The Best of Ilha Formosa

Poznávání přírodních a kulturních krás ostrova Taiwan
17 dnůPoznávání, památky, příroda

Poznávání přírodních i kulturních krás Taiwanu s českým průvodcem ❤️

Délka: 17 dnů; možné celoročně
Typ zájezdu: Klasický okruh
Zájmy: Poznávání, památky, příroda

“Ilha Formosa – Překrásný ostrov”

Přesně tato slova vyslovili portugalští námořníci, když jako vůbec první Evropané spatřili Taiwan (Tchaj-wan).

Se svými svěžími subtropickými pralesy, supermoderními městy, strmými štíty hor, divokým pobřežím Pacifiku, chutnou exotickou kuchyní a především neuvěřitelně přátelskými obyvateli je Taiwan jednou z nejrozmanitějších destinací východní Asie, kterou prostě musíte navštívit!

V průběhu tohoto zájezdu navštívíte starobylé a neustále živé chrámy, krčící se mezi vysokými mrakodrapy pulzujících velkoměst. Projdete se s po starobylých kupeckých stezkách vedoucích vysoko nad pobřežím Tichého oceánu. Poznáte též místa, kde se pěstuje ten nejkvalitnější taiwanský čaj, “Alishan Oolong”. Ucítíte vůni dva tisíce let starého cypřišového pralesa a shlédnete na neobydlené vnitrozemí ostrova z vrcholků hor vystupujících z hutné peřiny moře mraků. Překročíte také jedny z nejvyšších hor na východ od Himalájí a následně se dostaneme až na dno jedné z nejhlubších soutěsek na této planetě. Tři nádherné dny budete poznávat divokou krásu řídce osídleného východního pobřeží Taiwanu a na závěr si odpočinete v tropických vodách Jihočínského moře. To vše, a ještě více, během našeho 17-denního okruhu okolo celého Taiwanu.

Program zájezdu

1. den

Přílet na Taiwan (zpravidla) v odpoledních hodinách. Vyzvednutí na letišti a přesun na hotel v centru Taipei.

Po krátkém odpočinku následuje večeře v restauraci DinTaiFung oceněné michelinskou hvězdou. Po jídle se vydáme na večerní prohlídku moderní čtvrti Xinyi a za výhledy na krásně nasvícené noční město a mrakodrap Taipei 101 z blízké Sloní hory (Elephant Mountain).

2. den

Dnes budeme poznávat moderní i tradiční tvář pulzujícího hlavního města Taiwanu. 

Navštívíme klasický Konfuciův chrám i vždy rušný chrám Longshan oblíbený mezi buddhisty i taoisty. Projdeme se centrem města okolo CKS Memorial Hall, sídla taiwanského presidenta a 2-28 parku. Na město též shlédnete z ptačí perspektivy z vyhlídky na vrcholu mrakodrapu Taipei 101.

Navečer se přesuneme metrem do geotermální oblasti Xinbeitou a odpočineme unaveným nohám v termálních pramenech. A aby toho nebylo málo, tak na závěr návštívíme proslulé noční trhy s ochutnávkami místních kulinářských specialit.

3. den

Jednodenní výlet na severní pobřeží Taiwanu. Prohlédneme si městečka Jiufen a Jinguashi, které první obyvatelé postavili v horách s výhledem na širé moře. Z uzoučkých uliček Jiufenu plných čajoven a typických čínských luceren na vás dýchne historie a romantika. V Jinguashi navštívíme muzeum zlatokopectví s druhou největší zlatou cihlou na světě. Dále ruiny starého japonského chrámu a mnoho dalších zajímavostí.

Navečer se přesuneme do blízkého přístavního města Keelung a ochutnáme exotické dobroty na slavném trhu Maokou.

4. den

Jednodenní výlet do hornatého okolí Taipei. Lokálním vlakem se přesuneme do údolí Pingxi. Čeká vás vyhlídková jízda krásnou přírodou až na konečnou, do vesnice Jingtong. O kus dál, nad vesnicí Pingxi, krátce vystoupáme na útesy Shaozi Shan s panoramatickými výhledy do okolí. 

Po obědě se vydáme na dobrodružnou cestu subtropickým pralesem ke kaskádám vodopádů Sandiaoling a k opuštěným železným dolům u “kočičí” vesnice Houtong.

5. den

Před námi je přesun na jih, do města Chiayi, odkud budeme pokračovat do hor centrálního Taiwanu.

Cestou navštívíme malebnou vesnici Fenchihu, která leží v polovině slavné Alishanské úzkorozchodné železnice. Zde poznáme místní přátelské obyvatele, prozkoumáme jeden z nejatraktivnějších bambusových lesů na Taiwanu a nezapomeneme též ochutnat všemi Taiwanci milovaný “lunchbox”.

Naše jízda dále pokračuje přes malebné čajové plantáže Shizao až do osady Alishan, kde strávíme noc.

6. den

Alishan je horská stanice vybudovaná Japonci v minulém století. Brzy ráno vyjedeme úzkokolejným vláčkem na vrchol hory Chushan pozorovat východ slunce nad nejvyššími horami Taiwanu. Cestou nazpět pak už pěšky projdeme tisíciletým cypřišovým pralesem, skrz magnóliové zahrady a navštívíme malebné buddhistické kláštery v okolí.

Odpoledne projedeme národním parkem Yushan, kde krátce vystoupáme na vyhlídku pod nejvyšší horou ostrova, Yushan (3.952 m) a na závěr sjedeme adrenalinovou vysokohorskou silnicí k jezeru Slunce a Měsíce.

7. den

Jednodenní cyklistický výlet (nemáte-li rádi kola, nevadí, máme i alternativu bez kol) okolo jezera Slunce a Měsíce – největšího taiwanského jezera. Jezero je obklopené překrásnou přírodou,  ohromujícími buddhistickými chrámy a vysokými horami.

Třicetikilometrovou jízdu tak budeme prokládat krátkými procházkami v okolí, ochutnávkou místních specialit a projedeme se i lanovkou nad jezero. Mimochodem, kdo si ráno přivstane, ten může zažít i nádherný výhled slunce z blízké hory Maolanshan.

8. den

Dnešní den nás čeká jízda nejvýše položenou silnicí na ostrově na východní pobřeží Taiwanu. Cestou budeme zastavovat na mnoha nádherných vyhlídkách a v půli dne si vyšlápneme (a za odměnu užijeme piknik) na vrcholku 3.422 metrů vysoké hory Hehuanshan.

Odpoledne bude následovat sjezd dechberoucí silnicí plnou zatáček z výšky 3.275 m až na úroveň Tichého oceánu, do města Hualien, kde strávíme dvě noci.

9. den

Plán na dnešní den: celodenní poznávání soutěsky Taroko. Se svými strmými mramorovými stěnami je Taroko zcela určitě jedna z největších turistických atrakcí Taiwanu a také “jeden ze sedmi přírodních divů Asie”.

Celý den budete s otevřenou pusou žasnout nad kolmými útesy vysokými až 2.000 metrů, tajemnými tunely ve skalách, mnoha vodopády a nádhernou přírodou všude kam se podíváš!

10. den

Dopoledne se krátce zastavíme na jedné z nejkrásnějších pláží Taiwanu, Qixingtan. Po místních silničkách obklopených rýžovými políčky a tichými vesničkami “aboriginců” přejedeme až k mohutným útesům Qingshui.

Odpoledne následuje jednoduchý výšlap k posvátnému pramenu a pagodě Changchun, která se nachází na okraji národního parku Taroko a návrat do Hualienu. Ten je také známý pro skvělé jídlo a největší taiwanský noční trh, kam se vydáme po západu slunce.

11-12. den

Poznávání východního pobřeží Taiwanu. Oproti hustě osídlené západní straně ostrova nabízí východ nekonečné pláže, podivuhodné skalní útvary, divoký oceán, malebné rybářské vesničky a také úrodné údolí mezi pobřežními horami, East Rift Valley.

Během dvou dnů projedeme 170 km vzdálenost mezi městy Hualien a Taitung. Ukážeme vám nejen známá místa, jako jsou útesy Shitiping, most na ostrov Sanxiantai nebo jeskyně Baxiandong, ale i mnoho tajných míst!

13. den

Přesun do Tainanu. Původního hlavního města Taiwanu, díky čemuž je plné historických pamětihodností. Navštívíme zde nejen jedny z nejúchvatnějších a nejstarších chrámů, které na ostrově můžete spatřit, ale též památky, které tu zbyly po holandských kolonizátorech. Ti Tainanu vládli pouhých 38 let, ale za tu dobu zde stihli postavit dvě pevnosti i výstavní kupecké domy.

14. den

Celodenní poznávání Kaohsiungu, druhého největšího města na ostrově. V Kaohsiungu navštívíme moderní centrum velkoměsta, kde z vrcholku druhého nejvyššího mrakodrapu Taiwanu pohlédneme na celé město a jeden z největších námořních přístavů na naší planetě.

Odpoledne pak necháme odpočinout mysli v největším taiwanském buddhistickém klášteře, Foguangshan.

15-16. den

Na závěr putování okolo Taiwanu jsou pro vás nachystané dva dny na taiwanské riviéře a národním parku Kenting. Kromě koupání v průzračném korálovém moři, vám též představíme přírodní krásy nejstaršího národního parku na Taiwanu.

Bělostné pláže, tropický prales, tajemné korálové jeskyně, útesy padající strmě do Pacifiku a samozřejmě navštívíme i nejjižnější bod ostrova, maják Eluanbi.

Kenting, to je ráj, odkud se vám nebude chtít zpět!

17. den

Poslední hodiny na Taiwanu strávíme v Kentingu, odkud se po obědě vydáme nazpět do města Kaohsiung a dále rychlostí 300 km/hod. přejedeme rychlovlakem na mezinárodní letiště v Taipei na váš (zpravidla večerní) let nazpět do Česka.

Informace k zájezdu

1. Délka a termín

17 dní, 16 nocí. Trasu je možné absolvovat celoročně. Ta nejlepší doba je však na jaře a na podzim.

2. Velikost skupiny

Okruh je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je však možné jej zorganizovat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 5 platících osob. Při menším počtu vám navrhneme odpovídající řešení.

3. Nástupní místa

Taoyuan International Airport (Taipei) případně po domluvě kdekoliv jinde. Letenku do cílové destinace vám rádi pomůžeme zajistit.

4. Doprava

Doprava je řešena místní dopravou (MRT, vlak, rychlovlak THSR) v kombinaci s přesuny soukromým autem s řidičem.

5. Ubytování

Ubytování je v místních hotelech a B&B střední kategorie (v průměru 2.500 TWD/pokoj). Pokoje jsou standardně dvoulůžkové (double/twin). Standardem je samozřejmě vlastní koupelna, záchod a klimatizace.

6. Stravování

V ceně balíčku máte zajištěny snídaně. Další stravování je již řešeno individuálně (samozřejmě s naší asistencí a doporučením) dle vašich přání a chutí.

7. Navštívená místa

Taipei, Jiufen, Jinguashi, Pingxi, Sandiaoling, Chiayi, Fenchihu, Alishan, Yushan NP, Jezero Slunce a Měsíce, Hehuanshan, Taroko NP, Hualien, útesy Qingshui, východí pobřeží Pacifiku, East Rift Valley, Tainan, Kaohsiung, Kenting NP, …a mnoho tajných míst…

8. Cena zahrnuje

Doprava vč. jízdy rychlovlakem THSR, 16x noc v hotelu/B&B, snídaně, vstupy na památky a atrakce uvedené v programu, permity do národních parků, česky mluvící průvodce.

9. Cena nezahrnuje

Letenka na Taiwan, strava mimo snídaní a jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta.

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

Mohlo by vás zaujmout & možnosti rozšíření tohoto zájezdu

Pobyt u moře s poznáváním

Prázdniny u moře

Že jste ještě neslyšeli o pobytových zájezdech u moře na Taiwanu? Na jihu ostrova pro vás máme nachystané pohodlné ubytování u moře v NP Kenting a na ostrově Liuqiu. Kromě koupání vás též zavezeme na výlety do okolí.

Jižní Taiwan, Xiao Liuqiu

Moře, koupání, relaxace

12 dnů, duben-říjen

Dobrodružství na ostrovech

Východní pobřeží s ostrovy Ludao a Lanyu

Východ Taiwanu je plný přírodních krás! Zlatým hřebem tohoto programu však bude návštěva dvou ostrovů, Ludao a Lanyu, které jsou naprosto specifickou destinací, tak odlišnou od zbytku Taiwanu. 

Východní pobřeží, Ludao, Lanyu

Moře, ostrovy, koupání

12 dnů, březen-listopad

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

Jednodenní, možné celoročně

90 USD/osoba

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkový ebook. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.