Taiwan cyklistický a poznávací

Ta nejlepší dovolená pro aktivní cyklocestovatele
17 dnůKola, poznávání, příroda

Ta nejlepší dovolená pro aktivní cyklocestovatele

Délka: 17 dnů; možné celoročně
Typ zájezdu: Klasický okruh
Zájmy: Kola, poznávání, příroda

Taiwan, hornatý ostrov v Tichém oceánu o velikosti poloviny České republiky. Pochází odtud 90 % produkce jízdních kol a cyklistika je zde nejrozšířenějším sportem.

To přímo láká k projetí, nemyslíte? Pojeďte ho s námi poznat na kole a po cestě se nechejte okouzlit přírodními i kulturními krásami a samozřejmě také specialitami místní kuchyně. To vše s maximálním komfortem a naším česky mluvícím průvodcem.

Po zážitky nabitých deseti dnech v sedlech pohodlných cestovních kol, kdy vlastními silami projedete celou východní část ostrova, si odpočinete na plážích na taiwanské riviéře na jihu ostrova a už bez kol se pak vydáme na průzkum hornatého vnitrozemí Taiwanu. Horská stanice Alishan, národní park Yushan a známé jezero Slunce a Měsíce budou skvělými kousky do mozaiky poznávání Taiwanu.

Přijeďte se na vlastní oči přesvědčit, že je Taiwan tou nejlepší asijskou destinací pro cykloturistiku a aktivní dovolenou. Garantujeme vám, že odtud nebudete odjíždět zklamaní!

Program zájezdu

1. den

Přílet na Taiwan v odpoledních hodinách. Vyzvednutí na letišti a přesun do hotelu v Taipei. Po krátkém odpočinku následuje večeře v restauraci DinTaiFung oceněné michelinskou hvězdou.

Po jídle večerní prohlídka moderní oblasti Xinyi a výhled na krásně nasvícené  noční město a mrakodrap Taipei 101 z blízké Sloní hory.

2. den

Poznávání moderní i tradiční tváře pulzujícího velkoměsta. 

Navštívíme klasický Konfuciův chrám i neustále rušný chrám Longshan oblíbený taoisty. Procházka centrem města okolo CKS Memorial Hall a sídla presidenta. Vyhlídka na město z donedávna nejvyšší budovy světa – Taipei 101.

Navečer se přesuneme do geotermální oblasti Xinbeitou a odpočineme v horkých pramenech, po kterých následuje návštěva proslulých nočních trhů s ochutnávkami místních kulinářských specialit.

3. den

Po nejmodernějších a nejpohodlnějších cyklostezkách v Asii lehce projedeme moderní Taipei a vystoupáme na vrcholky blízkého národního parku Yangmingshan. Z výšky 620 metrů se následně spustíme několikakilometrovým sjezdem na severní pobřeží Taiwanu.

Odpoledne shlédneme pískovcové útesy Yehliu a den zakončíme na nočním trhu v rušném přístavní městě Keelung.

4. den

Z Keelungu se přesuneme do města Ruifang, odkud začneme stoupat směrem do pobřežních hor pod vrchol hory Wufenshan. Ve vesnici Shifen se zastavíme u vodopádu nazývaného “taiwanská Niagara” a pohodlně projedeme malebným údolím Pingxi. 

Překročením druhého velkého kopce tohoto dne se přes čajové plantáže dostaneme až do tichého horského městečka Pinglin, kde strávíme noc.

5. den

Pinglin je malebná oblast uprostřed hor známá pěstováním čaje a skvělými cyklostezkami. Dopoledne se projedeme okolo čajových plantáží, po kterých bude následovat výjezd do 500 metrů vysokého sedla nad městem Jiaoxi a za odměnu pak 13 km dlouhý sjezd k vodopádům Wufengchi.

Druhá polovina dne bude ve znamení pohodových kilometrů podél pobřeží Yilanu až do lázeňského města Suao.

6. den

Ranním vlakem se přesuneme do blízkosti útesů Qingshui, padajících z výšky 1.000 m kolmo do Tichého oceánu. Krátce ochutnáme nádhernou, avšak nebezpečnou silnici Suhua a odpoledne nás bude čekat průjezd mramorovou soutěskou Taroko a návštěva buddhistického kláštera ve vesnici Tienhsiang.

Po večeři odpočneme znavená těla v 45°C přírodních termálních pramenech Wenshan.

7. den

Celodenní poznávání soutěsky Taroko – největší turistické atrakce Taiwanu a „jednoho ze sedmi přírodních divů Asie“. Kolmé útesy vysoké až 2.000 m, tunely ve skalách, divoká řeka tekoucí soutěskou a mnoho vodopádů. Soutěskou budeme putovat jak na kole, tak i pěšky.

Odpoledne přejedeme po tichých silničkách k dlouhé pláži Qixingtan a do města Hualien.

8-10. den

3 dny putování podél východního pobřeží Pacifiku mezi městy Hualien a Taitung. Oproti hustě osídlené západní straně Taiwanu nabízí východ nekonečné pláže, podivuhodné skalní útvary, divoký oceán a malebné rybářské vesničky.

Během druhého dne také překročíme pobřežní hory a nahlédneme do úrodného údolí příkopové propadliny s nádhernými rýžovými políčky, ovocnými farmami a výhledy na hřeben nejvyšších taiwanských hor. Východní Taiwan je dle nás nejkrásnější lokalita pro cykloturistiku v Asii!

11. den

Den začneme pozorováním východu slunce na několik kilometrů dlouhé pláži Taimali. Pokračovat budeme dále na jih podél málo známého pobřeží Alangyi a přes divoké hory a stepi do vesnice Shihai.

Noc strávíme v nejodlehlejším koutě Taiwanu.

12. den

Poslední den našeho cykloputování navštívíme písečné duny Chiupeng a bizarní útesy Jialeshui. Podél divokého pobřezí národního parku Kenting doputujeme až na nejjižnější bod Taiwanu, mys Eluanbi, kde se mísí vody Pacifiku s Jihočínským mořem. Odtud je to jen co by kamenem dohodil do cíle našeho putování, městečka Kenting.

Zasloužený odpočinek na taiwanské riviéře na vás už čeká!

13. den

Volný den v národním parku Kenting. Po několika dnech na kolech si můžete dopřát relaxaci a koupání v korálovém moři. Jih Taiwanu to jsou tyrkysově zbarvené vody Jihočínského moře, dlouhé písečné pláže, korálové útesy a svěže hustým pralesem porostlé hory.

14. den

Přesun na sever do města Kaohsiung a dále do Chiayi, odkud začneme stoupat do hor centrálního Taiwanu. Cestou navštívíme malebnou vesnici Fenchihu, která leží podél slavné Alishanské železnice. Zde poznáme místní přátelské obyvatele, prozkoumáme jeden z nejatraktivnějších bambusových lesů na ostrově a nezapomeneme ani ochutnat vyhlášený “lunchbox”.

Jízda dále pokračuje přes malebné čajové plantáže až do oblasti Alishan, kde strávíme noc.

15. den

Alishan je horská stanice vybudovaná Japonci v minulém století. Brzy ráno vyjedeme úzkokolejným vláčkem na vrchol hory Chushan pozorovat východ slunce nad nejvyššími horami Taiwanu. Cestou zpět pak už pěšky projdeme tisíciletým cypřišovým pralesem, magnóliové zahrady a malebné buddhistické kláštery v okolí.

Odpoledne projedeme národním parkem Yushan, krátce vystoupáme na vyhlídku pod nejvyšší horou ostrova a na závěr sjedeme dechberoucí vysokohorskou silnicí k jezeru Slunce a Měsíce.

16. den

Ještě jednou v sedle kola! Pohodový cyklistický výlet okolo jezera Slunce a Měsíce – největšího taiwanského jezera, které je obklopené překrásnou přírodou, ohromujícími chrámy a vysokými horami. Třicetikilometrovou jízdu budeme prokládat krátkými procházkami v okolí, dobrým jídlem i jízdou lanovkou.

17. den

Brzký výstup na východ slunce nad jezerem Slunce a Měsíce, který spatříme z blízké hory Maolanshan. Po snídani následuje přesun do města Changhua s 3 století starým Konfuciově chrámem a největší sochou Buddhy na Taiwanu, která shlížejí na město z hory Baguashan.

Odpoledne přejedeme rychlovlakem rychlostí 300 km/hod. na mezinárodní letiště v Taipei na váš (zpravidla večerní) let do Česka.

Informace k zájezdu

1. Délka a termín

17 dnů, 16 nocí. 11 dnů strávených na kole. Program je možné absolvovat celoročně. Doporučujeme však podzimní (polovina září – polovina prosince) a jarní období (břežen – duben), kdy je nejpříjemnější a nejstabilnější počasí.

2. Velikost skupiny

Okruh je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je jej však možné zorganizovat i pro větší či menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 5 platících osob. Při menším počtu navrhneme odpovídající řešení.

3. Nástupní místa

Taoyuan International Airport (Taipei) případně po domluvě kdekoliv jinde. Letenku do cílové destinace vám rádi pomůžeme zajistit.

4. Doprava

Během cykloputování: Vlastními silami na zapůjčeném cestovním kole Giant FCR, Great Journey apod. (včetně kompletního vybavení,  jako osvětlení, zámek a nářadí). Převoz zavazadel, unavených cyklistů a řešení nouzových situací je řešen doprovodným vozidlem, které s vámi po celou dobu putuje. Přibližně 60 km mezi Suao a NP Taroko se také přesuneme vlakem.

Poznávací část bez kol: Rychlovlak THSR a vlastní auto s místním řidičem.

5. Ubytování

Ubytování je v místních hotelech a B&B střední kategorie. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové (double/twin). Standardem je samozřejmě vlastní koupelna, záchod a klimatizace.

6. Stravování

V ceně balíčku máte zajištěny snídaně. Další stravování je již řešeno individuálně (samozřejmě s naší asistencí a doporučením) dle vašich přání a chutí.

7. Navštívená místa

Taipei, národní park Yangmingshan, Yehliu, Keelung, Ruifang, Shifen, Pingxi, Pinglin, Jiaoxi, Yilan, Suao, silnice Suhua, národní park Taroko, Hualien, východní pobřeží Pacifiku, obratník Raka, Shitiping, východní údolí příkopové propadliny, Ruisui, Sanxiantai, Taitung, Taimali, pobřeží Alangyi, Shihai, Chiupeng, mys Eluanbi, národní park Kenting, Fenchihu, Alishan, Yushan NP, Jezero Slunce a Měsíce, Changhua …a mnoho tajných míst…

8. Cena zahrnuje

Zapůjčení kvalitního cestovního kola, doprovodné vozidlo po celé trase, veškerá doprava během poznávací části zájezdu vč. jízdy rychlovlakem THSR, 16x noc v hotelu/B&B, snídaně, vstupy na památky uvedené v programu, česky mluvící průvodce

9. Cena nezahrnuje

Letenka na Taiwan, strava mimo snídaní a jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta.

10. Náročnost

Pohodové putování, které zvládne každý průměrně zdatný cyklista. Celková ujetá vzdálenost je přibližně 730 km. Nejnáročnější etapa je druhý a devátý den, kdy na vás čekají větší stoupání resp. delší denní etapa. Díky přítomnosti doprovodného vozidla se však nemusíte ničeho obávat.

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

12 + 1 =

Mohlo by vás zaujmout & možnosti rozšíření tohoto zájezdu

Náš nejoblíbenější zájezd

The Best Of Ilha Formosa

Během 17 dnů objedeme celý ostrov kolem dokola a seznámíme vás s těmi nejkrásnějšími přírodními a kulturními zajímavostmi. Samozřejmostí je každodenní kontakt s místními obyvateli ostrova a gastronomické zážitky.

Okruh okolo Taiwanu

Poznávání, památky, příroda

17 dnů, možné celoročně

Vulkanický ostrov v Pacifiku

Ostrov Ludao

Green Island je malý ostrov vulkanického původu, který na skůtru objedete během půl hodiny. Neznamená to ale, že nemá co nabídnout. Bezkonkurenční šnorchlování, nádherné útesy a pláže i kulturní zajímavosti. To vše najdete na pouhých 15 km².

Ludao

Ostrovy, koupání, příroda

3 dny, březen-listopad

450 USD/osoba

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

Jednodenní, možné celoročně

90 USD/osoba