YouBike Taipei

Netradiční cykloprohlídka hlavního města Taiwanu s českým průvodcem
Kola, poznávání, památky

Poznejte Taipei netradičním způsobem!

Typ zájezdu: Jednodenní výlet
Zájmy: Kola, poznávání, památky

Hlavní město Taipei (Tchaj-pej) má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými “YouBikes”, jak se tato kola nezývají, se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Během tohoto velmi populárního jednodenního výletu na “Jůbajcích” s průvodcem projedete nejen ty nejznámější památky a atrakce Taipei, ale také vás vezmeme do mnoha tichých uliček, sytě zelených parků nebo naopak rušných třžišť. Poznáte tak hlavní město Taiwanu nejen z pohledu turisty, ale i místních obyvatel a také cyklistů. To vše s pohodlím vašeho rodného českého jazyka. Z 99 % se budeme pohybovat po cyklostezkách a mimo rušný provoz. A protože v Taipei žijeme a město známe jak své boty, tak vás vezmeme i do našich oblíbených restaurací. Ochutnáte tak tu nejlepší nudlovou polévku v Asii, ale také další známé taiwanské pokrmy.

Tento výlet je vhodný pro kohokoliv, kdo alespoň jednou v životě seděl na kole. Vše, od zapůjčení kol, až po váš plný žaludek, je v našich rukou a vy si tak můžete plně užívat netradiční den v Taipei.

Program výletu

Xinyi

Den začneme v oblasti Xinyi. Není lepší způsob jak začít tento výlet, než pohledem na město z donedávna nejvyšší budovy na světě, 509 m vysoké Taipei 101. Následuje jízda na kole k monumentální budově Sun Yat-Sen Memorial Hall a dále po pohodlných cyklostezkách centrem města až na náměstí Svobody (Liberty Square).

Staré Taipei

Po návštěvě Chiang Kai-Shek Memorial Hall a přilehlých budov přejedeme okolo budovy kanceláře presidenta do parku 2-28 Memorial Park. Odtud budeme dále pokračovat nejstarší oblastí města Wanhua k tomu nejkrásnějšímu chrámu v Taipei, Longshan Temple.

Prohlídneme si též okolí hlavního nádraží plné pouličních jídelen a na cestu se posilníme tradičními nudlemi. Přes nejstylovější část města, oblast Ximending, se dále přesuneme na starou ulici Dihua plnou historických obchodů s čínskou medicínou.

Zhongshan

Pokračujeme pohodovou jízdou po cyklostezce podél řeky Danshui až ke třem starým chrámům – Konfuciově svatyni, taoistickému chrámu BaoAn, který je známý svojí překrásnou výzdobou, a málo japonskému chrámu Rinzai Zen.

Skrz příjemné parky Yuanshan dojedeme až k zajímavému památníku mučedníků (Martyrs’ Shrine) a kdysi nejhonosnějšímu hotelu ve městě, Taipei Grand Hotel, který připomíná obří čínský chrám.

Shilin

Po západu slunce zakončíme cyklojízdu v živé čtvrti Shilin, která je známá svým nočním trhem. Po mnoha kilometrech v nohách není nic lepšího než završit den masážemi a ochutnávkou exotických dobrot na jednom z největších a nejznámějších trhů v Taipei!

Informace k výletu

1. Délka a termín

Jednodenní výlet (přibližně od 9:00 do večera; ideální, pokud máte v Taipei krátký stopover). Je možné jej absolvovat po celý rok. Za špatného počasí zařídíme podobný program s delšími přesuny metrem namísto bicyklu.

2. Velikost skupiny

Výlet je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je však možné jej uspořádat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 2 platících osob (při single prohlídce je příplatek 50 %). 

3. Nástupní místa

Taipei Main Station (hlavní vlakové nádraží v Taipei) nebo Taipei 101. Za příplatek je možné zařídit vyzvednutí na letišti Taipei Taoyuan International Airport.

4. Doprava

Převážně na vypůjčeném městském kole. Ujetá vzdálenost se pohybuje mezi 15-30 km (dle počasí a vaší chuti/výkonnosti). Na větší vzdálenosti a při opravdu špatném počasí přesuny MRT (metrem).

5. Stravování

V ceně je oběd ve vyhlášené pouliční restauraci servírující vynikající hovězí nudle a ochutnávka smradlavého tofu, taiwanské speciality, na nočním trhu Shilin.

6. Cena zhrnuje

Zapůjčení městského kola YouBike, přesuny MRT, oběd a ochutnávka stinky tofu, česky mluvící průvodce

Pozn. Doprava na místo srazu a vstup na Taipei 101 (650 TWD) nejsou zahrnuty v ceně výletu.

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

15 + 5 =

Mohlo by vás zaujmout

Jízda na kole a turistika v jednom

Taiwan cyklistický a poznávací

Ta nejlepší cyklodovolená v Asii! Vydejte se s námi na jízdu vašeho života! Z Taipei, podél Pacifiku až na nejjižnější bod Taiwanu. Na závěr se, již bez kol, vydáme do hornatého vnitrozemí navštívit Alishan a Jezero Slunce a Měsíce.

Východní pobřeží, Alishan, Sun Moon Lake

Kola, poznávání, příroda

17 dnů, říjen-prosinec, březen-květen

Vulkanický ostrov v Pacifiku

Ostrov Ludao

Green Island je malý ostrov vulkanického původu, který na skůtru objedete během půl hodiny. Neznamená to ale, že nemá co nabídnout. Bezkonkurenční šnorchlování, nádherné útesy a pláže i kulturní zajímavosti. To vše najdete na pouhých 15 km².

Ludao

Ostrovy, koupání, příroda

3 dny, březen-listopad

450 USD/osoba

Ta pravá zábava po setmění

Noční Taipei

V Asii jsou města, kde se nedoporučuje vycházet po setmění…a pak je tu Taipei, jedno z nejbezpečnější hlavních měst na světě a nevyčerpatelná studnice noční zábavy. Zažijte pestrý noční život taiwanské metropole!

Taipei City

Poznávání, noční trhy, jídlo

Jednodenní, možné celoročně

100 USD/osoba