Taiwan cyklistický a poznávací

Ta nejlepší dovolená pro aktivní cyklocestovatele
17 dnůKola, poznávání, příroda

Ta nejlepší dovolená pro aktivní cyklocestovatele

Délka: 17 dnů; možné celoročně
Typ zájezdu: Klasický okruh
Zájmy: Kola, poznávání, příroda

“Taiwan, hornatý ostrov v Tichém oceánu o velikosti poloviny České republiky. Pochází odtud 90 % produkce jízdních kol a cyklistika je zde nejrozšířenějším sportem.”

To přímo láká k projetí, nemyslíte? Pojeďte ho s námi poznat na kole a po cestě se nechejte okouzlit přírodními i kulturními krásami a samozřejmě také specialitami místní kuchyně. To vše s maximálním komfortem a naším česky mluvícím průvodcem, aktivním a nadšeným cyklistou.

Po zážitky nabitých deseti dnech v sedlech pohodlných cestovních kol, kdy vlastními silami projedete celou východní část ostrova, si odpočinete na plážích taiwanské riviéry na jihu ostrova a následně se už bez kol vydáme na průzkum hornatého vnitrozemí Taiwanu. Horská stanice Alishan, národní park Yushan a známé jezero Slunce a Měsíce budou skvělými kousky, které skvěle zapadnou do vaší mozaiky poznávání Taiwanu.

Přijeďte se na vlastní oči přesvědčit, že je Taiwan (Tchaj-wan) tou nejlepší asijskou destinací pro cykloturistiku a aktivní dovolenou. Garantujeme vám, že odtud nebudete odjíždět zklamaní!

Program zájezdu

1. den

Přílet na Taiwan v odpoledních hodinách. Vyzvednutí na letišti a přesun do hotelu v Taipei. Po krátkém odpočinku vás vezmeme na večeři do restaurace DinTaiFung, právem oceněné michelinskou hvězdou.

Po dobrém jídle bude následovat večerní prohlídka moderní oblasti Xinyi a výhled na krásně nasvícené  noční město a ikonický mrakodrap Taipei 101 z blízké Sloní hory (Elephant Mountain).

2. den

Poznávání moderní i tradiční tváře pulzujícího velkoměsta Taipei (Tchaj-pej). 

Navštívíme klasický Konfuciův chrám i neustále rušný chrám Longshan oblíbený taoisty. Projdeme se centrem města okolo Chiang Kaishek Memorial Hall a nakoukneme i k sídlu presidenta. Odpoledne pak shlédnete na město z donedávna nejvyšší budovy světa – Taipei 101.

Navečer se přesuneme do geotermální oblasti Xinbeitou a odpočineme v horkých pramenech, po kterých následuje návštěva světoznámých nočních trhů s ochutnávkami místních kulinářských specialit.

3. den

První den v sedlech! Ráno se po těch nejmodernějších a nejpohodlnějších cyklostezkách v Asii lehce projedeme moderní Taipei a následně vystoupáme na vrcholky blízkého národního parku Yangmingshan. Z výšky 620 metrů se poté spustíme několika-kilometrovým sjezdem až na severní pobřeží Taiwanu.

Odpoledne se zastavíme na prohlídku pískovcových útesů Yehliu a den zakončíme na nočním trhu v rušném přístavní městě Keelung.

4. den

Z Keelungu se přesuneme do města Ruifang, odkud začneme stoupat směrem do pobřežních hor pod vrchol hory Wufen. Ve vesnici Shifen se zastavíme u vodopádu nazývaného “taiwanská Niagara” a poklidně se projedeme malebným údolím Pingxi, známým díky tradici vypouštění luceren štěstí. 

Překročením druhého velkého kopce tohoto dne se přes romantické čajové plantáže dostaneme až do tichého horského městečka Pinglin, kde strávíme noc.

5. den

Pinglin je malebná oblast uprostřed hor známá pěstováním čaje Pouchong a taktéž skvělými cyklostezkami. Dopoledne se projedeme okolo čajových plantáží, po kterých bude následovat výjezd do 600 metrů vysokého sedla nad Yilanem. Za odměnu pak bude 13 km dlouhý sjezd do města Jiaoxi a k vodopádům Wufengchi.

Druhá polovina dne bude ve znamení pohodových kilometrů po cyklostezkách podél pobřeží Yilanu až do lázeňského města Suao.

6. den

Ranním vlakem se přesuneme do blízkosti útesů Qingshui, padajících z výšky 1.000 m kolmo do Tichého oceánu. Krátce ochutnáme nádhernou, avšak nebezpečnou silnici Suhua plnou tunelů, zatáček a famózních výhledů a odpoledne nás bude čekat průjezd mramorovou soutěskou Taroko a návštěva buddhistického kláštera ve vesnici Tianxiang.

Po večeři odpočneme znavená těla v 45°C přírodních termálních pramenech Wenshan.

7. den

Na programu dne je celodenní poznávání soutěsky Taroko – největší turistické atrakce Taiwanu a „jednoho ze sedmi přírodních divů Asie“. Těšte se na kolmé útesy vysoké až 2.000 m, dlouhé tunely ve skalách, divokou řeku Liwu tekoucí soutěskou a mnoho vodopádů. Soutěskou budeme putovat jak na kole, tak i pěšky.

Odpoledne přejedeme po tichých silničkách a skrz několik osad původních obyvatel Taiwanu až k dlouhé pláži Qixingtan a do města Hualien. Zde na nás bude čekat večeře a pohodlná postel.

8-10. den

Před námi jsou tři dny putování podél východního pobřeží Pacifiku, mezi městy Hualien a Taitung. Oproti hustě osídlené západní straně Taiwanu je východ plný nekonečných písečných pláží, podivuhodných skalních útvarů, výhledů na divoký oceán a malebných rybářských vesniček.

Během druhého dne také překročíme pobřežní hory a nahlédneme do úrodného údolí příkopové propadliny s nádhernými rýžovými políčky, ovocnými farmami a výhledy na hřeben nejvyšších taiwanských hor. Východní Taiwan je dle nás ta nejkrásnější lokalita pro cykloturistiku v Asii!

11. den

Dnešní den začneme pozorováním východu slunce na několik kilometrů dlouhé pláži Taimali. Pokračovat budeme dále na jih podél málo známého pobřeží Alangyi a přes divoké hory a stepi až do vesnice Shihai.

Noc strávíme v nejodlehlejším koutě Taiwanu poblíž skvělých termálních pramenů.

12. den

Poslední den našeho cykloputování navštívíme písečné duny Chiupeng a bizarní útesy Jialeshui. Podél divokého pobřezí národního parku Kenting dojedeme až na nejjižnější místo ostrova Taiwan, mys Eluanbi. Zde se mísí vody Pacifiku s Jihočínským mořem a nad tím se na útesech tyčí starý maják. A odtud je to jen co by kamenem dohodil do cíle našeho cykloputování, městečka Kenting.

Zasloužený odpočinek na taiwanské riviéře na vás už čeká!

13. den

Volný den v národním parku Kenting. Po několika dnech na kolech si můžete dopřát zaslouženou relaxaci a koupání v korálovém moři. Jih Taiwanu, to jsou tyrkysově zbarvené vody Jihočínského moře, dlouhé písečné pláže, korálové útesy a svěže hustým pralesem porostlé pohlednicové hory.

14. den

Přesun automobilem s řidičem na sever do města Kaohsiung a dále do Chiayi, odkud začneme stoupat do hor centrálního Taiwanu. Cestou navštívíme malebnou vesnici Fenchihu, která leží  na půli cesty slavné Alishanské úzkokolejky. Zde poznáme místní přátelské obyvatele, prozkoumáme jeden z nejatraktivnějších bambusových lesů na ostrově a nezapomeneme ani ochutnat vyhlášený “lunchbox”.

Jízda dále pokračuje přes malebné čajové plantáže až do “Alishan National Forest Recreation Area”, kde strávíme noc.

15. den

Alishan je horská stanice vybudovaná Japonci v minulém století. Před úsvitem vyjedeme úzkokolejným vláčkem na vrchol hory Chushan pozorovat slunce výcházející nad nejvyššími štíty Taiwanu. Cestou zpět projdeme tisíciletým cypřišovým pralesem, navštívíme magnóliové zahrady a malebné buddhistické kláštery v okolí.

Odpoledne projedeme národním parkem Yushan, krátce vystoupáme na vyhlídku pod nejvyšší horou ostrova a na závěr sjedeme dechberoucí vysokohorskou silnicí k jezeru Slunce a Měsíce.

16. den

Ještě jednou v sedle kola! Pohodový cyklistický výlet okolo jezera Slunce a Měsíce – největšího taiwanského jezera, které je obklopené překrásnou přírodou, ohromujícími chrámy a vysokými horami. Cyklostezky okolo jezera jsou světově proslulé a třicetikilometrovou jízdu budeme prokládat krátkými procházkami v okolí, dobrým jídlem i jízdou lanovkou.

17. den

Brzký výstup na východ slunce nad jezerem Slunce a Měsíce, který spatříme z blízké hory Maolan. Po snídani následuje přesun do města Changhua s tři století starým Konfuciovým chrámem a největší sochou Buddhy na Taiwanu. Ta shlíží na město z hory Baguashan, známé pěstováním ananasu a taiwanského čaje.

Odpoledne se přesuneme rychlovlakem rychlostí 300 km/hod. na mezinárodní letiště v Taipei na váš (zpravidla večerní) let do Česka.

Informace k zájezdu

1. Délka a termín

17 dnů, 16 nocí. 11 dnů strávených na kole. Program je možné absolvovat celoročně. Doporučujeme však podzimní (polovina září – polovina prosince) a jarní (březen – duben) období, kdy je nejpříjemnější a nejstabilnější počasí.

2. Velikost skupiny

Okruh je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je však možné jej zorganizovat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 5 platících osob. Při menším počtu vám navrhneme odpovídající řešení.

3. Nástupní místa

Taoyuan International Airport (Taipei) případně po domluvě kdekoliv jinde. Letenku do cílové destinace vám rádi pomůžeme zajistit.

4. Doprava

Během cykloputování: Vlastními silami na zapůjčeném cestovním kole Giant FCR, Great Journey apod. (včetně kompletního vybavení, jako je osvětlení, zámek a nářadí). Převoz zavazadel, unavených cyklistů a řešení nouzových situací je řešen doprovodným vozidlem, které s vámi po celou dobu putuje. Přibližně 60 km mezi Suao a NP Taroko se také přesuneme vlakem.

Poznávací část bez kol: Rychlovlak THSR a vlastní auto s místním řidičem.

5. Ubytování

Ubytování je v místních hotelech a B&B střední kategorie. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové (double/twin). Standardem je samozřejmě vlastní koupelna, záchod a klimatizace.

6. Stravování

V ceně balíčku máte zajištěny snídaně. Další stravování je již řešeno individuálně (samozřejmě s naší asistencí a doporučením) dle vašich přání a chutí.

7. Navštívená místa

Taipei, národní park Yangmingshan, Yehliu, Keelung, Ruifang, Shifen, Pingxi, Pinglin, Jiaoxi, Yilan, Suao, silnice Suhua, národní park Taroko, Hualien, východní pobřeží Pacifiku, obratník Raka, Shitiping, východní údolí příkopové propadliny, Ruisui, Sanxiantai, Taitung, Taimali, pobřeží Alangyi, Shihai, Chiupeng, mys Eluanbi, národní park Kenting, Fenchihu, Alishan, Yushan NP, Jezero Slunce a Měsíce, Changhua …a mnoho tajných míst…

8. Cena zahrnuje

Zapůjčení kvalitního cestovního kola, doprovodné vozidlo po celé trase, veškerá doprava během poznávací části zájezdu vč. jízdy rychlovlakem THSR, 16x noc v hotelu/B&B, snídaně, vstupy na památky uvedené v programu, česky mluvící průvodce

9. Cena nezahrnuje

Letenka na Taiwan, strava mimo snídaní a jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta.

10. Náročnost

Pohodové putování, které zvládne každý průměrně zdatný cyklista. Celková ujetá vzdálenost je přibližně 730 km. Nejnáročnější etapa je druhý a devátý den, kdy na vás čekají větší stoupání resp. delší denní etapa. Díky přítomnosti doprovodného vozidla se však nemusíte ničeho obávat.

Pozor! Novinka! Nyní jsme schopni na zájezd zajistit i zapůjčení elektrokola. Pokud tedy preferujete tento nový způsob cyklistiky, dejte nám vědět. Rádi vám sdělíme podrobnosti.

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

Mohlo by vás zaujmout & možnosti rozšíření tohoto zájezdu

Náš nejoblíbenější zájezd

The Best Of Ilha Formosa

Během 17 dnů objedeme celý ostrov kolem dokola a seznámíme vás s těmi nejkrásnějšími přírodními a kulturními zajímavostmi. Samozřejmostí je každodenní kontakt s místními obyvateli ostrova a gastronomické zážitky.

Okruh okolo Taiwanu

Poznávání, památky, příroda

17 dnů, možné celoročně

Vulkanický ostrov v Pacifiku

Ostrov Ludao

Green Island je malý ostrov vulkanického původu, který na skůtru objedete během půl hodiny. Neznamená to ale, že nemá co nabídnout. Bezkonkurenční šnorchlování, nádherné útesy a pláže i kulturní zajímavosti. To vše najdete na pouhých 15 km².

Ludao

Ostrovy, koupání, příroda

3 dny, březen-listopad

450 USD/osoba

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

Jednodenní, možné celoročně

90 USD/osoba

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkový ebook. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.