Xueshan & Qixingshan

Úvod do (vysoko)horské turistiky na Taiwanu
4 dnyTuristika, hory, příroda

Výstup na druhou nejvyšší horu Taiwanu s českým průvodcem

Délka: 4 dny; březen-prosinec
Typ zájezdu: Vícedenní výlet
Zájmy: Turistika, hory, příroda

Tento čtyřdenní program je takovým úvodem do (vysokohorské) turistiky na Taiwanu.

Na začátek vás seznámíme se specifiky turistiky a hor na Taiwanu (Tchaj-wanu), jako například naprosto odlišné klimatické podmínky, značení cest, fauna, flora, a na příkladu hory Qixingshan ukážeme, že krásná příroda a skvělé podmínky pro turistiku jsou zde na ostrově skutečně všude. Dokonce i v třímilionovém hlavním městě.  

Ve druhé části výletu lehce ochutnáte tzv. river tracing v Jiaoxi a zlatým hřebem bude zcela jistě výstup na druhou nejvyšší horu Taiwanu, 3.886 metrů vysokou Xueshan. Proč ne rovnou tu nejvyšší? Jednoduše, protože je nám Sněžka (Xueshan znamená v překladu “Sněžná hora”) tak nějak bližší. Celý výstup, příroda, výhledy. Vše je zde mnohem hezčí a  mnohem klidnější oproti davům turistů z celé Asie, na které narazíte (jen) na nejvyšší hoře Yushan. Věřte nám a nebudete litovat.

Jestliže máte rádi hory a divokou přírodu, pak tento výlet nesmíte minout. Ale pozor, příroda a hory Taiwanu jsou velmi návykové a nemůžeme vám garantovat, že se nezamilujete…

Program výletu

1. den

Aklimatizační výstup na nejvyšší horu národního parku Yangmingshan, 1.120 metrů vysoký Qixingshan. Po setkání v centru Taipei vyjedeme autobusem k návštěvnickému centru národního parku, odkud budeme přibližně 2 hodiny stoupat nádherným pralesem na zatravněný západní vrchol s dechberoucími výhledy na Taipei. Odtud je to již jen kousek chůze po hřebeni na hlavní vrchol.

Další destinací bude tajuplná skalní pyramida, jezírko Qixingtan a další tajná místa mimo turistické trasy. Konec výletu bude u kouřících fumarol Xiaoyoukeng, důkazu, že je národní park sopečného původu. Po návratu do Taipei si odpočineme v horkých pramenech Xinbeitou a připravíme na další dny.

2. den

Brzký ranní odjezd směrem na východ, do města Jiaoxi. Zde se vydáme na krátký pěší výlet  pralesem a řekou k nádhernému vodopádu Yuemeikeng. Po obědě budeme pokračovat hlouběji do hor až do oblasti farmy Wuling, která se nachází na hranici národního parku Sheipa.

Po ověření všech permitů nás pak čeká jednoduchý výstup k první chatě, Cika, kde strávíme noc.

3. den

Den ve znamení stoupání. Čeká nás přibližně šestihodinový výstup atraktivní vysokohorskou krajinou přes východní vrchol Xueshan Dong (3.201 m) až k chatě 369 Cabin, kde přenocujeme.

4. den

Brzké vstávání a přibližně 2,5 hodiny dlouhý výstup až na 3.886 metrů vysoký vrchol Xueshan, kam dorazíme za východu slunce. Z vrcholu druhé nejvyšší hory Taiwanu se nám naskytnou nádherné výhledy na všechny světové strany až k oceánu. Sestup zpět k chatě a po krátkém odpočinku návrat zpět k farmě Wuling.

Při troše šťěstí pak cestou spatříme endemického taiwanského Černého medvěda nebo Muntžaka malého. Přesun zpět do Taipei, kam dorazíme v pozdních večerních hodinách.

Informace k výletu

1. Délka a termín

4 dny a 3 noci, z toho 2 v horách. Výlet je možný absolvovat v období přibližně od března do prosince (v zimě je možné také, avšak za náročnějších podmínek a se zimním vybavením).

2. Velikost skupiny

Výlet je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je jej však možné zorganizovat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 2 platících osob. Při menším počtu navrhneme odpovídající řešení.

3. Nástupní místa

Taipei. Za příplatek je možné vyzvednutí na letišti Taipei Taoyuan Airport. Po domluvě a úpravě programu je možné začít i v Jiaoxi nebo Yilanu.

4. Doprava

Okolo národním parku Yangmingshan místní veřejnou dopravou, jinak vlastním autem s řidičem.

5. Ubytování

První noc v Taipei je v hotelu střední kategorie. Na horách budete ubytovaní 2 noci v jednoduchých horských chatách. Spí se ve vlastním spacáku. Potřebné vybavení jsme však schopni pro vás zařídit.

6. Stravování

V ceně není žádná strava. Výstup na Xueshan je “natěžko”, takže si každý nese svoje vlastní jídlo, které nakoupíme před cestou. 

7. Navštívená místa

Národní park Yangmingshan, Qixingshan, Jiaoxi, vodopád Yuemeikeng, Wuling Farm, národní park Sheipa, Xueshan

8. Cena zhrnuje

Veškerou společnou dopravu, 1x noc v hotelu, 2x noc v horské chatě, povinné permity k výstupu na Xueshan, vstupy na památky uvedené v programu, česky mluvící průvodce

9. Cena nezahrnuje

Zapůjčení vybavení, strava a jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta.

10. Náročnost

Výstup na Xueshan je klasický vysokohorský trek, který však zvládne každý průměrně zdatný turista. Náročností je možné jej přirovnat k trekům v Tatrách, pouze s o něco vyšší nadmořskou výškou. Veškeré vybavení si nesete sebou na zádech. Výbavu na trek, jako je spací pytel a matrace, je možné zapůjčit za poplatek v Taipei. Společné vybavení, jako je vařič, lékárnička apod. bude mít u sebe váš průvodce.

POZOR! Z důvodu zajištění permitů je třeba se na tento výlet přihlásit alespoň měsíc dopředu!

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

Mohlo by vás zaujmout

Kompletně zajištěné dobrodružství

Hory severního Taiwanu se stanem

Na jih od hlavního města Taiwanu vyrůstá nádherné pohoří plné hlubokých údolí, divokých řek, subtropických pralesů a horkých pramenů. A přesně do těchto míst vás vezmeme za dobrodružstvím pod stanem. Pokud máte rádi divočinu, jste na správném místě!

Severní Taiwan

Hory, příroda, camping

4 dny, možné celoročně

550 USD/osoba

Vulkanický ostrov v Pacifiku

Ostrov Ludao

Green Island je malý ostrov vulkanického původu, který na skůtru objedete během půl hodiny. Neznamená to ale, že nemá co nabídnout. Bezkonkurenční šnorchlování, nádherné útesy a pláže i kulturní zajímavosti. To vše najdete na pouhých 15 km².

Ludao

Ostrovy, koupání, příroda

3 dny, březen-listopad

450 USD/osoba

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

Jednodenní, možné celoročně

90 USD/osoba

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkový ebook. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.