyklojízdu v živé čtvrti Shilin, která je známá svým nočním trhem. Po mnoha kilometrech v nohách není nic lepšího než završit den masážemi a ochutnávkou exotických dobrot na jednom z největších a nejznámějších trhů v Taipei!

Informace k výletu

1. Délka a termín

Jednodenní výlet (přibližně od 9:00 do večera; ideální, pokud máte v Taipei krátký stopover). Je možné jej absolvovat po celý rok. Za špatného počasí zařídíme podobný program s delšími přesuny metrem namísto bicyklu.

2. Velikost skupiny

Výlet je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je však možné jej uspořádat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 2 platících osob (při single prohlídce je příplatek 50 %). 

3. Nástupní místa

Taipei Main Station (hlavní vlakové nádraží v Taipei) nebo Taipei 101. Za příplatek je možné zařídit vyzvednutí na letišti Taipei Taoyuan International Airport.

4. Doprava

Převážně na vypůjčeném městském kole. Ujetá vzdálenost se pohybuje mezi 15-30 km (dle počasí a vaší chuti/výkonnosti). Na větší vzdálenosti a při opravdu špatném počasí přesuny MRT (metrem).

5. Stravování

V ceně je oběd ve vyhlášené pouliční restauraci servírující vynikající hovězí nudle a ochutnávka smradlavého tofu, taiwanské speciality, na nočním trhu Shilin.

6. Cena zhrnuje

Zapůjčení městského kola YouBike, přesuny MRT, oběd a ochutnávka stinky tofu, česky mluvící průvodce

Pozn. Doprava na místo srazu a vstup na Taipei 101 (650 TWD) nejsou zahrnuty v ceně výletu.

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

Mohlo by vás zaujmout

Jízda na kole a turistika v jednom

Taiwan cyklistický a poznávací

Ta nejlepší cyklodovolená v Asii! Vydejte se s námi na jízdu vašeho života! Z Taipei, podél Pacifiku až na nejjižnější bod Taiwanu. Na závěr se, již bez kol, vydáme do hornatého vnitrozemí navštívit Alishan a Jezero Slunce a Měsíce.

Východní pobřeží, Alishan, Sun Moon Lake

Kola, poznávání, příroda

17 dnů, říjen-prosinec, březen-květen

Vulkanický ostrov v Pacifiku

Ostrov Ludao

Green Island je malý ostrov vulkanického původu, který na skůtru objedete během půl hodiny. Neznamená to ale, že nemá co nabídnout. Bezkonkurenční šnorchlování, nádherné útesy a pláže i kulturní zajímavosti. To vše najdete na pouhých 15 km².

Ludao

Ostrovy, koupání, příroda

3 dny, březen-listopad

450 USD/osoba

Ta pravá zábava po setmění

Noční Taipei

V Asii jsou města, kde se nedoporučuje vycházet po setmění…a pak je tu Taipei, jedno z nejbezpečnější hlavních měst na světě a nevyčerpatelná studnice noční zábavy. Zažijte pestrý noční život taiwanské metropole!

Taipei City

Poznávání, noční trhy, jídlo

Jednodenní, možné celoročně

100 USD/osoba

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkový ebook. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.