Od severu k jihu na kole

S větrem v zádech podél Tichého oceánu
10 dnůKola, poznávání, příroda

S českým průvodcem na kolech podél Tichého oceánu

Délka: 10 dnů; možné celoročně
Typ zájezdu: Vícedenní výlet
Zájmy: Kola, poznávání, příroda

Taiwan, hornatý ostrov v Tichém oceánu o velikosti poloviny České republiky. Pochází odtud 90% produkce jízdních kol a cyklistika je zde nejoblíbenějším sportem.

To přímo láká k projetí, nemyslíte? Pojeďte s námi poznat Taiwan (Tchaj-wan) na kole! Garantujeme, že po celou cestu budete neustále žasnout nad přírodními i kulturními krásami ostrova a samozřejmě také specialitami místní kuchyně.

Během tohoto desetidenního výletu na pohodlných cestovních kolech projedete celou východní část ostrova. Vystartujeme z rušného velkoměsta Taipei (Tchaj-pej) a přes chladivý NP Yangmingshan, zelené pobřežní hory na severu, hlubokou soutěskou Taroko a podél romantického východního pobřeží dojedeme až na tropický jih ostrova.

Pojeďte s námi poznávat krásy Taiwanu v sedle kola společně s mnoha dalšími taiwanskými cyklisty, kteří každý rok vyráží s větrem v zádech na tuto nezapomenutelnou trasu podél Pacifiku.

P.S. Tento výlet nabízíme i jako kompletní 17-denní okruh “Taiwan cyklistický a poznávací” s návštěvou hornatého vnitrozemí ostrova a rekreací na taiwanské riviéře.

Program výletu

1. den

Po nejmodernějších a nejpohodlnějších cyklostezkách v Asii lehce projedeme moderním hlavním městem Taipei a pomalu vyšlápneme na vrcholky blízkého národního parku Yangmingshan. Z výšky 620 metrů se následně spustíme nádherným několikakilometrovým sjezdem až na severní pobřeží Taiwanu.

Odpoledne vám ukážeme pískovcové útesy v Yehliu a po pár kilometrech zakončíme den na nočním trhu v rušném přístavním městě Keelung.

2. den

Z Keelungu se ráno přesuneme do města Ruifang, odkud začáná táhlé stoupání směrem do pobřežních hor pod vrcholem hory Wufenshan. Ve vesničce Shifen se nezapomeneme zastavit u vodopádu nazývaného “taiwanská Niagara” a odpočinkovým tempem projedeme malebným údolím Pingxi. 

Překročením druhého velkého kopce tohoto dne se skrz malebné čajové plantáže dostaneme až do poklidného horského městečka Pinglin, kde strávíme noc.

3. den

Pinglin je malebná oblast uprostřed hor známá pěstováním čaje Pouchong Oolong a skvělými cyklostezkami. Dopoledne se tedy projedeme okolo čajových plantáží, po kterých bude následovat výjezd do 600 metrů vysokého sedla nad městem Jiaoxi. Za odměnu nám však bude 13 kilometrů dlouhý sjezd k vodopádům Wufengchi.

Druhá polovina dne bude ve znamení hltání pohodových kilometrů podél pobřeží Yilanu až do lázeňského města Suao, kam dorazíme v podvečerních hodinách.

4. den

Ranním vlakem se  přesuneme do blízkosti útesů Qingshui, padajících z výšky 1.000 m kolmo do Tichého oceánu. Krátce ochutnáme i nádhernou, avšak nebezpečnou silnici Suhua a odpoledne nás bude čekat průjezd dechberoucí mramorovou soutěskou Taroko.

Ubytujeme se ve vesnici Tianhsiang, na konci soutěsky Taroko, navštívíme zde velký buddhistický klášter a po večeři odpočneme znaveným tělům v 45°C přírodních termálních pramenech Wenshan.

5. den

Dnes nás čeká poznávání soutěsky Taroko – největší turistické atrakce Taiwanu a „jednoho ze sedmi přírodních divů Asie“. Můžete se těšit na kolmé útesy vysoké až 2.000 metrů, temné tunely ve skalách, divokou řeku Liwu tekoucí soutěskou a mnoho vodopádů. Soutěskou budeme putovat nejen na kole, ale i pěšky.

Odpoledne přejedeme po tichých silničkách až k dlouhé pláži Qixingtan a do města Hualien, kde se ubytujeme.

6-8. den

Před námi jsou tři dny cykloputování podél východního pobřeží Pacifiku mezi městy Hualien a Taitung. Oproti hustě obydlenému západnímu Taiwanu je východ oáza klidu. Nekonečné pláže, podivuhodné skalní útvary, divoký oceán a malebné rybářské vesničky.

Během druhého dne též překročíme pobřežní hory a nahlédneme do úrodného údolí Příkopové propadliny (East Rift Valley) s nekonečnými rýžovými políčky, ovocnými farmami a výhledy na hřeben nejvyšších taiwanských hor. Východní Taiwan je dle nás ta nejkrásnější lokalita pro cykloturistiku v Asii!

9. den

Dnešní den začneme pozorováním východu slunce na několik kilometrů dlouhé písečné pláži Taimali. Pokračovat budeme dále na jih podél málo známého pobřeží Alangyi a přes divoké hory a stepi až do vesnice Shihai. 

Dnešní noc strávíme v nejodlehlejším koutě Taiwanu.

10. den

Poslední den našeho cykloputování navštívíme písečné duny Chiupeng a bizarní útesy Jialeshui. Podél divokého pobřezí národního parku Kenting doputujeme až na nejjižnější bod ostrova Taiwan, mys Eluanbi, kde se spolu setkávají vody Pacifiku s Jihočínským mořem. Odtud je to jen co by kamenem dohodil do cíle našeho putování, městečka Kenting.

Zasloužený odpočinek na plážích taiwanské riviéry už na vás čeká!

Informace k výletu

1. Délka a termín

10 dnů a 9 nocí. Výlet je možné absolvovat po celý rok. Nejlépe však v podzimním (polovina září – polovina prosince) a jarním období (břežen – duben), kdy je nejpříjemnější a nejstabilnější počasí.

2. Velikost skupiny

Výlet je vhodný pro skupinu 2 až 9 osob. Je ale možné jej zorganizovat i pro větší nebo menší skupinu. Naše cena je platná při odjezdu min. 5 platících osob. Při menším počtu navrhneme odpovídající řešení.

3. Nástupní místa

Začátek je v Taipei (Taipei Main Station). Konec programu je na jihu Taiwanu v národním parku Kenting.

4. Doprava

Vlastními silami na zapůjčeném cestovním kole Giant FCR, Great Journey apod. (včetně kompletního vybavení,  jako osvětlení, zámek a nářadí). Převoz zavazadel, unavených cyklistů a řešení nouzových situací je řešen doprovodným vozidlem, které s vámi po celou dobu putuje. Přibližně 60 km mezi městem Suao a NP Taroko se také přesuneme vlakem.

Pozor! Novinka! Nyní jsme schopni na zájezd zajistit i zapůjčení elektrokola. Pokud tedy preferujete tento nový způsob cyklistiky, dejte nám vědět. Rádi vám sdělíme podrobnosti.

5. Ubytování

Ubytování je v místních hotelech a B&B střední kategorie. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové (double/twin). Základem je samozřejmě vlastní koupelna, záchod a klimatizace.

6. Stravování

V ceně balíčku máte zajištěny snídaně. Další stravování je již řešeno individuálně (samozřejmě s naší asistencí a doporučením) dle vašich přání a chutí.

7. Navštívená místa

Taipei, národní park Yangmingshan, Yehliu, Keelung, Ruifang, Shifen, Pingxi, Pinglin, Jiaoxi, Yilan, Suao, silnice Suhua, národní park Taroko, Hualien, východní pobřeží Pacifiku, obratník Raka, Shitiping, východní údolí příkopové propadliny, Ruisui, Sanxiantai, Taitung, Taimali, pobřeží Alangyi, Shihai, Chiupeng, mys Eluanbi, národní park Kenting, …a mnoho dalších tajných míst…

8. Cena zhrnuje

Zapůjčení kvalitního cestovního kola, doprovodné vozidlo po celé trase, 9x noc v hotelu/B&B, snídaně, vstupy na památky uvedené v programu, česky mluvící průvodce a dlouholetý cyklista

9. Cena nezahrnuje

Strava mimo snídaní a jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta.

10. Náročnost

Pohodové putování, které zvládne každý průměrně zdatný cyklista. Celková ujetá vzdálenost je přibližně 730 km. Nejnáročnější etapa je druhý a devátý den, kdy na vás čekají větší stoupání resp. delší denní etapa. Díky přítomnosti doprovodného vozidla se však nemusíte ničeho obávat.

POZOR! Tento cyklovýlet nabízíme i ve formě klasického zájezdu se začátkem i koncem v Taipei. Během sedmi dnů navíc se vykoupete v národním parku Kenting a poznáte památky a hory centrálního Taiwanu. Již bez kol. Pro více informací navštivte stránku zájezdu “Taiwan cyklistický a poznávací”.

Chci se nezávazně přihlásit | Potřebuji více informací

Zaujal vás tento výlet? Nenašli jste co hledáte? Použijte formulář níže k nezávazné rezervaci, případně k získání dalších informací.

Nemáte rádi vyplňování formulářů? Můžete nám poslat přímo email na adresu info@tofutaiwan.com

Mohlo by vás zaujmout

Jízda na kole a turistika v jednom

Taiwan cyklistický a poznávací

Ta nejlepší cyklodovolená v Asii! Vydejte se s námi na jízdu vašeho života! Z Taipei, podél Pacifiku až na nejjižnější bod Taiwanu. Na závěr se, již bez kol, vydáme do hornatého vnitrozemí navštívit Alishan a Jezero Slunce a Měsíce.

Východní pobřeží, Alishan, Sun Moon Lake

Kola, poznávání, příroda

17 dnů, říjen-prosinec, březen-květen

Vulkanický ostrov v Pacifiku

Ostrov Ludao

Green Island je malý ostrov vulkanického původu, který na skůtru objedete během půl hodiny. Neznamená to ale, že nemá co nabídnout. Bezkonkurenční šnorchlování, nádherné útesy a pláže i kulturní zajímavosti. To vše najdete na pouhých 15 km².

Ludao

Ostrovy, koupání, příroda

3 dny, březen-listopad

450 USD/osoba

Nejoblíbenější jednodenní výlet!

YouBike Taipei

Hlavní město Taipei má, dle nás, nejlepší systém veřejných kol na světě. Stojany se zářivě oranžovými  “YouBikes” se zde nachází téměř na každém kroku a tak přímo vybízí k poznávání města vlastními silami.

Taipei City

Kola, poznávání, památky

Jednodenní, možné celoročně

90 USD/osoba

Máme pro vás skvělého průvodce po Taipei a severním Taiwanu zdarma!

Jsme autory jediného českého průvodce po Taiwanu! Přihlašte se k našemu newsletteru a obratem od nás obdržíte 90stránkový ebook. Pro více informací klikněte ZDE.

Děkujeme za email! Zkontrolujte si nyní vaši schránku, kam by vám během okamžiku měl dorazit odkaz ke stažení ebooku zdarma.